Aracı İhracatçı Olarak Abiye İhracatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Aracı İhracatçı Olarak Abiye İhracatı

ufukihracat
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
24/01/2010 :  20:54:34 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar ülkemizde malum tekstil üretimi yaygın kalite oldukça iyi tasarımda da oldukça özgün ürünler çıkartıyoruz. Aracı ihracatçı olarak abiye ihracatı tutar mı yani ihracat yapmayan az yapan üreticilerin ürünlerini ihrac etmemiz zor mu? Abiye ihracatından bahsederken fuarlarla falan uğraşmadan b2b sitelerinden müşteri bulmaya çalışarak yeni bir girişimci için fazla yük getirmeden bu işi yapabilmemiz mümkün mü? Yoksa defile, fuar gibi diğer ayrıntı şeylere gerek var mı?
B2b sitelerinden ya da birşekilde ulaştığımız tekstil ithalatçıları adreslerinden faydalanarak müşteri bulmamız mümkün mü? Yani olanaklarım kısıtlı hedef ihracat yapmak sizce sonuç nasıl olur .
Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Türkiye

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • ticsaninskom
    Yeni Üye

Toplam 14 yazı
    24/01/2010 :  23:54:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    merhaba.ben aylar önce bu konu ile ilgili bir yazıyı koniksten alıntı yaparak siteme koymuştum.Orda en etkili yöntem yüz yüze görüşmedir demişti.Ben de buna katılıyorum.Ben önce bir pazar araştıması yapmalı hatta ihracat yapılacak yere önceden gidip ürün tanıtımını yapmak,yüz yüze bir görüşme yapmak en etkili yoldur.İnternet üzerinden B2b sitelerinde fazla ilgi göstereceklerini sanmıyorum.B2b sitelerinde tanıtım vs olmaz demiyorum yanlış anlamayın sadece etkisi az olur diyorum.
    skr

Yerleşim : Türkiye / Van  |  Meslek : İthalat / İhracat
    ercan_ercan
    Yeni Üye

Toplam 71 yazı
    25/01/2010 :  02:42:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Sayın ufuk ülkemizdeki imalat maliyetlerinin maalesef yüksek olması nedeniyle ihracat pazarında rekabet etmek oldukça zorlaştı. İnternet gayet etkili bir yöntem ancak tek başına ne kadar etkili olur orası tartışılır.

Bakın sizin için yurtdışında satılan bir adet ürün ekledim aşağıya, o ürünün kumaşı ipek üzerindeki taşlar imitasyon pırlantadır, fiyatı ise sadece 90$. Bu ürünün muadili ürünler ülkemizde minimum 300-350$ civarında. Bizzat aldığım fiyatlardır bunlar. Müşteriniz sizden numune istediğinde bahsetmiş olduğunuz ürün grubunu bir t-shirt, bir gömlek maliyetine yaptıramazsınız. Elinize birkaç numune ve katalog alıp bir avrupa turu yapmadan bu ürün grubunu satmanız biraz zor. Avrupa'ya çıkmak da ne demek , tabiki para demek maliyet demek.

Amacım kesinlikle hevesinizi kırmak değil yanlış anlaşılmasın elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Zamanında bende düşünmüştüm. Fiyatlar yüzünden vazgeçtim.
    Ama ilk etapta şansınızı denemek adına;
    1- Abiye firmalarıyla görüşüp ürün kataloglarını alarak kendinize yeniden bir katalog bastırarak ulaştığınız firmalara göndrebilirsiniz.
    2- Bir internet sitesi açıp ürün tanıtımı yapabilirsiniz
    3-B2B sitelerine üye olup (ki genelde üye olurken şirket bilgisi sorarlar) ürün tanıtımı yapabilirsiniz. gerçi b2b sitelerininde üyelik bedelleri biraz yükselmiş bu aralar.Ama yine sizin için ilk etapta en düşük maliyetli başlangıç bu olabilir.
    4-Bir kaç dış ticaret firasıyla anlaşıp (fiyatlarını bilmiyorum) tanıtım yaptırtabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
    girasol
    Yeni Üye

Toplam 5 yazı
    24/02/2010 :  17:32:39  Alıntı

Ürünlerinizin iç piyasadaki pazarlama yöntemi ne şekilde öğrenebilirmiyim. Bayilik yoluylamı yoksa butiklere mal mi veriyorsunuz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
    kulaf
    Üye

Toplam 124 yazı
    24/02/2010 :  20:29:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    arkadaşım abiye konusunda sana ihraç etmek için yardımcı oluruz tel:0535 245 11 03

Yerleşim : Türkiye / şırnak  |  Meslek : Gıda
    pierrecassi
    Yeni Üye

Toplam 95 yazı
    25/02/2010 :  17:30:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Takım Elbise Konusunda dış ticaret ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.

0212 233 0910 recep bey

info@pierrecassi.com
    Fashion - Moda - Giyim -

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
    kulaf
    Üye

Toplam 124 yazı
    26/02/2010 :  09:09:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    beyfendi eger gerçekten dış ticaret yapmak istiyorsanız takım elbise veya başka bişey yurt dışında adamın olması lazım dilerseniz size iyi bir adam yurt dışından bulup tanıştıralım tel:0535 245 11 03

Yerleşim : Türkiye / şırnak  |  Meslek : Gıda
    caglaradar
    Üye

Toplam 109 yazı
    22/01/2011 :  11:49:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Abiye üzerine faaliyet göstermekteyiz. Model ve çeşit bol. Görüşebiliriz.
    Çağlar ADAR - 5327768189
    ADAR GRUP®

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : İmalat
    tarsusluuu
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    31/01/2016 :  12:12:01  Alıntı
    elimde son kalan seri olarak 17 model-54 parça abiyeyi uygun fiyata elimden çıkartmak istiyorum. ilgilenenler mail atsın, resimlerini gönderirim. icemrecan@gmail.com
    Saygılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
    gezgin2011
    Yeni Üye

Toplam 8 yazı
    14/11/2016 :  21:20:01  Alıntı
    Mrb lar yurtdisindayim abiye toptan düsünüyorum lütfen ilgililerin gutenachricht34@hotmail.com adresine mail atsinlar

Yerleşim : Türkiye / İst
    Ali kemal Doğan

Yeni Üye

Toplam 7 yazı
    15/11/2016 :  12:59:30  Alıntı
    Abiye ve abiye tarzı ürünler mevcuttur.
    In God we trust

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.47 saniye.
    03:25:57, 12 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım