Kuruyemiş Ve Aktar Üzerine Yardım Lütfen - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kuruyemiş Ve Aktar Üzerine Yardım Lütfen

mysoulmate
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
25/01/2010 :  18:38:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar hepinize merhaba.
Cadde üzerinde oldukça işlek bir yerde dükkan sahibiyiz. şu anda dönerci olarak iş yapmakta, kiracıyla ilgili sorunlar yaşıyoruz ama ödeyemiyor kirayı. Üniversite öğrencisiyim bende tek dersim kaldı bitti gibi. açıkçası bu aralar aklım karışık. dükkanımızda ticaret yapabilirmiyim diye düşünmekteyim. kuruyemiş ve aktar tarzı bir dükkan en cazip gelen alan şu anda. dayımınoğlu da bu işle uğraştığından yardımcı olur diye düşündüm.

Şimdi bu işle ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi bana? ne kadara maliyeti olur, işlek bir yerde ne kadar getirebilir. dükkanın kirası 2.5 milyar şu anda yoksa hiç bu işe girme kira al mı dersiniz? fikirlerinizi almak istiyorum. çevrede güçlü bir aktar kuruyemişçi var ama onun 4 te biri iş yapsam bana yeter gibi geliyor. ayrıca soğuk sandviç, turşu tarzı şeylerle çeşidi artırmak düşüncesindeyim siz ne düşünürsünüz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
mdincer
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
25/01/2010 :  22:16:59  Alıntı
Hadi okul tek ders diyelim. İşi kurdun diyelim. Askerliği ne yapacaksın? Askere gittiğinde iş ne olacak? Önce okulu ve askerliği hallet derim. Bu arada da dayı oğlunun yanında çıraklık yaparsın ve diğer kurabileceğin işler konusunda düşünecek zamanın olur derim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
mysoulmate
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
25/01/2010 :  22:57:19  Alıntı
benim de kafama takılan tek sorun askerlik. 5 ay yapacak olmama güveniyorum o konudada. annem öğlenleri ve bir kişide akşamları ilgilenir diye düşünüyorum. akraba çevremizin geniş olduğu bir yer. teşekkürler önerin için.

asaf
Üye

Toplam 185 yazı
26/01/2010 :  10:16:11  Alıntı

6 ay daha kira almaya devam et...Askerliği yap..Teskereden sonra fikirlerinde değişim olmazsa(ki ben değişiklik olacağına bahse girerim) o zaman ticarete atıl derim...Şu an dükkandaki adamında ekmeğine kan doğrama bence...6 ay daha idare et askerden sonra yap ne yapacaksan... Ticaret öyle her babayiğidin yapabileceği bir şey değil üstelik..Önce biraz bu işin eksilerini artılarını yaşa**** tecrüb etmende fayda var... Kafanın karışıklığı şu aşamada yanlış kararlar verme ihtimalini artırır..Baksana Kuruyemişçi de sandviç satmayı bile düşünmüşsün....Her sektörün bir esnaflık edebi ve adabı vardır..Bunları iyi öğrenmek gerek...Sen kuruyemişçide turşu satarsan, turşucuda dükkanında leblebi ,çekirdek satarsa bu işin cılkı çıkmazmı....Herkes en iyi bildiği işe odaklanmalı bence... Sağlıcakla kal..
Ormanda tilki en akıllı, koyun ise en saf hayvandır, ancak tilki her zaman aç koyun ise tok gezer...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
glms
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
26/01/2010 :  13:50:22  Alıntı
bugün trt 1 de sanırım günbegün programında: aktarların eğitime tabii tutulacağı kanun taslağından bahsediliyordu.zira pek çok kişi doğal tedavi diye aktara gidiyor '...
glms

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Emlakçı
mysoulmate
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
26/01/2010 :  19:52:32  Alıntı
nerde yaşıyorsunuz pek bilmiyorum ama benim yaşadığım yerde çoğu büfe soğuk sandviç satmakta. üniversite öğrencisi dedik diye saf *** bişe sandınız galiba tavsiyeleriniz olacaksa faha yapıcı yorumlar yapın bana. öyle alay eder gibi yorumlarla kimsenin eline bir şey geçeceğini sanmıyorum. kiracının kendisi çıkmak istiyor ben çıkarmıyorum bu bir, kuruyemiş, aktar beraber satan görmediniz mi hiç bu iki, böyle yerlerde kuru gıda, büyük şişelerde turşu satıldığını görmediniz mi hiç bu üç. gerçekten ticaret her babayiğidin yapacağı bir şey değil. yorumlardan bile çok rahat çıkarılıyor bu. kolay gelsin

amdluinwe
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
27/01/2010 :  14:41:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar.
Yorumları okudum ve katılıyorum.Özelliklede asaf arkadaşımızın yazdıklarına. kızmana gerek yok.Öğrenciyken bizde çok fikirler üretirdik.Fikirler üretmen çok güzel.Bu hayata güdülendiğini gösterir.Fikirin güzel.Hatta dayı oğlumda böyle birşey yapacak.

İşlek bir dükkanın olması çok avantajlı.Kirada vermeyeceksin.Ama atladığın bir nokta var. İnsanlar---bende dahil--- kuruyemişi kuruyemişçiden, kahveyi kahveciden, baharatı baharatçıdan almayı tercih ederler. Çünkü her ne kadar küçümsemediğini düşünsemde bunlar kendi alanlarında, kendi uzmanlıkları bulunan ve gerçektende ürün gamları çok olan işletmelerdir.Esasen benim burada dikkatini çekmek istediğim şey marka yapmandır. Ben olsam ya aktar işi yaparım. yada kuruyemiş.( İkiside karlı iş çünkü.)Örneğin DOĞA ANA BAHARAT diye tanınmak farklıdır yada herşeyin bulunduğu-satıldığı bir isim farklıdır.

Size tavsiye önce yapacağınız işi bulun.(kuruyemiş-baharat) Konseptinizi belirleyin.İnsanlar görselliğe önem verirler.Ürünleri nereden alacağınızı araştırın. Markanızı yaratın.(isim önemli) Gerisi zaten insanların size inanmasına ve ticari şansınıza bağlıdır.

Bol kazançlar, iyi şanslar.

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Mühendis
mustafa20
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
28/01/2010 :  20:06:22  Alıntı
"amdluinwe" ye katiliyorum.ner ne yapacaksan marka ve reklam önemli.mesela o caddede taninmis bir kuruyemiscimi ya da baharatci farketmez olmak istersin yok sa herseyin satildigi , yari cafe yari fast food ya da büfeye benzer artik ben isim bulamadim iste öyle bir yer olmak mi istersin.senden kuruyemis alan biri arkadasina:BEN BU KURUYEMISI FILAN KRUYEMISTEN ALDIM DEMESI VAR BIDE ISTE HANI KURUYEMIS BAHARAT OLAN HANI GENCLER SANDEVIC FILAN ALIYO YA ISTE ORDAN DEMESI VAR::::
tabii bu sadece benim düsüncem
kuruyemis o islek cadde de tutar gibime geliyor ama simdi insanlarin özellikle genclerin kuruyemis yerine cips gibi tükettigini gördüm artik insanlar birayi bile cipsle iciyo :)
insallah islerin yolunda gider de ya da birseye karar verirsin bu sikinti biter
seni anliyorum ayni sorun bende de var
Hatalarin en büyügü,hata yapmaktan korkmaktir.

Yerleşim : ALMANYA / Tuttlingen  |  Meslek : Ticaret
coşkun0059
Üye

Toplam 125 yazı
29/01/2010 :  01:25:28  Alıntı
çok güzel yorumlar,herkes bence kendi işini yapmalı.teşekkür ederim tüm arkadaşlara.
fen ve teknoloji

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
mysoulmate
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
29/01/2010 :  01:34:20  Alıntı
yapıcı yorumlarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar. ben sadece alay eder gibi yorumları kastetmiştim. evet soğuk sandviç işinden bende vaz geçtim. akrabamla gittim bugün dükkanında görüştüm. sağolsun herşeyiyle tamamen arkamda olduğunu söyledi. onun konseptide kuruyemiş ve belli başlı aktar çeşitleri. yazın aktarı kaldırabileceğimi söyledi. iş yapabileceğimi ve kira sorunum olmadığı için korkmamanı söyledi. bakalım iş kiracıyla görüşmeye kaldı arkadaşlar. inşallah dükkanı kurarsam burdan devam ederim yorumlara. allah herkesin işlerini rast getirsin.

AymgdalusCommun
üs

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
03/09/2010 :  13:09:23  Alıntı
2000 yılı itibariyle aktar açmak isteyen kişiler için diploma şartı getirildi ve 2000 den bu yana açılan ve diploması bulunmayan aktarlar kapatılıyor bilgilerinize sunulur..
juniperus

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Diğer
jackcarter
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
03/09/2010 :  17:14:49  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mysoulmate
yapıcı yorumlarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar. ben sadece alay eder gibi yorumları kastetmiştim. evet soğuk sandviç işinden bende vaz geçtim. akrabamla gittim bugün dükkanında görüştüm. sağolsun herşeyiyle tamamen arkamda olduğunu söyledi. onun konseptide kuruyemiş ve belli başlı aktar çeşitleri. yazın aktarı kaldırabileceğimi söyledi. iş yapabileceğimi ve kira sorunum olmadığı için korkmamanı söyledi. bakalım iş kiracıyla görüşmeye kaldı arkadaşlar. inşallah dükkanı kurarsam burdan devam ederim yorumlara. allah herkesin işlerini rast getirsin.

Bak dostum senin güzel bir avantajın var oda dükkan sahibi olman orada zaten işlek bir kuruyemişçi olduğunu belirtmişsin aben kuruyemiş tekel işletiyorum bu işi iyi bilirim sana tavsiyem şu askerliğini yap sonra gel dükkanını aç kira ödemeyeceğin için iyi kar yapabilirsin bence dükkan sahibi olduğun için bu konuda güçlü bir markadan francahise almanda sana iyi gelebilir ama askerliğini yapmadan girme çünkü sen daha işi oturtma aşamalarında dükkanından aylarca uzaklaşacaksın bu işlerde yani gıda parekendeciliği işlerinde işin başında olmazsan asla performans alamazsın benden söylemesi markayı tercih et dememin sebebide güçlü rakibine karşı müşteriye güçlü bir alternatif sunabilmen açısından ;)
Evinden güvenilir kazançlar elde etmek için http://kazancgunleri.blogspot.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
kaptan19
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/12/2011 :  05:44:33  Alıntı
slm arkadasim
bilmiyorum bu sorularina herhangi bir cözüm bulabildin mi ama bende almanyada kuruyemis üzerine bir dükkan acmak istiyorum
yapmis oldugum arastirmalara göre bu isin kar orani %50 civarindaymis
amma sorun ise benim burda ki satis fiyatlarim türkiye seviyesinde olmasi durumunda nakliye-gümrük vs. masraflarim
üzerine eklendiginde kurtarirmi
senin yazilarinin üzerinden 2 sene felan gecmis
dedim ki ac aba actimi ve acmissa nasil yürüyor
baskalarinada tavsiye edermi
bu sebebden kafani agritdim kusura bakma
tesekkürler

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Reklam
ugurcelik10
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
07/03/2012 :  22:57:10  Alıntı
al 2.5 u bak dalgana hiç gerek yok:)))

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
05/07/2019 :  12:39:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aktar firmalari oldukca fazladir misal
https://enuygunfirmalar.com/kategori/aktarlar-ve-sifali-otlar.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.67 saniye.
16:05:04, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım