Sigortacılık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Sigortacılık

swarthy
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
19/02/2006 :  19:56:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar arkadaşlar. kuzenim yaklasık 1 hafta önce dünyaca ünlü tanınmış bir sigorta şirketinde Satış Danışmanı olarak işe girdi. 1 haftalık eğitim sürecinin bitişinin arkasından yarın(19.02.2006 Pzt.) resmi olarak işe başlıyor. Açıkçası kariyer hedefi konusunda biraz şüpheleri var. Sonuçta bilindiği üzere Satış Danışmanlığı hele ki Sigorta üzerine olan satış danışmanlıklarında herzaman şansınız 5%-%10 aasındadır. Bir de bilindiği gibi Sigorta soyut bir ürün olduğu için ve yaşadığımız coğrafya da Türkiye olduğu için bu şans bir yerde daha da az oluyor. Açıkçası onunla aramızda bir anlaşma yaptık. Ben ona Referans ayarlamaya çalısacağım net üzerinden. O da eğer benim bulduğum referanslara sigorta poliçesi satabilirse bana belli bir yüzdelik komisyon verecek.
Neyse aranızda sigortacılık veya satış deneyimi olan herkes den iyi/kötü tavsiyeler ve yorumlar almak isterim. İnternet üzerinden referans bulmaya çalışırken sizce şahısa göndereceğim email yazısı nasıl olmalıdır? (Normalde tak diye bir anda sigorta ve satış söylenirse potansiyel müşteri adayı rahatsız olur ve istemez). Ayrıca internet üzerinde ne gibi yerlerde referanslar aramalıyım(eğer reklama girecekse söyleyecekleriniz özel msg yollarsanız sevinirim). Bunun yanısıra başarılı olunduğu taktirde kariyer şeması da bir hayli geniş. Fakat bizim kuzenin çok soru işareti var kafasında. Hepinizden iyi kötü tavsiyeler alırsam, Minnettar olurum size. Her yorum yapana da teşekkür yollayacağım...

Şimdiden Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Devrim Ersöz
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
22/02/2006 :  09:29:23  Alıntı
Kuzeninize hayırlı olsun. 10 yıldır sigorta sektöründeyim. Satış danışmanlığı, satış yöneticiliği ve son olarak pazarlama biriminde yöneticilik yapıyorum. Sigorta sektöründe kariyer için sahayı bilmek çok önemli. Satış tarafında kariyer biraz rekabetçi ve yıpratıcı olabilir ama satışın keyfi ve kazancı da hiç bir departmanda yoktur.

Sektörde uzman satıcı, satış yöneticisi veya pazarlama, operasyon destek hizmetleri, İK, teknoloji gibi kariyer imkanları olsa da bu durum ilgi beceri yetkinlik ve kadro ile doğru orantılı. Referans bulma konusunda destek vermeniz iyi olur. Ancak önemli olan aldığı bir referanstan yeni üç referansı kendisinin üretebilmesi. Bu da eğitim ve tecrübe ile olacak tabi. Referans, satış vb kuzene yardımcı olabilecek konulardaki yazılarımı konikste adıma bağlı başlıklarda bulabilirsiniz. Ek olarak satış ve gelişim konusunda bir sürü yazı kitap ve kaynak var.(Örnek Frank Bettger Satışta Başarı kitabı vb gelişim serileri)

Başarılar dilerim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
swarthy
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/02/2006 :  00:57:30  Alıntı
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
nekre
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/04/2006 :  12:36:48  Alıntı

5 yıldır hayat sigortası ve bes sektöründeyim.4.5 yıl uluslararasıbir firmada çalıştım kariyer imkanları kısıtlı olduğundan 8 ay önce başka bir firmaya geçiş yaptım. geçen ay terfi alarak satış yöneticisi oldum.bence kariyer yapabilmek için diğer sektörlere göre doğru yerde ama öncelikle işi çok sevmesi lazım başarılı olup sivrilmesi içinde çok üretim yapmalı.referans konusunda yardımınız mükemmel olacaktır.sonuçta yakıt ikmalimiz bizim referans ama sıcak dediğimiz referans türü ile dahada başarılı olabileceğini düşünüyorum başarılar
nida

Yerleşim : Türkiye / İzmir

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.46 saniye.
17:57:48, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım