29Mıknatıs İle Elektrik. . . - Koniks.com

Koniks.com  
"İş Fikirleri Düşünce Havuzu"
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Kayıt ol
 Ana Sayfa
 İş Dünyası ve Ekonomi
 İnovasyon, Yeni Trendler Ve Çözümler

Mıknatıs İle Elektrik. . .

Sayfa Seçiniz: 1 / 2   1   2  > 
Yazar
togayhan67
Yazar

Toplam 128 yazı
29/09/2009 :  22:18:27  Yazarın bilgilerini göster Bilgilerim  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bilindigi kadarıyla mıknatıslar birbirlerini zıt kutuplarda(+ -, -+) ceker, (- -, + + )ayı kutuplarda ise birbirini iter pekala bir dinamoya monte edilmiş (- kutupta) mıknatısla o mıknatısı itici kuvvete sahip başka bir(- kutupta) mıknatısı kullanarak dinamoyu döndüremez miyiz?tabiki döndürebiliriz pekala dinamodan elde edilecek elektriğide(dinamonun büyüklüğüne bağlı) evde kullanabiliriz(kullanılacak mıknatıslar da dinamonun büyüklüğüne göre konulmalı) bu düşünceyi forumumuzda olan elektrik bilgisi yüksek olan veya elektrik mühendisi arkadaşlarla paylaşmak istedim...

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Diğer
Konu hakkında yapılan yorumlar (Sayfa : 1 / 2)

mehmetustam
İyi Yazar

Toplam 596 yazı
01/10/2009 :  10:09:45  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı

[QUOTE=
Elektrik baglanti semasi

[/QUOTE]

Mıknatısları bulsanız, bobini bulamazsınız,bobini bulsanız dinamo yapamazsınız; benim tavsiyem kullanilmış bir oto şarz alternatörü bulun yukardaki devreye göre bağlayın rüzgar olan her yerde size sınırsız bedava elektrik verir...

Yalancinin mumu yatsıya kadar yanar,
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner,
Aldatanlar bir gün olur aldanır,
Kimse sanmasın yaptığım yanıma kalır,
Kul hakkı yiyenler büyük günah alır.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : GıdaSayfanın Üstü ^

togayhan67
Yazar

Toplam 128 yazı
01/10/2009 :  10:29:18  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Sayın Mehmetustam,
sanırım anlatmak istedigimi yanlış anlattım,Verdiginiz şemada pervaneden gelen gücün dinamoya aktarılması ve dinamonun dönmesi olayı, aynı mantıkla dinamonun ucuna bağlanılacak harici bir mıknatıs ve bu mıknatısa bağlı aynı kutupta başka bir mıknasının birbirlerini itmesi sonucu dinamonun dönmesinden bahsediyorum yani kısacası dinamo dönüş kuvvetini mıknatıslardan alıcak...Anlatabildim mi?

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : DiğerSayfanın Üstü ^

selami
İyi Yazar

Toplam 744 yazı
01/10/2009 :  16:32:04  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı

Güneş Enerjisinde Yatırım Planı Hazır

Su, rüzgar, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına güneş enerjisini katarak, Türkiye’nin diğer Avrupa ülkelerine göre avantajlı olduğu güneş potansiyelini elektrik üretimi için kullanma yolunda çalışmalar hız kazandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, rüzgar enerjisi yatırımlarındaki atağın ardından, güneş enerjisinin yatırıma dönüşebilmesi için güneş enerjisinden elektrik üretimi için bir "yol haritası" hazırladı.

Buna göre, ilk etapta güneş enerjisi için 5346 sayılı "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi Amaçlı Kullanımına İlişkin Kanun"da fiyat ve uygulanacak teknoloji yönünden düzenleme yapılması öngörülüyor. Bundan sonraki adımda ise 5627 sayılı "Enerji Verimliliği Kanunu"nda Elektrik İşleri Etüd İdaresinin (EİE) görevlerine dönük "Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğine göre rüzgar enerjisine dayalı lisans almak maksadı ile yapılan başvurulara ilişkin olarak Bakanlık tarafından çıkarılacak yönetmelik çerçevesinde görüş oluşturmak" ibaresine rüzgar enerjisinden sonra gelmek üzere "güneş enerjisi" ifadesi eklenerek, madde yeniden düzenlenecek.

Söz konusu düzenlemeyi müteakip Elektrik İşleri Etüd İdaresi tarafından rüzgar projelerinde olduğu gibi güneş potansiyelinin de değerlendirilmesine yönelik olarak yönetmelik hazırlanacak. Söz konusu çalışmada güneş termal elektrik santrali (CSP), güneş elektrik santrali (fotovoltaik-PV) gibi farklı teknolojilerin göz önüne alınmasına ve ayrı sahaya birden fazla başvuru olması halinde uygulanacak işlemin yönetmelikte belirtilmesine dikkat edilecek.

Tüm mevzuat altyapısının tamamlanmasının ardında da EPDK tarafından, başvuru alma tarihinin ve başvuruların nasıl değerlendirileceği ilan edilecek. Bundan sonraki aşamada ise EİE’nin konuya ilişkin değerlendirmesini yapacak ve konuyu EPDK’ya bildirecek.

Sahanın teknolojiye uygunluğu önemli

Söz konusu süreçte, "lisans başvurusu yapılan saha ve seçilen teknolojinin sağlıklı değerlendirilebilmesi açısından sahanın uydu veya yer ölçüm sistemlerinden sağlanmış ölçüm verilerine ve coğrafi özelliklerine ihtiyaç duyulacağı, bu verilerin saha karakteristiğini yansıtıp-yansıtmadığının ve sahanın seçilen teknolojiye uygunluğunun değerlendirilmesi ile megavat başına ihtiyaç duyulan arazi miktarı göz önüne alındığında yaşanabilecek muhtemel çakışmaların çözümüne yönelik" yönetmelik bazında düzenleme yapılması ve buna müteakip lisans başvurularının alınması önem taşıyor.

Güney Doğu Anadolu bölgesi güneş zengini

Türkiye, coğrafi konum itibariyle güneş enerjisi potansiyeli açısından birçok ülkeye göre şanslı durumda bulunuyor. EİE tarafından yapılan çalışmaya göre Türkiye’nin ortalama yıllık toplam güneşlenme süresi 2640 saat (günlük toplam 7,2 saat), ortalama toplam ışınım şiddeti ise 1311 kWh/metre kare-yıl (günlük toplam 3,6 kWh/m#178;) düzeyinde. Türkiye’nin en fazla güneş enerjisi alan bölgesi Güney Doğu Anadolu Bölgesi. Bunu Akdeniz Bölgesi takip ediyor.

Güneş enerjisi konusunda büyük bir potansiyele sahip Türkiye’de yıllık güneş enerjisi potansiyeli 380 milyar kilovat saat (kWh) düzeyinde bulunuyor. Bu miktar 56 bin megavatlık (MW) bir doğal gaz santralinin ürettiği enerjiye denk geliyor. Coğrafi konum itibariyle ortalama 200 günü güneşli geçen Türkiye’de şu anda güneş enerjisi kapasitesinden ancak binde 1 oranında yararlanılabiliyor.

Dünyada "temiz ve masrafsız" güneş enerjisinin kullanımı

Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılıyor. Güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediliyor. Dünya genelinde güneş enerjisinden sıcak su da elde ediliyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu olan güneş kollektörlerinden 320 derece sıcaklık sağlanıyor. Aynı şekilde evlerin çatısına monte edilen güneş panellerinden sıcak su elde etmek de mümkün olurken, Türkiye’nin de özellikle güneşi bol şehirlerinde bu yöntem yaygın olarak kullanılıyor. Avustralya, Japonya, İsrail ve ABD güneş enerjisinden yararlanan ülkelerin başında gelmektedir. İsrail’de güneş enerjisiyle her yıl 300 bin ton petrole eşdeğer enerji sağlanıyor.

Alım garantili teşvik süreleri 15-25 yıl

Avrupa genelinde ise güneş enerjisini kullanan ülkeler arasında Portekiz, İtalya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İspanya bulunuyor. Söz konusu ülkelerde güneş enerjisine yapılan yatırımlarda alım garantili teşvik süreleri 15-25 yıl arasında değişiyor. Yatırım yapılan teknolojiye bağlı olarak da alım garantili fiyatlar büyük farklılık gösteriyor. Yatırımlarda seçilecek teknolojiye bağlı olmakla beraber 15 bin-30 bin metre kare/megavat alana ihtiyaç duyuluyor.

Yerleşim : Türkiye / Elazığ  |  Meslek : Satış / PazarlamaSayfanın Üstü ^

togayhan67
Yazar

Toplam 128 yazı
01/10/2009 :  18:17:35  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Türkiye'de biz daha barajlarımızı kullanamıyoruz...elektrik üretimi için o kadar cok barajımız olmasına ragmen yani illa yabancı yatırımcılara para kazandırıcaz yaa...Alalım dışarıdan yapalımiçeri...
Suan Türkiye'de aktif olarak rüzgar gülü yapılmakta firmanın ismi aklıma gelmiyo yurt dışından parçaları getiriliyor Türkiye'de birleştiriliyor...Rüzgar güllerinin yapımı tamamlandıktan sonra elektrik üretmeye geçiliyor ve bunları yapan firma her elektrik faturasından pay alıyor...
Saygılarmla

togayhan67
Yazar

Toplam 128 yazı
01/10/2009 :  20:42:03  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
ben bu projeyi uygulamaya soktum fakat geliştirmekteyim suan türk patent enstitüsüne başvurucağım bakalım böyle bir icat dünya da daha önce yapılmış mı?

CoNNRoaD
Yazar

Toplam 150 yazı
02/10/2009 :  13:53:45  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
2 mıknatıs olmaz. Eklektro mıknatıs olması lazım. Eklrtrikte kutuplar sürekli değişkendir.Onun için motor döner. Mıknatıslarda kutuplar aynı kaldığı için 1 tur atar ama sonra aynı kutup itiyor ama farklı kutupta çekince motor durur. Ben motor olarak anlattım dinamoda aynı şey. Eskiden araştırmıştım.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : DiğerSayfanın Üstü ^

zhn
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
20/02/2010 :  22:36:17  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
mıknatıs yardımı ile elektrik üretmek mümkünmü
z.altınok

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : EmekliSayfanın Üstü ^

Allein07
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
21/02/2010 :  00:43:43  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
ERKE dönencesi ni duydunmu patenet için başcurduşlar youtube bir arat bulursun ...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : TurizmSayfanın Üstü ^

airbroker
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
21/02/2010 :  01:41:31  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim  Yazarın websitesine git Website   Alıntı
internet ortamında mıknatıslı motor (magnetic motor) diye arattırdığınızda karşınıza bununla ilgili çok bilgi çıkar.. birkaçını aşağıda bulabilirsiniz..
incelediğim kadarıyla, bireysel ve şirket bazında bu motorun geliştirilmesine olan ilgi ve çaba azımsanmayacak derece. umarım aşağıdaki linkler ilgilenen arkadaşlara ilham verir..

http://video.google.com/videoplay?docid=3940623695814013717#

http://peswiki.com/index.php/Directory:Perendev_Power_Developments_Pty_(Ltd)

http://www.perendev-power.com/

http://www.rexresearch.com/minato/minato.htm

http://www.icehouse.net/john1/peter.html

http://pesn.com/2005/04/23/6900087_Perendev-Power_Downgraded/

http://freeenergynews.com/Directory/Perendev/MagneticMotor/Sterling_First-Hand/

http://freeenergynews.com/Directory/Howard_Johnson_Motor/index.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / TaşımacılıkSayfanın Üstü ^

zhn
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
21/02/2010 :  13:52:25  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Arkadaşlar benim geliştirdigim bir sistemim var,bu sistemi size anlatacagım, yetersiz kaldıgım konularda sizden yardım isteyecegim.Sistemde bir hidrolik yag basıncı iki adet mekanikgüç var, bunlardan hidrolikbasıncı ve dairesel olarak çalışan mekanik gücü sistemin kendi kendisini döndermesinde kullanıyorum ve aynı dairesel hareketi ucuna dinamo vs. gibi şeyler takarak bir defa daha kullanabiliyorum,sistemde birde iki adet pistoncugun birbirine paralel olarak çalişmasından doğan dogrusal hareket var, bu dogrusal harekete istedigim kadar mıknatıs baglayıp bir bobin içerisinde hareketlendirip mayetik alan oluşturabiliyorum(mesela her bir pistona 50 veya 100 adet miknatıs takabilirim)

zhn
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
21/02/2010 :  13:58:04  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Yukarıda anlattıgım sisteme 14000 gausluk iki adet mıknatıs bagladım fakat istedigim enerjiyi alamadım. Bu pistoncuklara ne kadar ve nasıl bir mıknatıslar baglarsam ne kadar enerji alırım veya bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım.
z.altınok

hircintextilci
Yazar

Toplam 102 yazı
21/02/2010 :  15:44:38  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim  Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben bır ara sahıbınden .comda gormustum ılgınc ılanlar bolumunde adam bedava elektırık ureten sıstem yapmıştı.ve manyak bır seydı mobıletden yapmıştı pedalı cevırıyorsun motor çalışıyor ve çalışması ıcın sadece kınetık enerjı kullanıyorsun ..motoru elektırık motor koymuş benzınlı motoru ıptal etmış.pedalı çevırınce ureten elektırklr motor çalışıyor ve kendı kendının elektırıgını tamamlıyor aynı zamanda dışarıda elektırık verıyordu ...

guzel tasarım ve düşünce emege saygı derım
www.kobihane.com

Yerleşim : Ukrayna / Turkıye  |  Meslek : TekstilSayfanın Üstü ^

mim
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
21/02/2010 :  16:00:23  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim  Yazarın websitesine git Website   Alıntı
1. "hicbirsey yoktan var, vardan yok olamaz"
2. Her enerji transformasyonunda, illaki enerji kaybi vardir

Sizin dediginize "torpedo mobile" denir ve YOKTUR !!!

hircintextilci yi inandirmislar bir yalana....asli imkansizdir...
Bilenle, bilmeyen bir olur mu ?.

Yerleşim : Bermuda / İstanbul  |  Meslek : PolitikacıSayfanın Üstü ^

hircintextilci
Yazar

Toplam 102 yazı
21/02/2010 :  18:58:55  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim  Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sayım mım herkımsın bılmıyorum ama devamlı yorumlarım arkasından ahkkımda yorum yapıyorsun??

ben *** degılım sen merak etme aklım senınkınden ustundur belkı.sahıbınden.comda gordum boyle bır ılgınç ılanlar bolumunde.

bende gördüğümü paylaştım.hıç kımseyı *** yerıne koymaya hakkınız yok.

ve ıyı okuyun kınetık enerjıyı enerjıye çevırıyor dedım.yoktar var etmıyor sonuçta kınetık enerjı sarf edıyor.

okumasını ögrenın once sonra yorum yapın..
www.kobihane.com

Yerleşim : Ukrayna / Turkıye  |  Meslek : TekstilSayfanın Üstü ^

ferhat_47
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/04/2010 :  14:31:57  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
yaw ben bi prıgramda gördüm bi kutuya mıknatıs koyuyor üzerini telle örtüyor telin uclarını ampule bağlıyor ve ampul yanıyor bende basıt bişi zannettim bi araştırayım dedim ama sizin yazılarınızı görünce bekte basıt olmayacağını gördüm şefkim kırıldı vallah:D(programın ismi rang sayns gibi bişi çok verimli tafsiye ederim davinci lörn dü sanırım kanalın ismi)
yalçın

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : ÖğrenciSayfanın Üstü ^

mehmetustam
İyi Yazar

Toplam 596 yazı
02/05/2010 :  00:09:33  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Bende böyle şeylere inanmıyordum, olmaz diyordum, ama adamlar gerçekten yapmışlar, izleyin bakın...

http://www.teknikvideo.tk/havada-donen-miknatis.html
Yalancinin mumu yatsıya kadar yanar,
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner,
Aldatanlar bir gün olur aldanır,
Kimse sanmasın yaptığım yanıma kalır,
Kul hakkı yiyenler büyük günah alır.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : GıdaSayfanın Üstü ^

bydemars
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
02/05/2010 :  11:42:11  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim  Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dışarıdan ilave bir enerji vermeden kesintisiz olarak gerçek hayatta kullanabileceği enerji alabilmek. İnsanoğlu yıllardır bu sorunun cevabını arıyor. ( diğer bir ifadesi de sürtünme kaybını sıfıra indirmek ) Herhangi bir şekilde enerji alınabilirse diğer şekillere dönüştürme işlemi kolay. Bu güne kadar yapılamadı demek bu günden sonrada yapılamaz demek değildir. İnsanoğluna büyük bir hizmet ve dünyadaki dengeleri değiştirmek manasınada gelir. Bu konuda çalışma yapanları madii olarak desteklemeyenlerin manevi olarak desteklemesi gerekir diye düşünüyorum.
http://www.bydemars.com " Deha gayret ve sabrın çocuğudur. "

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : YöneticilikSayfanın Üstü ^

yerzhan
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
13/09/2010 :  19:21:49  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
salam aleikum kardesler, yeni icati olupta finans problemi var olanlar yardimci olmaktan sevinirim..
yerzhan

Yerleşim : Kazakistan / Cimkent  |  Meslek : TicaretSayfanın Üstü ^

mould
Yazar

Toplam 172 yazı
14/09/2010 :  22:28:53  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
perendev motoru olarak google yada youtube de aratın görürsünüz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : YöneticilikSayfanın Üstü ^

erdalbektas
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/02/2012 :  07:27:56  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Malesef yapamazsın.

Çünkü enerjinin korunumu.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ev kadınıSayfanın Üstü ^

yep32
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
16/02/2012 :  19:00:51  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : ÖğrenciSayfanın Üstü ^

Semih kim
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
19/02/2012 :  01:17:04  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Dinamo mantığı iki mıknatıs değildir. Mıknatıslar döner manyetik alanın yönü değişir ve telden bu sayede ters düz olmak üzere elektirik akımı başlar. Elektirik akımı yarabilmek için mıknatısı mutlaka döndürmen gerekir. mıknatısı, su ile rüzgar ile kas gücü ile benzinli dizel veya gazlı motor ile çevirebileceğine bu yöntemlerden birisini tercih etmen gerekir. Bedava üretmek için rüzgar ya da kas gücü gerekir. rüzgar için baya bir yatırım lazım. Kas gücü ile üreteceğin elektirik ile de el eneri yakarsın.

Enerji yoktan var olmaz. birbirne dönüşür.
Semih

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İmalatSayfanın Üstü ^

kullanıcı06
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
29/02/2012 :  00:30:52  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
1. Bu tür makineleri genellikle konuda uzman olmayan ama konunun teknik yanınını bir şekilde duymuş, görmüş insanlar "düşünür". Basit fizik kanunları ve termodinamik yasalarını dahi tahsil etmeden yapılan bu işe "cahil cesareti" diyoruz. Emin olun her yıl, sadece Türkiye'de en az böyle 5-10 makine yapılır. Devr-i daim makinesi denemeleri dünya çapında yüzyıllardır yapılıyor ve 1900'de bu makinelere patent verilmesi "sadece çalıştığı tespit edilirse" koşuluna bağlandığından yapılmıyor.

2. Allah aşkına milyonlarca mühendis, yüz milyonlarca tekniker *iki mıknatıs arasına bir dinamo koymak*tan ibaret bir şeyi düşünemiyor mu? Milyarlarca dolarlık enerji şirketleri hiç mi düşünemedi yahu?!

3. Süper iletkenler şimdilerde enerji için çokça tartışılıyor. O uçan mıknatıs da böyle bir şey. Ama YOKTAN ENERJİ VAR ETMİYORLAR. Sadece DAHA VERİMLİ çalışıyorlar.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : GıdaSayfanın Üstü ^

boksor
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
29/02/2012 :  12:13:13  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kullanıcı06

2. Allah aşkına milyonlarca mühendis, yüz milyonlarca tekniker *iki mıknatıs arasına bir dinamo koymak*tan ibaret bir şeyi düşünemiyor mu? Milyarlarca dolarlık enerji şirketleri hiç mi düşünemedi yahu?!

Buna da bazı arkadaşlar içerisinde ""petrol kartelleri, enerji kartelleri, pastanın paylaşımı" konulu cevaplar verecek.

Bazıları da ".... sanayi sitesinde bir usta vardı, adamlar su ile çalışan motor yaptı. 1-2 sene kimseye satamadı" diye başlayıp ya "sonra dev bir otomotiv/petrol firması adamı işe aldı" yada "ama sonra adam kayboldu, ailesi bile haber alamıyor" diye devam eden cevaplar verecek.

Bu arkadaşların tek ortak noktası ise bırakın bir mühendislik fakültesini bitirmeyi, lisedeki fizik dersinden bile zar-zor geçmeleri olacak.

Ha, mühendislik okuyup da bu tarz iddiaları olan kimse yok mu? Olmaz mı, tabii ki de var. Bu arkadaşlar da en başta bahsettiğim arkadaşları ararlar, bulurlar ve bunlar üzerinden zengin olmaya çalışırlar. Bu tarz adamlar şarlatanın önde gidenidir, kesinlikle uzak durmanız lazım.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : MemurSayfanın Üstü ^

toptaneticaret
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
23/04/2012 :  00:51:18  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
emeğinize sağlık

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracatSayfanın Üstü ^

Rodop_Boy
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
23/04/2012 :  17:26:25  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Ruzgar Yada su değirmenindeki ruzgarı ve suyu beklemenize gerek kalmadan bu mekanizmalaraın ucuna jenaratör motorü takıp aynı bir bisiklet dinamaso gibi elektirik üretilebilir belki.

Mıknatıs ile
http://www.youtube.com/watch?v=zp1BmmwzCu8

hypothetical mekanizmalar ile
http://www.youtube.com/watch?v=287qd4uI7-E
http://www.youtube.com/watch?v=cGi2UwBPErc

Bu mekanazma ile yakıtsız bir motor veya 3 4 adediyle yakıtsız araç yapılabilirmi ne dersiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : DiğerSayfanın Üstü ^

Alkan Makina
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
23/04/2012 :  18:07:57  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Bu söylediğiniz imkansızdır. Hiçbir mıknatıs sonsuz manyetik alana sahip değildir o yüzden eninde sonunda mıknatısların gücü tükenecektir...
İrtibat Telefonu için Özel Mesaj Atınız.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalatSayfanın Üstü ^

Rodop_Boy
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
24/04/2012 :  09:26:06  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Elektirik kesilmesini beklemenize gerek yok rüzgar türübüne ve su değirmeni ile elektiriğe uzak olan bağ evi gibi yerlerde akülere doldurma yaparak elektirik üretilebiliyor. Yada eviniz dere nehir olmayan rüzgar esmeyen biyerdeyse bu sistemi bodruma kurup yanına da aküleri dizdikten sonrada sürekli elektirik üretilebilir belki. (ben denemedim bilmiyorum varsayım sadece) O gördüğünüz yeşil sudur sadece boruların içinden aktığını göstermek için renklendirilmiştir. Eskiden aynı yöntemle araç depolarından benzin alındığını anımsıyorum. Su Benzin borudan dışarı akınca eksilen su yerine arkadan ya hava alması gerekir yada suyu çekmeye devam eder. Bu sistemin büyük versiyonunu boru çapı ve debi hesaplarını yaparak belki kendi kendine akan devir daim eden bir su değirmeni de yapılabilir. Yani Taşıma su ile değirmen de döndürülür elektirik de üretilir sanırım :) ( Su tankının genişliği değil derinliği önemlidir. Derinlik arttıkça dipdeki basınç artar.)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : DiğerSayfanın Üstü ^

Baydar
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/01/2013 :  13:53:33  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
Arkadaşlar ben 1 yıllık 1uğraşdan sonra Başar dım ve 600 w bir invertor elk üretimine başladım herkes iyi çalışmalar olma diye 1şey yok
Baydar

Yerleşim : Türkiye / Kıbrıs  |  Meslek : Elektrik / ElektronikSayfanın Üstü ^

ynsgl
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
07/01/2013 :  12:18:32  Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim   Alıntı
evde hobi olarak uğraştığım mıknatısların itme ve çekme kuwetlerini kulanarak enerji üretmek...

bence çok zor
bilmeyen için çok kolay
iki mıknatıs itme kuwetindeyken mıknatısların arasına nesne ( aklınıza ne gelirse) bırkatığımızda itme veya çekme kuwwetini engelerse mıknatıslarda çok büyük enerjiler elde edilir....
hala cebimde bazen iki mıknatıs bulunur

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Serbest meslekSayfanın Üstü ^

Sayfa Seçiniz: 1 / 2   1   2  > 
Koniks.com
© 2000-2014 Koniks.com
Sayfanın üstüne git
0.67 saniye.
21:26:35, 17 Nisan 2014, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.