Atv - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Atv

ozcan59
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
01/11/2009 :  19:51:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar ben çindeki bir atv fabrikası le yazışma halindeyim ama bir türlü yazışmalar düzgün olmuyor.buda benim ingilizce bilmeyişimden.cat pat google çeviri bölümünden anlaşmaya calışıyoruz. fabrikanın benim seçtiğimürün için verdiği fob fiyat (çin liman teslim) 3050 dolar. aslında gayet uygun. çünkü seçtiğim ürünü burda satmaya kalksam 12-13 bin tl den aşagı gitmez.şimdi ben bu ürünü almak isitorum. fabrikanın kapıma teslim kargo gönderme olanağı varmıdır.benim evrak işim varmıdır..vergi , ek ücret ne kadar mal olur(ortalama)

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Muhasebe

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • ercan_ercan
    Yeni Üye

Toplam 71 yazı
    01/11/2009 :  22:07:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    sayın özcan ,
    ithalat yapabilmek için öncelikle vergi mükellefi olmanız gerekli. Bir gümrük firmasıyla görüşüp bilgi almanız sizi can sıkıcı durumlardan kurtaracaktır.Ayrıca firma istediğiniz ürünü dhl,tnt,ups gibi şirketlerle gönderebilir mi onu sorabilirsiniz. başka türlü kapınıza kadar göndermesi nasıl olur açıkçası bilmiyorum. Şayet gemiyle gelirse limandan aldırmanız gerekir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
    rterzioglu
    Üye

Toplam 1714 yazı
    01/11/2009 :  22:48:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    T.C. kimlik numarasına sahip her Türk vatandaşı vergi mükellefidir. T.C. kimlik numarası vergi numarası olarak kullanıma geçti sanırım artık. İngilizce olarak yaşıyor ve siz ingilizce bilmiyorsanız bu anlamda tercümana ihtiyacınız var. Benim size tavsiyem ingilizce veya çince bilen bir danışman bulmanız. Bu kadar ciddi kârlar edecekseniz neden birkaç lira da danışmanı verip, işi sağlama bağlamayasınız ki.

Atv'lerin Suziki olanlarını ABD'den aynı fiyata alıyorlar sanırım. Satış fiyatları da 10 bin euro dan başlıyor.

Fakat, sanırım getirmek istediğiniz araçların motor hacmi büyük olduğu için Karayolu Taşıt Araçlarının İthaline İlişkin Tebliğ'ine uygun olması gerekiyor. Bunun içi sanırım özel ithalat belgesine ihtiyacınız olacak. Burada en büyük sorun ise Türkiye çapında yetkili servisleriniz olması gerektiğidir.
    Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    ozcan59
    Yeni Üye

Toplam 2 yazı
    01/11/2009 :  23:55:50  Alıntı

Öncelikli olarak ben bunu satmak için almayacağım. kendim kullanmak için alacağım. türkiyede bu kadar cc li bir atvyi almak çok kıyaslanamayacak kadar pahalı. hem zaten bana trafikle ilgili birsey lazım değil.çünkü trafikte değilde daha çok ormanlık ve tarlalık alan için ihtiyacım var.diyelimki gemi ile geldi.nereye nasıl gelecek.benim nasıl haberim olacak.haberim oldu gittim diyelim. örneğin yurtiçi kargodan bir paket bekliyorsunuz ve paketinizin geldiği size bildirilkiyor ve siz gidip şubeden alıyorsunuz . buda onun gibi birşey mi. limana gidip benim kargom var deyip alabiliyor muyuz.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Muhasebe
    exmali
    Yeni Üye

Toplam 7 yazı
    02/11/2009 :  11:30:57  Alıntı
    Sayın Özcan karşı firma size yükleme bilgilerini verir sizde o geminin varış süresini ve diğer merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.Bence sorun Gümrük çıkışında olacaktır.Bu sebeple dış ticaret yapan danışman birinden yardım almanızı öneririm.Gümrük işlerini bilemezseniz başınız ağrıyacaktır.
    Makina Müh.
    Mehmet Ali Güzelordu

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
    rterzioglu
    Üye

Toplam 1714 yazı
    02/11/2009 :  11:41:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Gümrük ödeyeceksiniz bunun için. Bir Gümrük danışmanı bulun kendinize o size daha iyi anlatacaktır durumu. GTİ numarasını çıkarın bir gümrüğüne bakın. Evraklarınızı da o işleyecektir. ATV'yi ikinci el gösterirsiniz.
    Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.34 saniye.
    18:25:30, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım