Pazarlarda Satıs Yapmak Istıyorum Ama Nasıl???? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pazarlarda Satıs Yapmak Istıyorum Ama Nasıl????

goksu70
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
31/01/2010 :  16:40:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İyi gunler arkadaslar

Ben 30 yasindayim ve karamanda ikamet edmekteyim karamanin pazarlarinda meyve ve sebze satmak istiyorum ama nasil?

1- yerini satin mi almam gerekiyor fiyati ne kadar.

2-yerini aldigimiz kisinin her pazarda yeri mi olmasigerek yoksa her yer icin ayri bir ucret mi odeyecegiz.

3-yoksa belediyeden mi kiralamamiz gerekiyor

4-elimde su an 80milyar para var bu parayla bu parayla bu is kurulurmu

5-bu konuda baska fikir ve dusuncesi olan arkadaslardan fikir ve dusunce bekliyorum

Simdiden tesekkurler

Yerleşim : Türkiye / Karaman  |  Meslek : Diğer
razbery
Yeni Üye

Toplam 78 yazı
31/01/2010 :  19:47:54  Alıntı
tezgahlar yer sahiplerinden kiralanır her pazar için ayrı bir ücret ödeniyor.ve 80 milyar bu iş için süper ve çılgın bir rakam

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
orduorhan
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
31/01/2010 :  20:29:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ya dayı 80 bin ile başka iş düşün bence....zor bir iş hocam yazı kışı..kabzımalı çakalı yorar seni...yeme içme gıda üzerine uygun fiyatlı bir franchise al derim ben..olmadı sende aç köşe başı bi tavuk döneri..elindeki paranın yarısı ile olur bu iş..kalan yarısını kesinlikle emlağa yatır...arsa tarla toplu kunut vs vs.. nacizane görüşüm budur..karamanda 1 yıl öğretmenlik yaptım çok güzel,çok sevdiğim bir yer orası..çok güzel arkadaşlıklarım oldu..ha bak aklıma geldi istersen gıda üzerine şöylede çalışabilirsin , tarım ürünlerinin bol olduğu yerler orası..büyük şehirlerde daha pahalı olan ürünleri toptan alıp buralara pazarlayabilirsin..

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
apocan14
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
31/01/2010 :  21:48:30  Alıntı

abi kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama pazar işi çok zor o pazar esnafın içine girmek kolay bişey değil belediye bile karışamaz oldu hadi belediyeden aldın ruhsatını pazar ruhsatını pazarcı esnafı seni orada satış yaptırmasına izin vermez.
Şöyle olabilir senin biraz çevren var ise yani sayılan kişilerden isen bu iş yüyrür yoksa hiç bu işlere girme
al altına bir yarım minibüs içine doldur malzemeyi sokak sokak gez en mantıklı seçim bu olsa gerek ...
Hayatta başarılar....
İstanbul/TUZLA

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
01/02/2010 :  00:12:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Pazar konusu her pazara göre değişen uygulamaları olan bir iştir.

Genel olarak beklediyelerin , seyyar mal satan esnaf için tanzim ettikleri mahallerdir.

Bence bu konuyu hangi pazarda yapmak istiyorsan o pazarın , bağlı olduğu belediyeye giderek kulaktan dolma değil bizzat belediyeye giderek bu konuya bakan zabıta dan öğrenmeniz gerekiyor.

Ondan sonra pazarda yiyecek bölümünde satacağınız malın alımını iyi bilmeniz gerekir. bu da çok detaylı bilgi gerektirir . Ya da o mıntıkada ki sebze meyva haline gidip öğrenebileceğiniz bir iştir.
Ve sana bir tavsiye şu kadar param var deme kimseye.
Hangi işi yapmayı düşünüyorsan , o iş için gereken para ne kadar diye karşındakine sor. Cebindekini söyleme ve sana ne kadar para lazım diye söylerlerse sen bende bunun yarısı kadar var de.

Ve sonuçta 80 milyar paranın , dörtde biri kadar bir para ile işe gir bu en çok miktardır. İşi tam öğrenene kadar geri kalan paranı ortaya sakın çıkarma . bu iş için bahs ettiğin paranın onda biri bile çok gelir.

Tabii bu iş için gereken vasıta hariç . Bir kamyonet lazım. Bu da satacağın malın cinsine göre, iyi düşünülmeli uygun işe uygun araba seçimi de çok önemli . Bir de bu koniks te arama kısmına pazarcılık diye yaz ve bu konuda daha önce yazılmış yazıları bir gözden geçirmeni tavsiye ederim .
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
eyme
Üye

Toplam 468 yazı
01/02/2010 :  01:06:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
slm.4milyari al 76 milyari at bankaya e araban yoksa arba sart.demircide tezgaginin demir olan kismini yaptir tahtalarini satin al bir semsiye bir kantar birde onluk o kadar rusat isiu kollay.yanliz soyle bir sorun cikabilir ye herzaman olmaya bilir elini cabuk tut bence basarilar.

Yerleşim : ALMANYA / Munih  |  Meslek : Serbest meslek
mlmfuture
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
01/02/2010 :  18:07:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar ilgilenen olursa aşağıdaki sitede güzel bir iş imkanı var!

http://www.mlm-future.info/

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
TRLA
Üye

Toplam 111 yazı
01/02/2010 :  19:33:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
pazar işi ile uğraşmak için öncelikle maliye kaydolup mükellef olmak gerekir. yani bağ-kur ödemesi yapılacak, muhasebeciniz defterinizi tutacak

semt pazarlarındaki her yer, tahta ve metre hesabı üzerinden hesaplanır, örnek 5 mt, 6 mt gibi, her yerin bulunduğu pazar ve pazarın neresinde olduğuna göre bir bedeli vardır. Arsa satın alır gibi alınır ve satılır, zabıta yerinizi kaydeder ve sizin adınıza işlenir, yıllık vergisi vardır ve ödenmesi gerekir.

bu işi yapmak için öncelikle bir kamyonet tarzı bir aracınız olması gerek, sonrasında, tezgah malzemeleri, yalnız zor olur, birde eleman lazım.

halden gece yarısı, sabaha karşı alım yapıp, sabah 7-8 gibi pazarda olunmalı, bu arada yağmur ve güneş için her gün çadır kurmak lazım.

pazar yerleri takribi olarak 5-15.000 TL arasında değişir, yerine göre artabilirde, 5 pazar yeri zaten sermayen kadar tutar, bir de kamyoneti unutma, bu arada halden mal da almak için sermaye de lazım.

Ne alınıp ne satılacağını ve kaça alınıp kaça satılacağını da bilmen gerek, birde aldığın malları koyacağın depoyu da unutma, lazım.

pazarcılık o kadar da kolay bir meslek değil, bence önce bir süre bir pazarcı arkadaşa takıl, sararsa yaparsın, selamlar.
www.cekicidunyasi.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
khlaim
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/02/2010 :  19:39:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selamlar,
bence pazar işine gireceksen biraz daha düşünmelisin, tamam günlük nakit para geçecek eline, bunu kar sanmamalısın, her işin gizli giderleri vardır mutlaka bunları bu işi yapan birisiyle ve samimiyetine inanman önemli, karşılıklı görüşerek öğrenmen gerek.

ha illa ben pazar işi yapacağım diyorsan, kişisel tavsiyem elindeki sermayeni unut, yapacağin minimal yatırımı borç, taksit vb. şekilde al, sermayen kenarda dursun o senin sigortan. baktın olacak gibi, hareket var o zaman sermayeni eklersin.

inan bu dönemde para batırmak o kadar kolay ki, fikir vermek bile korkutuyor insanı.

Umarım en hayırlısı en karlısı olur senin için.

saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
krut1964
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
03/02/2010 :  11:30:36  Alıntı
bencede pazar işi yapmak yerine ticarete girmek daha akıllıca manavlık bu yaştan sonra seni yıpratır hele bu zaman da en başta başlarken ne alıp vereceğini bilemezsin paranı çar cur edersin yazık olur o9 paraya bu işin ehli çok pazarda ben sen bu parayla bir şeyler alıp satsan daha karlı araba olabilir şu zamanda sıkıntılı adam çok tırınk para istiyo herkes sende tırınk paraa verince ucuzaa kapayabilirsin karlı bi iş olur
hsn

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci
lionsxxx
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
25/07/2011 :  13:08:16  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - apocan14
abi kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama pazar işi çok zor o pazar esnafın içine girmek kolay bişey değil belediye bile karışamaz oldu hadi belediyeden aldın ruhsatını pazar ruhsatını pazarcı esnafı seni orada satış yaptırmasına izin vermez.
Şöyle olabilir senin biraz çevren var ise yani sayılan kişilerden isen bu iş yüyrür yoksa hiç bu işlere girme
al altına bir yarım minibüs içine doldur malzemeyi sokak sokak gez en mantıklı seçim bu olsa gerek ...
Hayatta başarılar....
"BİZİM KÖYDE COCUKKEN HATIRLARIM TARLALARDA YOL KAVAGASI SINIR KAVGASI NEDEN OLUR ANLAMAZDIM AMA BİR ŞEYİ ANLIYORUM ŞİMDİ O TARLALAR EKİLMİYOR KİMSE KÖYE GİTMİYOR YARIN BELKİ PAZARADA KİMSE GİTMEZ ÖLE DEĞİL Mİ 3GÜNLÜK DÜNYA HER KES EKMEK PEŞİNDE PAZARDA DAYI MAFYA OLSAN NOLUR OLMASAN NOLUR ADAMIN 70 SEKSEN MİLYARI OLSA UCUAZ ACIK TEZGAH NİYE ACSIN O KADAR PARASI OLAN ADAMIN GÜÇÜDE OLUR O YER VERMEYENLERE O YER GÖSTERİRİ ÖLE DEĞİL Mİ AMA

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : İletişim
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
25/07/2011 :  13:44:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
pazar işine girersen elinde paran olduguna göre bulundugun bölgeden hallere satış işine bak tarllı alı drek ist. buyuk sehirlere hal e satış işine gir toptan belki daha iyi olur..
Fakir İnsan yok TEMBEL insan var İhtiyacın varsa ek iş yap ama tembel tembel asla oturma..Allah rızıka kefildir ama Rızık içinde gayret etmek gerekir..

EK İŞ İSTEYENLER’ e KONULU ...
YAZIMIZI TAKİP EDİN GELİN BİRLİKTE KAZANALIM ( Lütfen videoyu izleyiniz )

ersinhatir@gmail.com facebook adresim
http://www.ozgultermal.com
http://www.facebook.com/photo.php?v=2306744037006

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
dilek34
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/05/2012 :  14:19:36  Alıntı
merhabalar arkadaşlar ben istanbul merterde tekstilin göbegi olan bir ilçede oturuyorum eşimle birlikte pazarda tekstil işi çapmak istiyoruz ama bu konuda hiç bir bilgimiz yok bana bu konuda yardımcı olucak bilgi vericek arkadailara seslenmek istiyorum bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinicem 2abimde tekstille ugraşıyorlar bana bu konuda yardımcı olabilirler bir münübüs alıp 30tl nakit paramla bu işe girip başarılı olabilirmiyiz pazardan anlayan arkadaşlardan bilgi yardımı bekliyorum...teşekkür ederim şimdiden

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
25/05/2012 :  17:59:27  Alıntı
Ankara sosyete pazarı hakkında bilgisi olan varmı?

Yerleşim : Türkiye / Ankara
gokselo
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/08/2012 :  10:57:17  Alıntı
@dilek34: Merter gerçekten tekstilin merkezi. Bu işi suya sabuna dokunmadan internet üzerinden de yapabilirsin ama tekstil işinin alıcısı ürüne dokunmak istiyor. Dolayısı ile tekstil pazar veya ufak çaplı mağaza için doğru tespit. Belediyeden yer konusunda bilgi alıp bu tip bir iş yapabilirsin. Bence kaliteli ürünler alıp sosyete pazarı benzeri yerlerde bu işi yap. Bu tip yerlerde tezgah kiralamak daha kolay.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
20/07/2019 :  14:42:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Surdan detayli bir sekilde bakabilirsiniz
https://enuygunfirmalar.com/haber/pazar-tezgahi-nasil-acilir-pazar-tezgahi-cok-kazandirir-mi.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.33 saniye.
21:59:40, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım