Israrla İşe Aldılar Ama 10 Gün Sonra Çıkardılar - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Israrla İşe Aldılar Ama 10 Gün Sonra Çıkardılar

designer
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
21/05/2006 :  09:28:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

iyi günler . 27 ay boyunca endüstri tasarımcısı olarak çalıştığım firmadaki ağır şartlardan dolayı başka iş aradım ve 3 firmadan teklif aldım ve bunlardan evime en yakın olandan yana karar verdim .bu arada mesleki alandaki çalışmalarımı yani tasarımlarımı bana iş teklif eden firmalara da iş görüşmelerimde sunmuştum ki bu alandaki becerilerimi değerlendirerek ikna olup bana iş teklif ettiler .

diğer yandan artık bölüm kıdemlisi olduğum eski firmamdan ayrılmaya karar verdim . bir yandan da yeni başlayacağım iş yerindeki beni işe alacak tasarım şefiylede bağlantımı koparmadım ,sözümde durdum ve orada işe başlayacağımı kesin olarak belirttim .

sonuçta eski yerimden ayrıldım ve 9,5,2006 da yeni işyerinde başladım. daha ilk iş gününden öncede sigortam için gereken evraklar teslim etmiştim ki ilk çalışma günümde bana sigorta belgesini de imazalatmışlardı .

ilk çalışmalarımda doğal olarak beni işe alan kişiye yani tasarım şefine danışıyordum çünkü farklı bir sektördü ve farklı bir sektörde işe yeni girdiğinizde herzaman 1-3 yada 6 ay gibi deneme süreleri uygulanır ki yeni eleman yeni iş yerinin çalışma tarzını öğrensin diye .

bu iş yerinde yeni olduğum için doğal olarak ordaki işi çabuk kavramak ve şefin yorumlarını almak amacıyla ilk çalışmalarımı kendisine gösterdim genelde olumlu yaklaşıyordu .ciddi olarak "bu olmamış , bir daha yap,çiz" gibi ifadeler asla kullanmadı ve hatta bir keresinde bana "tasarımcı sensin bana fazla danışma seni yönlendirmiş olmiim "dedi .

derken 19,5,2006 da yani 10. işgünümde şef beni odasına çağırıp işime son verdiğimi söyledi .sebebini sorduğumda "çalışmalarımın müşterilerin isteklerine uygun olmadığını" ifade etti.halbuki beni ısrarla işe alan kendisiydi ve benim şimdiye kadarki mesleki hayatımdaki çalışmalarımı da iş görüşmesine geldiğim 11,3,2006 tarihinde kendisine takdim ettim hepsini detaylı bir şekilde inceledi ,çalışmalarımı cd olarak da kendisine bırakmıştım .kısacası beni işe alırken çalışmalarımı ve becerilerimin farkındaydı ve nasıl birisini işe aldığını da gayet iyi biliyordu .

ben bu kişinin ısrarlı iş teklifine güvenerek 27 aydır bölüm kıdemlisi olarak çalıştığım firmadan istifa ettim ve iki tane farklı firmanın iş teklifinden de vazgeçtim . sonuç olarak beni işe alan şahsın 10gün içerisinde beni işten çıkartması ,eski işimi kaybetmeme , iki tane farklı fimanın da iş teklifinden vazgeçmeme ve en önemlisi işsiz kalmama sebep olmuştur .

sanırım orada 10 gün çalışmış olduğumu kanıtlayabilirim çünkü bu son firmada 10-15 kadar çalışmam bende firmanın logolu antetli sunumu olarak var. ayrıca sigortam için evraklar teslim edipte belge imzaladım .

bu şekilde işten çıkarılmayı ve bu haksızlığa razı olamadım ve hukuken hakkımı aramak istiyorum .
lütfen bana neler yapabileceğimi anlatabilirmisiniz ?

şimdiden ilginize çok teşekkür ederim .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
22/05/2006 :  19:03:11  Alıntı
Her taş düştüğü yerde,YERİNDE AĞARDIR.
Hayat sabırlı bir öğretmen,ama konuşmuyor işte,ısrarla öğretiyor.Para ile satın alınamıycak bir ders almışsınız tadını çıkarın bence.
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
23/05/2006 :  08:48:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bir dahaki isinizde sozlesme yapin.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
designer
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
25/05/2006 :  10:37:36  Alıntı

iş sözleşmesi maalesef kolay diil ,şu anda yeni bir firmadan teklif aldım , türkiyenin önde gelen markalarından fakat onlar da iş sözleşmesi yapmıyorlar .güleryüzlü bir şekilde bizde sorun çıkmaz gibi ifadelerde bulundular . buna ne dersiniz ?
saygılar .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
02/06/2006 :  10:42:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Is sozlesmeleri sadece calisani degil isvereni de guvence altina alan, karsilikli sorumluluk ve kazanimlarin belirlendigi anlasmalardir. Firmanin bu tip bir sozlesmeye yanasmamasini sadece o firmanin yoneticilerinin tecrubesizligine baglarim. Baskaca da bir sey soylemem.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.06 saniye.
13:29:59, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım