Köylülere Sütürünleri Satan Düzenli Kazanır. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Köylülere Sütürünleri Satan Düzenli Kazanır.

lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
22/11/2009 :  13:34:41 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

KÖYLÜLERİMİZ HER AY DÜZENLİ MAAŞI NASIL ALIR?
BEN BU MAAŞLARA ENDEKSLİ SATIŞ TEKNİĞİ GELİŞTİRDİM. 12 AY DA 2 PERSONEL İLE BİR FİRİGOFİRİK ARAÇLA 400.000TL CİRO GARANTİLİYORUM.DÜN KÜ YAZIMDA KISMEN AÇIKLADIM.KÖYLÜLERİMİZ ARTIK SÜT PARALARIYLA AYDAN AYA DÜZENLİ GELİR ELDE EDİYOR.TARLADAN MAHSÜL PARALARI HER ZAMAN GECİKİYOR.YANİ CEPLERİNDE ANCAK GÜNLÜK İHTİYAÇLARINI SÜT PARALARI İLE KARŞILIYORLAR.BU İŞ KIŞIN DAHA GARANTİLEŞİYOR.ÇÜNKÜ KIŞ MAHSULÜ EKMİYORLAR.SÜTLERİNİ SATTIKLARI İÇİN KENDİLERİNE PEYNİR YAPAMIYORLAR.ESKİ KLASİK PEYNİR-ESKİ KAŞAR PEYNİRİ-TEREYAĞ-TAZE KAŞAR PEYNİRİ-YANAKLI ZEYTİN OLMAZ İSE OLMAZ.KÖYLÜ BUNUNLA KAHVALTI VE İMECE YAPIYOR.(KURU SOĞAN-DOMATES-YUMURTA).
PAZAR HAZIR. ÇALIŞMA BELGELERİNİDE HAZIRLADIKTAN SONRA KİMSE KARIŞMAZ. PAZAR BELLİ SATILACAK ÜRÜN BELLİ. EĞER BU MEBLALAR
KURTARMAZ DER İSENİZ; 9'UNCU AYDAN SONRA HAFTANIN 6 GÜNÜ 12 NOKTADA 3'ER PERSONELDEN SABAH 6 DAN AKŞAM 9 A KADAR PAZAR TEZGAHLARI KURARIZ. HEPSİ SGK'LI MAAŞLI YEMEKLİ VE EHLİYETLİ OLACAK.YILLIK CİRO BÖLGENİN KAPASİTESİ SEYYAR PAZAR AĞLARI İLE KURULDUĞU ZAMAN 4.000.000TL İLE 6.000.000TL'DIR.BAŞLANGIÇTA BİR FRİGOFİRİK ARAÇ İLE SONRA 3 FRİGOFİRİK ARAÇLA, DAHA SONRA 9'UNCU AYDAN İTİBAREN HER GÜN 2 TEZGAH 6 PERSONEL VE GEZİCİ 3 ARAÇTAKİ 2'ŞERDEN 6 PERSONEL. BUNLAR HERGÜN SABİT 12 PAZARCI PERSONEL.
2.Cİ YIL Kİ CİRO DA SATILAN SÜT ÜRÜNLERİ CİROSU VE SAĞLADIĞI İSTİHDAM ÇALIŞAN SAYISI 35 KİŞİDİR.
ŞİMDİ SORUYORUM? 21.000TL(FRİGROFİK ARAÇ-1.250KG ÜRÜN-MAZOT -YOL BELGELER İÇİN) SERMAYE VE OLUŞAN İŞ GÜCÜNÜ YÜKLENEBİLECEK FİRMA VEYA BİREYSEL BİR KİŞİ VAR MI? VAR SA! ARACA BİNER 45 GÜN İNANMASI İÇİN DENEME YANILMA YAPARIZ.
BU GEÇMİŞTE YAPILDI. HALADA BİLİNEN BAZI KURULUŞLAR YAZ AYLARINDA YAZLIKLIKLARA YAPIYORLAR. KIŞ ŞARTLARI DOĞA ZORLUĞUNDAN ÖTÜRÜ ZORLAŞIYOR.YAZIN KAZANDIKLARIMIZ YETER DİYORLAR. PARSEL BÜYÜK BÖLGEDE BÜYÜK.İYİ DÜŞÜNÜN PAZARCILARIN PAZARCISI OLUN. SATILACAK ÜRÜNLER:
KLASİK BEYAZ PEYNİR-ESKİ KAŞAR PEYNİRİ-TAZE KAŞAR PEYNİRİ-TEREYAĞ-YANAKLI ZEYTİN-TUZSUZ SELE ZEYTİNİ
BU YAZIYI OKUYAN BAZI ARKADAŞLAR KIRICI BİR ŞEKİLDE YORUMLAR YAPIYORLAR.1 KG PEYNİR ORTALAMA 9 TL OLURSA AYDA 4.000 KG SATABİLİRSENİZ AYLIK CİRONUZ 36.000TL. GÜNLÜK 130 KG HEDEFLERSENİZ BAŞARIRSINIZ.
BUGÜN 7 PERSONELLİ BİR İŞLETMEYE HERGÜN EN AZ 70 MÜŞTERİ GİRER İSE O İŞLETME SADECE AYAKTA KALIR.BEN SİZE 130 KG ÜRÜNDEN BAHSEDİYORUM.
BİR KİŞİYE 2 KG SATARSANIZ HERGÜN BULACAĞINIZ MÜŞTERİ 65 KİŞİ OLUR.KİŞİ SAYISINI ARTIRIRSANIZ NE KADAR KG BAZINDA ÇOK SATARSANIZ MÜŞTERİ ADEDİ ÖNEMLİ DEĞİL.
YALNIZ HEDEF 130 KG'DIR. UNUTMAYIN.BU ÖZELLİKLE BU İŞ İÇİN GEÇERLİDİR.
bu işi yaparken haftada 1600 km yol yapılıyor.
ayda 6500km. gün ortalaması 250 km(26günay). aylık tüm giderler 4.000 tl ortalama. buna araç bakımı da dahildir.1 lt mazot ile 14 km gidersiniz.sermayeyi destekleyecek arkadaşlar bölge trakya bölgesi.siz ürün ve malzemeyi araçla birlikte sağlayın satış pazarlamayı hergün nakit olarak toplayayım.var mı cesaretli bir kişi bu sıcak havalarda.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Gıda
a.altun023
Üye

Toplam 191 yazı
22/11/2009 :  14:10:21  Alıntı
slm diger yazdigin basligada yazi yazdim ama cevap yazmamimissin
bende koy cocugum belli bir sure orda yasadim ve hala yasayan yakinkarim var koylu sutu satsada ozellikle yagini ve peynirini yazdan hazirlar ve kisinda yag ve peynir sikintisi cekmez sen kendin is sahibimisin yoksa herhangi bir yerde calisiyosunda varsayimdami bulunuyorsun
yanlis anlama ama soyledigin rakamlar bana cok yuksek geldi
ama yine de seninle gorusmek detayli bilgi almak isterim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
24/03/2010 :  18:43:59  Alıntı
bunların hepsi gerçek.geçmişte yapıldı.yeniden yapabilmek için böyle yazıyorum.
yapmak isteyen veya finansı, araç ve ürünü sağlayan firma veya bireysel girişimci ile
belediye zabıtalar kanunlarını uygula**** çoğu insana zor
gözüken bu tür işi tekrar başlatıp ilerlemek istiyorum.
ben dükkan açıp müşteriyi ayağıma beklemekten bıktım.
en iyi kuralı buldum.sen müşterinin ayağına gideceksin.
pazarcılık onun için her zaman ayakta tutuyor.
halkın ayağına ucuz-spot-taze-günlük üretim ürünler.
var mı bu işi yapabilecek?

lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
30/10/2011 :  13:10:43  Alıntı

biraz cesaret her şeyi çözer.

makifbeyza
Üye

Toplam 247 yazı
30/10/2011 :  13:51:15  Alıntı
sayın lasillas ,aradan 2 yıl geçmiş.Bu sürede neler yaptığınız.Projeyi hayata geçirebildiniz mi acaba ?
Selim KILIÇ

Yerleşim : Türkiye / Aksaray  |  Meslek : Satış / Pazarlama
lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
30/10/2011 :  17:18:18  Alıntı
o zaman hiç kimse destek olmadığından yine tek kaldığım için
tek başıma yapabileceğim, bir çay ocağı devir aldım.
şimdi bunu deviredip yukarda yazdıklarımla ilgili satışlarlarla ilgili
inşallah girişim yapacağım.tabiki ikinci bir cesaretli yatırımcıyla birlekte.hiç bir zaman tek olmuyor.
bu çay ocağını sahibinden.com'a ilan verdim.ilan nosu:62430929
bakabilirsiniz.

buneziva
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
31/10/2011 :  14:03:29  Alıntı
madem bukadar eminsin kendinden

neden bankadan kredi çekmiyorsun kobi bile alırsın çay ocağın varsa
İsmail Bilen
Masİ Tex

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
31/10/2011 :  22:22:40  Alıntı
kkb puanım 1000 puanın altında merkez onay vermiyor.
bunun için her şey dahada zor oluyor.çalışarak kazanmaya çalışıyorum.
kobi nasıl alınıyor açıklarmısınız lütfen buneziva.

buneziva
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
01/11/2011 :  14:09:20  Alıntı
şirketini büyütmek istediğini bildiriyorsun bankaya

onlarda geliyorlar bakıyorlar şirketine uygun görülürse kredini veriyorlar bankalarla bi görüş bence
İsmail Bilen
Masİ Tex

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
27/11/2011 :  10:27:13  Alıntı
şu anda bu çay ocağında vergi levham bir yıl olmadığı için bilanço gösterimi düşük olduğundan
ne yaparsan yap olmuyor.başka bir şekilde sermaye ortağı bulup girmek gerekiyor.

gangsta59
Üye

Toplam 159 yazı
27/11/2011 :  11:45:56  Alıntı
tekirdağ çorlu şöför lazımmı abi çorlu çevresindeki her köyü biliyorum hatta kısmen burgaz babaeski civarınıda :)

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Bankacılık-Finans
lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
27/11/2011 :  12:47:23  Alıntı
siz eleman olarak düşünüyorsunuz.oysa !
iş gücünü ve sermayeyi destekleyecek tam bir beyin oluşturabilecek,yanlız şöförlük işini düşünmeyen her konuda bu işle ilgili kendini geliştirebilecek,tam bir ortak, eleman değil sermayeyi koy işi öğren girişimi başlatalım. ipucu şu aylık net cüro 40.000tl den aşağı düşmez.iki kişi ile işi artırarak 2nci ve 3ncü araç toplam 6 kişi ile ilk iki kişi işin sahibi kurucusu olacak.ondan sonra cüro 100.000tl garantilemeye çalışacağız.
var mısın? yok musun?

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
06/03/2013 :  17:17:35  Alıntı
konu güncel mi?
yatırım maliyeti ne kadar?
hesaplar biraz uçuk geldi bana.
ama yarısı bile iyi rakam.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
emin3467
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
06/03/2013 :  19:47:42  Alıntı
sennan al bir araç 1 haftalık rut çiz kendine 65 krştan köylüden al 95 krşdan süt birliklerine sat köylüye aydan aya parasını öde araban süt-besi yemide koy anlaş birr yerle köylüye onuda sat ordan kar et sana aracın maliyeti belgeler falan 30 bini bulur.günlük köylerden 4 ton süt toplarsın yanında bir kişi daha olacak tabi.günlük 1200 tl 200 ünü çık 1000 tl allah bereket versin kışın süt az olur yinede bu paranın yarısını kazanırsın.

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Diğer
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
06/03/2013 :  21:59:35  Alıntı
köylüden topla süt birliklerine sat. peki süt fabrikaları almaz mı bu şekilde. bir de ben pek konuyu bilmediğimden soruyorum. köylü neden süt birliklerine satmıyor ya da neden süt birlikleri köylüden almıyor? köylü 65 kuruştan verir mi inek sütünü, ya da şöyle sorayım köylüden kaça alınır inek sütünün kilosu. dolaşarak 4 ton toplamak mümkünmü sizce?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
emin3467
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
06/03/2013 :  23:27:21  Alıntı
biz 65 krştan veriyoruz bu ay zam yapacaklar 10 krş falan 22 büyükbaş sağılır hayvanım var.fakat süt birliklerine köylü gidipte satamaz nedeni ise kim ***ürecek her gün süt birliğine senin süt birliği dediğin yer sadece kayıtlı üyelerinin sütünü alıyor onlarıda şöyle alıyor yakın mesafedelerse.süt birlikleri köylüden almazlar gerek yok bu iş yapanlar var toplayıp getiriyorlar neden alsınlarki ayrıyeten bu işe girsinler.işçi-araç bidünya iş demek bu en iyisi toplatmak.birlik senden 95 krşa alıp üzerinede 40 krş kar ko**** süt fabrikalarına satıyor.ve süt birlikleri bu gelen sütleri kendi müşterilerinden alıyomuş gibi gösterip devletten süt teşviği alıyorlar.yani hiç kazanmasa bir birlik 3-5 çalışanlı bir birlik elini suya sabuna dokunmadan aylık 40000 tl kazanır en az.
sen şöyle yapacaksın 1 kamyonet alacaksın kamyonetin arkasına 2 tonluk süt tankı koyduracaksın 1 tanede eleman sütleri tartıp dökmek için bitti gitti
sen ister birliklere sat ister fabrikalara sat istersen kendin işle sütü pazarlamasını yap.
65 krşa sütmü olur diyosun ya olurrrr bu memlekette 22-25 tl 1 balya saman olursa oda olur.bazı yerlerde 50 krş ya rezalettt.
4 ton toplamak mümkünmü demişsin sadece benden 2 günde bir geliyor bizim köye araç 300-350 kg alıyor.köyün toplamından 700-800 kg alıyor 2 günde bir sadece bizim köyden bu ee gelirken sadece bizim köyede uğramadığına göre en az 5-6 köye gidiyordur.zaten köyler birbirine yakın hesabını yap

emin3467
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
06/03/2013 :  23:36:37  Alıntı
ben uzun zamandır düşünüyorum bu yaz girmeyi düşünüyorum bu işe as 250 doçum var 1 tank alıp başlamayı düşünüyorum.süt bol zaten belki birde peynir makinası alıp peynir imalatıda yapabilirim. ilgilenen arkadaşlar varsa yorumlarını beklerim.

emin3467
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
06/03/2013 :  23:36:38  Alıntı
ben uzun zamandır düşünüyorum bu yaz girmeyi düşünüyorum bu işe as 250 doçum var 1 tank alıp başlamayı düşünüyorum.süt bol zaten belki birde peynir makinası alıp peynir imalatıda yapabilirim. ilgilenen arkadaşlar varsa yorumlarını beklerim.

lasillas
Üye

Toplam 131 yazı
12/03/2013 :  20:55:14  Alıntı
arkadaşlar benim geçmişte yaptığım iş sizin gibi süt toplayıcılarının köylüye ödeme günleri aşağı yukarı belli idi.
bende o günlerde köylünün cebinde nakit para olduğunu bildiğim için sütlerinide sattıkları için onlara ağızlarının suyu akacak kadar lezzetli hani şarküteri tipi meze tipi deriz ya! işte o tip beyaz peynirleri, eski kaşar peynirlerini
yanaklı zeytinleri hatta tereyağılarını bile tattırarak hemde çoğu kez sıcak ekmek yanında satardım.terayağını küçük tüpün üstünde tavada yumurta bile pişirerek deneyerek satardım. köylü işte bunlardan sonra sana inancı sonsuz oluyor.paralarınıda hiç borç yapmadan ödemek istediklerinden, sebebi köylü borçtan namus meselesi gibi korkar,süt paraları genelde düzgün ödendiğinden benim satışlarım gerçek satışa dönüşmüş oluyordu.
size şunu söyleyebilirim.siz süt toplayıcıları olduğunuz müddetçe köylüye süt paralarını düzenli ödediğiniz müddetçe her zaman seyyar satıcılar köylerde buna benzer satışlar yapmaya devam edeceklerdir. bu bir döngü.
devlet ödemeleri her zaman daha uzun vadede tarla ödemelerine oluyor. onun için süt benim için köylünün birinci acil nakit kaynağı olarak görünüyor.arkadaşlar doğruluk ve dürüstlük anlayışı ile Türkiyedeki tüm köylüler ile ticaret yapabilirsiniz.sadece köylüyü köyünde mahçup etmeyin.

yogurtçu
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/11/2013 :  13:10:25  Alıntı
slm azda olsa köy ortamına gidiyoruz , rekabetten dolayı pazar payımız düşük oluyor haliyle para kazanmak mümkün olmuyor ,tabi reklamın çok fonksiyonu var ,büyük firmalarla yan yana olmak çok zor,bizim tonajımız 2 güne 1500kg süt işliyoruz oda kurtarmıyor,pazar payını yükseltmek tonajı günlük 5 tona çıkartmak ilk başta ,konyanın en eski firmasıyız oysa belli potansiyelimiz var.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.47 saniye.
16:55:42, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım