Suyun Hafızası Var! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Suyun Hafızası Var!

mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
22/06/2006 :  11:22:17   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

SUYUN HAFIZASI VAR!
Fransız bilim adamı Dr. Jacques Benveniste, araştırmalarda DNA hücrelerinin belli bir frekansta foton (ışık) yaydığını, farklı hücrelerin farklı frekansta titreştiğini, farklı titreşimdeki iki hücre yan yana geldiğinde yeni bir frekans oluşturup birlikte bu frekansta titreşmeye başladıklarını ve elektro manyetik dalgalar ile bir çağlayan yaratıp ışık hızında yolculuk ettiğini keşfetmiş. 1980'lerde başlattığı çalışmalarında suyun hafızası olduğunu anlamış. Suya bir madde ekleyerek bunu 1 milyon kez sulandırmış ve özel bir alet ile aşırı hızda karıştırarak o maddenin yok olacağını tahmin etmiş ama hala maddenin suda mevcut olduğunu görünce deneylere defalarca milyonlarca kez daha sulandırarak devam etmiş. Ancak ne kadar sulandırsa da suyun içine en başta eklenmiş olan maddenin yok olmadığını tespit etmiş. O zaman suyun yüklenen maddeyi bir şekilde hafızaya kaydettiğini anlamış. Bir başka deneyinde suya bir zehir yerine sadece zehirin frekansını yüklemiş ve aynen zehirin kendisi eklenmiş gibi içine koyulan sinekleri öldürdüğünü tespit etmiş.

Benvenistenin araştırmalarını şüphe ile karşılayan Queens Belfast üniversitesi Profesörü Madeleine Ennis Avrupa ülkelerinde yelpazelenen bir araştırma grubuna katılmış. Fransa, İtalya, Belçika ve Hollanda'dan oluşan ekip Profesör M. Roberfroid tarafından koordine edilmiş. Belçika Katolik Üniversitesinde, Benvenistenin kullandığı orijinal deneyin daha rafine edilmişini kullanarak, yapılan uygulamayla ilgili her dört laboratuardaki bilim adamları deney solüsyonlarının içinde ne olduğunu bilmeden çalışmışlar. Hatta tüplerin bazılarında sadece saf su varmış. Tüm deney bağımsız bir bilim adamı tarafından koordine ediliyormuş. Bu kişi tüm solüsyonları kodluyor ve bilgiyi topluyormuş ama deneylerde bil-fiil çalışmıyormuş, bu yüzden yalan ve dolana yer kalmamış. Yapılan tüm deneyler Benveniste'nin sonuçlarını desteklemiş. Benveniste buna karşılık "12 sene önceye, bizim başladığımız noktaya gittiler" demiş. Benveniste ayrıca "Biyokimyevi maddelerin yaydığı sinyal kaydedilip internet aracılığı ile dünyaya yayılabilir ve bu sinyal biyolojik hücreleri sanki gerçekte o madde varmış gibi etkileyip değişim yaratır" demiş.

Unutmayalım ki; insan bedeninin %85'i sudur. Düşüncelerimiz ve konuştuklarımız bedenimizdeki suya kaydedilir ve o kalitede yaşarız. Şeklimizi, sağlığımızı ve hayatımızı biz oluştururuz. Yaşam muhteşem bir enerjisel danstır, frekansların uyumu, birleşmesi, çatışması, iç içe geçmesi, aşağı-yukarı, sağa-sola, zıt yönlere dalgalanmasının dansı.

Masaru EMOTO
"İÇİNDE SU OLAN ŞİŞENİN ÜSTÜNE YAZILMIŞ VEYA SÖZEL SÖYLENMİŞ OLAN SÖZCÜKLER, DÜŞÜNCELER, SUYA ÇALINMIŞ OLAN MÜZİK VEYA OYNATILMIŞ FİLM İLE SUYUN YAPISAL ÖZELLİĞİ DEĞİŞİR."

Yaratıcı Japon bilim adamı Emoto'nun çalışmasında somut kanıtlarla insanın titreşimsel enerjisinin, düşüncesinin, kelimelerin, fikir ve müziğin, hatta son yaptığı çalışmalarda suya oynatılan filmlerin dahi suyun moleküler yapısını etkilediğini ispat etmiştir. Su bu gezegendeki yaşamın kaynağıdır. Beden bir sünger gibidir ve hücre denilen, sıvı dolu trilyonlarca odacıktan oluşur. Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir. Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Fakat değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şekli de değişir. Çevreden aldığı enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştirir. Bu anlamda su sadece görsel olarak çevresel durumu yansıtmaz, aynı zamanda moleküler anlamda da yansıtır.
Bay Emoto görsel anlamda bu moleküler değişimi belgelemekte. Su damlacıklarını dondurup fotoğraf çekme kapasitesi olan bir karanlık alan mikroskobu altında inceliyor. Yapılan çalışmalar çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi açıkça ortaya koymakta. Bay Emoto dünyanın değişik kaynaklarından alınan ve değişik durumlarda olan suyun kristalize şekillerinde birçok büyüleyici farklılıklar keşfetmiş. Akarsulardan ve kaynaklardan alınan su çok güzel geometrik şekilleri olan kristal desenler gösterirken, sanayi ve yerleşimin yoğun olduğu yerlerden alınmış kirli ve toksik su ile su borularında, depolarda bekletilen durgun su damıtılmış olsa bile kesin olarak şekilsel bozukluk ve rast gele oluşmuş kristal şekiller oluşturuyor.

Fujiwara Barajı'ndan su - Duadan sonra Sanbu-ichi Yusui kaynak suyu - Japonya Shimanto Nehri - Japonya'daki son temiz akarsu kabul ediliyor. Adolf Hitler Rahibe Teresa
Bu fotoğraflar suyun inanılmaz yansıtmalarını gösteriyor. Canlı ve her duygu ve düşüncemize tepki veren bir madde. Suyun, çevresindeki titreşim ve enerjiyi kolayca kopyaladığı açıkça ortadadır. Su, bir şey söylendiğinde, ona aktarıldığında, anında etkilenmekte.

Fotoğraflardaki dondurulmuş sulara, dondurulmadan önce ya sözel olarak veya şişenin üstüne yazılarak resimlerin altında yazılı kelimeler yüklenilmiş. Su, kelimelerin enerjisini kopyalıyor ve görüntü olarak şaşırtıcı bir şekilde kelimenin manasını yansıtıyor. Kelimelerin enerjisel frekansları suyun moleküler yapısını değiştiriyor. Yapılan araştırmada ayrıca suya müzik çalınmış, film de oynatılmış. Örnek fotoğraflarda kelimelerin ve müziğin etkisini görebiliyorsunuz. Film oynatıldığında korku filmlerinin, şiddet içeren filmlerin kötü bir etkisi olup, şekil bozuklukları yarattığı görülmüş. (Bu yüzden sizlere bu tarz filmleri hiç seyretmemenizi veya mümkünse hiç olmazsa hemen uykudan önce seyretmemenizi tavsiye ederim. Uykudan hemen önce yapılan şeyler bilinçaltına daha çabuk yerleşir ve etkiler.)

Su hücreler arası bilgi alış-verişini sağlar. Bu şekilde var olabiliyoruz. Sizin gün içinde düşündüğünüz ve söylediğiniz her şey tüm hücrelerinizi etkiler, çünkü bedeninizdeki su bunların enerjisini kopyalayıp hücrelere dağıtır. Dolayısı ile siz bir bakıma düşündüğünüz ve konuştuğunuz şeyler olursunuz, bedeninizi de etkilersiniz. "Ben hep hasta olurum." dediğinizde içinizde dolaşan su o kaliteye bürünüp bunu hücrelere iletir. "Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim" cümlesi yüklenilmiş olan suyun fotoğrafına bakınız. Düşündüklerinizin ve konuştuklarınızın kalitesinde yaşarsınız. Tüm hayatınız ve sağlığınız hücrelerinizde var olan, atalarınızdan aktarılan ve kendi geçmişinizden gelen bedeninizdeki sudaki bilgilerin kaydıdır.

Bir başka örnek var:

Solda "Teşekkür ederim!", sağda "Seni ***!"

Yandaki resimde Japonya'da iki ilkokul talebesinin, okul için yaptığı bir deneyin sonucunu görüyorsunuz. İki farklı şişeye pişmiş pirinç koyup şişenin birine "Teşekkür ederim!" diğerine ise "Seni ***!" diye yazmışlar. Bir ayın sonunda "Teşekkür ederim!" yazılan pirincin renginin sarı ve kokusunun helmelenmiş pirinç gibi olduğunu ve "Seni ***!" yazılan pirincin ise simsiyah ve kötü kokulu olduğunu, pirincin bile kelimelerden etkilendiğini görmüşler. Bu deney yayılmış ve dünyada birçok değişik insan aynı deneyi tekrarladığında aynı neticenin elde edildiğini görmüşler. Siz de deneyebilir, farklı kelime veya cümlelerle ne tür netice elde ettiğinizi görebilir, söz ve düşüncenin etkisini bizzat gözlemleyerek yaşayabilirsiniz.

Masaru Emoto'yla ilgili ayrıntılı İngilizce bilgi için:
http:­/­/www­.masaru-emoto­.net ve http:­/­/www­.hado­.net­/index2­.html sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
Masaru Emoto'nun bilimsel çalışmaları, fotoğrafları ile yayınlanmış olan "The Message from Water" isimli kitabında bulunuyor. www.amazon.com 'da DVD olarak da bulabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
23/06/2006 :  05:16:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Böyle bir iddia Nature dergisinde bir makale olarak Fransa'dan Prof.Benveniste'nin liderliğinde bir grup tarafından yayımlanmış, sonra da eleştiriler dolayısıyla geri çekilmişti. İddia homeopatik tıbbın (son derece düşük konsantrasyonlarda bile ilaçların ve kimyasal maddelerin esrarengiz tedavi edici etkileri olduğunu savunan, kanıtlanamamış yöntemler) bilimsel bir temeli olabileceği yönünde beklentileri destekler gibiydi, ama ispat edilemedi. Makalenin denetimden geçip Nature'da yayımlanması bugün küçük bir bilimsel skandal olarak hatırlanıyor.

Cihan Saçlıoğlu
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
23/06/2006 :  08:59:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aydınlatmalarınız için çok teşekkür ederim.Öyle bilimsel bir derginin bile dikkatinden kaçan
bir yazının benim dikkatimden kaçmaması olanaksızdı,takdir edersiniz.
Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
24/06/2006 :  07:33:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Egriler de dogrular da burada paylasilmali, tartisilmali. Ben alinti yaptigin icin tesekkur ederim. Hem bu gun yanlis gibi gorunen veya kanitlanamamis herhengi bir olgu yarin farkli bir bakis acisiyle ufkumuzu genisletecek olaganustu bir bilgiye donusebilir. Toptan reddetmek veya toptan kabullenmekten cok, her iddiayi, her fikri, her dusunceyi masaya yatirip incelemekte fayda var.

Burada enteresan olan insanlarin bilinmeyene, esrarli olana duyduklari ilginin ticari kaygilarla kullanimasi.tabi ki senden bahsetmiyorum sevgili mozsarac.

ozlem01
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
02/07/2006 :  17:45:49  Alıntı
oldukç ilginç... olma olsılığı da var olmama olasılığı da

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
03/07/2006 :  11:00:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
zaten baska secenek yok ki:)

ozlem01
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
07/07/2006 :  21:20:03  Alıntı
:) BU SANAT SANAT İÇİN MİDİR YOKSA TOPLUM İÇİN MİDİR MUAMMASINDAN DAHA NET AMA

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hasibeozgur
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/07/2006 :  19:01:06  Alıntı
suyun hafızası demek ilginç gerçekten.
Hasibe Özgür

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
mülayim
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
10/07/2006 :  07:17:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
becze hafızasından çok havzası vardır
başarınızın sırrı mesleğnizi tatile çevirmektir

Yerleşim : Türkiye / adana  |  Meslek : Sigortacı
isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
30/07/2007 :  16:36:24  Alıntı
Merhaba
biliyor musunuz bu yazıyı ilk okuduğumda, annanem geldi aklıma. Bana nazar değmesin diye önüne alır, dualar eder ışığa baktırırdı, bazen suya okurdu duayı. Ve birçok mevlütte su koyarlar ortaya, okunmuş su derler sonra! Ve sürekli okunmamış su ile karıştırıp içerler. İyi gelir derler birde. Hocalar duayı suya şekere okur, okutanlar dağıtır sonra. Tabii bizim ülkemizde...

Bilmediğimiz, kontrolümüz dışındaki olaylardan hep korkup saklanıyoruz bence. Bir gazete veya dergide böyle bir yayın geri çekilmesini anlamaya çalışsamda Suyun Gizemli adlı kitabın satışta olmasını anlayamıyorum. Biz hiç birşey bilmiyoruz ki demek istiyorum bazen, bildiğimizi zannediyoruz... Herşeyi bir kenara bırakalım:

Var sayalım ki; 1- bu doğru haber. Suyun içine pozitif düşünceler yükledik. Şifa yükledik, element yükledik. Ve içtik. ve inandık iyi geleceğine... Düşüncelerimizi hep olumlu güzel düşüncelere dönüştürdük.
varsayalım 2-bu yalan haber. Eğer yalansa ve bizde suyun hafızası var diye içtik diyelim suyu, zararı nerede?

Herşeyin başlangıcı ve sonucu inanç değil mi? İyi olmaya inanan iyileşir, kötü olacağından korkan kötü olur. Vs...

Ahh... Bu arada şu homeopatiyi denedim. Annem ve ben inanılmaz bir deneyim yaşadık. Hatta üç arkadaşımda!
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
31/07/2007 :  07:41:06  Alıntı
buda bir yorum
ama herkesin doğrusu ve seçimi kendisi...
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

ardaaltun
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
31/07/2007 :  12:15:22  Alıntı
Bence bizim yapmamız gereken suyun hafızası olup olmadığı değil bence yapılan araştırmalarla bu belli düzeyde kanıtlanmış bundan sonraki aşama bu olguyu insanlık yararına nasıl şekillendirebileceğimiz eğer tartışacaksakta bunu tartışalım ...!!!
Arda Özgür ALTUN
ardaaltun.78@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
31/07/2007 :  12:31:02  Alıntı
bir fikrin var mı Arda?
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

ardaaltun
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
31/07/2007 :  15:01:38  Alıntı
Çocuk Gelişiminde etkili kullanım yolları araştırılabilir psiklojik deprosyonda olan hastalar üzerinde denenebilir ne bileyim bir çok etkili yöntemi vardır ama tabi butun bunlar uzmanların deneysel çözümlemeleriyle oluşturulmalı yoksa bizim yapabilceğimiz pek birşey olduğunu sanmıyorum
Arda Özgür ALTUN
ardaaltun.78@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
31/07/2007 :  15:11:21  Alıntı
ben gözlük kullanıyordum. Bir biyoenerjist su ile ilgili yapılacak bir çalışma öğretti ve ben 2 yıldır gözlük kullanmıyorum desem fikir verir mi?
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
31/07/2007 :  15:14:07  Alıntı
konunun başlığında benim adım yazıyor ama yazıyı ben yazmadım kaynağından belli değil şeklinde biryerlere gönderdim. Makale bana ait değildir...
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

suzan1985
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
31/07/2007 :  15:54:52  Alıntı
bana çok inandırıcı geldi valla vücudumuzun%85inin suyla kaplı olmasına bi anlam veremezdim işte bu yüzden olabilir

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğrenci
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
31/07/2007 :  18:02:29  Alıntı
'what the bleep do we know' adında bir belgesel izlemiştim, orada suya müzik dinletip, dua okuyup buna göre sudaki kristallerin görüntülerinin değiştiği iddia ediliyordu. insanın 3/4'ü su olduğuna göre kendinize iyi şeyler söylerseniz siz de iyi olursunuz demeye getiriyorlardı.

Doğuru mudur bilmem ama belgeselde bahsedilen adamın sitesini buldum, örnekler vermişler http://www.hado.net/watercrystals/index.php

Sitesine bakınca farkettim adam işi ticarete dökmüş, suyun şişesini 35$'a satıyor.

dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
31/07/2007 :  18:28:30  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - pcked
anlam veremiycek bir şey yokki hareketli olan herşeyin sıvıya ihtiyacı vardır.e insan vucudunada araba yağı veya gres konulamıyacağına göre çok mantıklı

kusura bakma ama ben konu ile senin söylediklerin arasında bağlantı kuramadım.

isiginelleri
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/08/2007 :  07:35:39  Alıntı
Suyun gizemli gücü isimli bir kitap var. Onu alıp okumanızı tavsiye ederim. Ben 2 günde bitirdim. Kendinize uygun birçok çıkarımda bulunabilirsiniz.
sevgi ve ışıkla,
İlknur Melike

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.25 saniye.
18:53:07, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım