Ek Veya Tam İş Olarak Tavsiyeler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ek Veya Tam İş Olarak Tavsiyeler

macromx
Editör

Toplam 146 yazı
30/05/2006 :  12:35:30   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ek iş yapmak isteyenlere ufak önerilerim olacak.
1-Koltuk yıkama
Neden koltuk yıkama derseniz temizlik şirketleri genel olarak birçok kategoriyi eline almış durumda oysa sadece koltuk yıkamayla ilgili bir iş koluda olabilir.Gerekli ayrıntıları bu işi yapan firmalardan internetten ve koltuk üreticilerinin yıkama talimatlarından öğrenebilirsiniz.
Genelde bu iş için halı yıkayan süpürgeler kullanılır.Ama sadece koltuk yıkayan süpürgede var yurtdışından getirtiliyor.
İlgili iş alanları
Evler: Genelde çiftlerin ikisi birden çalıştığı durumlarda sizin için iyi müşteri olabilirler.
Bürolar: Her türlü bürolarda bu işi yapmak mümkün özellikle sağlık sektöründeki dişçi-jinekolog-psikolog vs.. gibi yerlerde insanlar sürekli koltukları kullanırlar.
Piyasa fiyatı 40 ila 100 ytl arasında maliyeti ise sizin işçiliğiniz.Yani kar oranı yüksek.
Ek iş için yapmak isteyenler için Cumartesi-Pazar günlerinde 2 iş alabilseler.Bir haftasonunda 50 ytl'den 100 ytl kazanırlar.
Bu da bir ayda 400 ytl ederki ev kirası ve yiyecek masraflarına bayağı yardımcı olur.
Direk bu işi yapmak isteyenler ise Pazarlamaya daha ağırlık vermeli ve işi anlatırken hijyen olayına önem vermeli.İlk üç ay 10 müşteri bulsa 50 ytl'den 500 ytl yaparki Daha sonrasında ufak el ilanlarınız sayesinde müşteri sayınızı 50 ye yada daha fazlaya 6 ay içerisinde çıkartabilirsiniz.50 müşteri demek 50*50:2500 ytl demek kendi bağkurunuzu ve şirketinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
Dikkat edeceğiniz önemli konular
1-Müşteriyi ayağınıza beklemeyin siz onun ayağına gidin.
2-Kaliteye önem verin.
3-Sözünüzde durum zamanında hizmet vermeye dikkat edin.
4-Bu işi yaparken kendinize bir iş tulumu alın.
Hatta Kendi markanızıda üzerine yazdırın.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
macromx
Editör

Toplam 146 yazı
31/05/2006 :  15:43:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ek veya tam iş olarak tavsiyeler (Site tur organizatörlüğü)
Nerden aklıma geldi :
Uğur Mumcu’da ablamı ziyarete gittim.Muhabbet esnasında komşularından memnun olup olmadığını sordum bana ne desin.
Hala hiçbirini tanımıyorum.
????????????????????????
Sonrasında tüm sitelerde bu durumun çoğunlukta olduğu birbirini tanıyan çok az komşu olduğunu söyledi.
Bana çok ilginç geldi.Yoksa site yöneticileri sadece para, pul, kapıcı, fatura gibi işleremi bakıyorlardı.
Ev alma komşu al sözü bitmesimi gerekiyor diye düşündüm.
Tabii ki hayır.
Ana fikir:
Sitelerin yoğun olduğu yerlerde aileler için haftasonu geziler düzenlemek.
Tahmini bir geziden gelecek gelir:
18 +1 kişilik minibüs.
1 şoförü çık kaldı 18 kişi yani müşteri.
Gezdirilecek yer Sakarya Sünnet gölü
İst.-Sak. Yakılacak mazot : Tahmini : 100 ytl
Kişi başı 30 ytl’den
18*30=540 ytl eder.
540-şoför(50)=490
%10 belirsiz gider
490-mazot100-belirsiz49=341
341 ytl kar
Bir haftasonu 4 araç kaldırabilirseniz
341*4=1364 ytl*1 ay yani 4 hafta=5456 ytl.
Sigorta ve bu iş için için gereken evraklar içinde belli bir masraf gerekir.
Pazarlama & Reklam
1-El ilanları.
2-Randevulu görüşmeler.
3-Bilgisayarla gidilecek yerlerin video veya fotoğrafları.
4-Müşteri getir-kazan sistemi (Komisyonla)
5-Aynı binadan gelenlere %10 indirim.
Anahtar Kelimeler:
Site – Aile – Komşuluk – Tatil – Gezi – Minibüs - Otobüs
Fiyatlar:
Kişi başı 30-100 ytl arası
Yemek ve promosyonlara göre değişebilir.
Mekanlar:
İstanbul
Sakarya
Bolu
Haftasonu gidip gelinecek yerler.
Muhtemel İtirazlar:
Eee zaten gezi tur şirketleri var.
Şimdi bunun için bissürü belge lazım.
Kesin tutmaz milletde paramı kaldı.
Araçlar:
www.sihirlitur.com dan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
www.arabam.com dan kullanacağınız araçlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.
www.gezinet.com u inceleyebilir bu işler nasıl oluyor görebilirsiniz.

Kimler yapabilir.
Kendine güvenen, girişimci olmak isteyen, gelirim yetmiyor diyenler.

macromx
Editör

Toplam 146 yazı
01/06/2006 :  13:05:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ek veya tam iş olarak tavsiyeler (katalog-broşür dağıtımı)

İşin tanımı:İrili ufaklı bir çok işletmenin reklamını katalog ve broşürle yaptığını biliyoruz.
Dağıtımlarını yaparlarken kurye,kargo veya kendi adamlarını kullanırlar.Piyasada
bu anlamda bir boşluk olduğu kesin.

Ana fikir:Firmaların katalog ve broşür dağıtımlarını yapmak.

Bir örnek uygulama:
Soner Restaurantın işletme sahibi Ahmet Soner müşteri sayısını artırmak için menüsüne ilaveler eklemiş ve dekorasyonunuda yenilemiştir.Bu iki yeniliği eski müşterilerine duyurmak için fazla uğraşmasına gerek yoktur.Ama yeni müşterilere nasıl ulaşacaktır.İlk bakışta klasik yöntemlerden biri olan katalog veya boşür bastırıp dağıtmak aklına gelir.Katalogu bastırmak kolaydır.Ama dağıtma işi nasıl olacaktır.Bu aşamada devreye biz giriyoruz.Kendi ve çalışanlarının bu işi yapması uzun zaman alacaktır.
Anlaşma zamanı:
Katalog başına 0,25 kuruş(250.000 tl) teklif ediyoruz.
Dağıtım süresi 2 gün adette 1000 olarak belirleniyor.
Dağıtım yerleri evler ve esnaflar.
Dağıtım yapılacak bölge:İstanbul Pendik.
Toplam fiyat :1000*0,25: 250 ytl (250 milyon)
Şimdi işin can alıcı noktasına geldik.
Kaç kişiyle 1000 adetlik katalog 2 günde dağıtılabilir.
1000/2:500 gün başına düşen katalog.
1 günde çalışma saatimizi 12 saate ayarlarsak.
500/12: satte 41,5 yani 42 yere dağıtmamız gerekiyor.
2 kişi olduğumuzu varsayın 42/2:21 kişi başına düşen saat başı dağıtım
60 dakikada 21 katalog dağıtmak (bence dağıtılabilir.)
Dakikada 3 dağıtım.Biraz zor olursa dağıtımcı sayısını 3 e veya 4 e çıkartın.
Gerekirse yanınıza günlüğü 20 ytl’ye yardımcı alın.
Bu işi hafta sonunda yapabilirsiniz toplu halde yapmak isterseniz yanınıza ek iş arayanları toplayabilir bir firma yerine 10 firma bile dağıtırsınız.

Nelere ihtiyaç olabilir:
Yapacağınız bölge için harita : İstanbul için bu kolay internetten İstanbul Belediyesine
girin ulaşamayacağınız mahalle haritası yok.Diğer yerlerde belediyelere direk gidip bilgi alabilirsiniz.
Ulaşım için motor,bisiklet veya araç gerekebilir.
İş elbisesi her zaman güven verir ve işinize kalite katar.
Size ulaşabilecekleri bir merkeziniz ve telefonunuz olmalı.(ev bile olabilir veya bir esnafın ufak bir bölümü)
Fiyat politikanız mutlaka olmalı.
En önemlisi işinizi yaparken mutlaka gülün asık suratlı bir dağıtıcı çok itici olur.
Planlı çalışmaya ve zamanlamaya çok önem verin.

Dağıtım çeşitleri:
Katalog,broşür,insert,davetiye

Dağıtım yerleri:
Evler,esnaflar,cami çıkışları,fabrika çıkışları,tren istasyonları,minibüs durakları vs...

Müşterileriniz:
Marketler
Lokantalar
Mağazalar
Kitabevleri
Cep telefoncular
Dershaneler
Kısaca işyerlerinin hepsi.

Püf Noktası: Müşterinin sizin ayağına gelmesini beklemeyin.Siz onun ayağına gidin.
Onlara tanıtıma ihtiyaçları olduklarını farkettirin.
(Bana su satma beni susat olayı)

macromx
Editör

Toplam 146 yazı
07/06/2006 :  10:36:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Ek veya tam iş olarak tavsiyeler (deprem sabitlemesi)

Bu işin aslında çoktan profesyonel olarak yapılması gerekiyordu.
Ama malesef yapılmadı ve etkin olarak iş sektörlerinde yer bulamadı.
En azından sosyal sorumluluk açısından mobilyacıların ve yapı işleriyle uğraşanların bu işe el atması gerektiğine inanıyorum.
Bu iş konusunu bireysel olarak anlatmaya başlayacağım.
Evlerdeki ve işyerlerindeki malzemelerimizin birçoğu olası bir deprem konusunda yetersiz kalmaktadır.
Marmara depreminde yatak odasında gerekli önlemlerin alınmayışından dolayı ölenlerin sayısı bir hayli fazla.
Gardolapların duvara sabit olmaması ve sallantı sırasında yıkılması sonucu yakın bir arkadaşım bebeğini ve ayaklarını kaybetti.
Vitrinlere bardak çanak dizme hastalığımızdan dolayıda evin başına gelmeyen kalmadı.
İşyerlerinde rafların depreme göre yapılmaması sonucu çıkan maddi zarar kimbilir hangi boyutlardadır.
Ve bunun gibi bir çok maddi-manevi zarar basit tedbirlerin alınmamasından dolayı oluştu.
Peki şimdi ne yapabiliriz.
Öncelikle evler için her odaya uygun sabitleme malzemesi mevcut.Bu malzemeleri nalburlardan temin edebilir ve işçiliğinide kendimiz öğrenebiliriz.
İşyerleri içinde yeni sistemler geliştirerek mevcut malzemelerin muhafazasını güçlendirebiliriz.
Basit ama etkili bir örnek uygulama yapalım.
Yatak odasındaki gardolabı arka tarafından en az 3 en çok 6 yerinden duvara sabitleyebilirsiniz.
Bunun için gerekenler Bir matkap, vidalar ve zincir olabilir.
Kullanacağınız malzemeleri kendi gözlemlerinizle ve deneme -yanılma yöntemleriyle seçebilirsiniz.
Bunlar fazla maliyeti olan malzemeler değil.
Çekmece başlarına basit tutturacaklar ekleyebilirsiniz.
Bunlarla ilgili yapılmış örnek çalışmalar mevcut.Bir keresinde bir el kitabında bunun gibi bir çok detay görmüştüm.
Burda sizden isteğim kaliteli malzeme kullanmanız sonuçta yapacağınız iş hayatımızla ilgili.
Peki bunu nasıl bir iş alanına dönüştürebiliriz.
Bir kere her ailenin bu dediğimi kendi başına yapacağını sanmayın.
O yüzden bu işe hazırlanırken önce yapı marketleri ve nalburları iyice bir gezin kendi eviniz veya işyerinizden başla****
iyi bir gözlemleme yapın deprem için sabitleme nerelere gerekir diye.
Daha sonra işin pazarlama kısmına geçebilir ve 30-50 ytl arası ev ve işyerlerine hizmet vermeye başlayabilirsiniz.
Talebin çok olucağına inanıyorum.O yüzden biraz daha sıkı hazırlanmanız gerekebilir.
Bu konularla ilgili internetten arama yapabilir ve alınacak önlemleri bulabilirsiniz.
Pazarlamayla ilgili olarak size tavsiyem önce çevrenizdeki mahalledeki ev ve işyerlerine sıkı bir broşür hazırlayıp dağıtın.

Şimdi gelelim mobilya sektöründeki dev firmalara.
İşletmelerin iki amacı vardır.
1-Kar etmek.
2-Topluma hizmet etmek.
Topluma hizmet ederken mobilyalarınızı depreme dayanıklı yapsanız bizler için daha iyi olur.
En azında çekmecelerin,vitrinlerin yatak odalarının modellerinde deprem sabitlemelerini görmek isteriz.

ferhatli
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
28/06/2006 :  00:00:53  Alıntı
--Ek iş olarak 21. yüzyıl iş fırsatını öneririm.
-Günde akıllı 2 saat haftada 8 veya 10 akıllı saat çalışma
-Bu saatlerimiz neler derseniz televizyon internet veya bize faydası olmayan sohbetler .
--ilgilenen arkadaşlar olursa mail adreslerine sunum olarak gönderebilirim.
--Lütfen arkadaşlar hayellerimizi geride bırakmayalım.
--Ve hayellerimizi kimsenin çalmasına izin vermiyelim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Hazır giyim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.14 saniye.
20:28:35, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım