Akıllı Ve Kurnaz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Akıllı Ve Kurnaz

umut sengul
Üye

Toplam 2356 yazı
30/08/2009 :  00:48:06   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Akıllı ve Kurnaz
New York’ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için basvuruda bulunmak istedigini söyledi. Görevli onu, müsteri temsilcisine ***ürdü. Adam, çok acele bir iş için Avrupa’ya gitmek zorunda oldugunu ve bu nedenle bir hafta vadeli beş bin dolar krediye gereksinim duydugunu söyledi. Müsteri temsilcisi kisa bir arastirma yaptiktan sonra döndü.

“Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok” dedi ve ekledi:

“Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamizla daha önce hiç çalısmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karsılıgında sizden bir teminat almak zorundayız.”

Adam cebinden RollsRoyce’un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı:

“Çok acelem var, uçağa yetişeceğim”dedi. “Kapıdakı Rolls Royce’umu teminat olarak alabilirsiniz.

” Kredi islemleri cok hizli bir biçimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanin garajina cektiler, adama da besbin dolar krediyi verdiler. Müsteri temsilcisi, kisisel merakini gidermek icin bir hafta boyunca özel bir arastirma yapti ve bankalarinin bu yeni müsterisinin cok büyük bir is adami ve cok büyük bir servet sahibi oldugunu ögrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun ana parasi bes bin dolarla, bir haftalik faizi dokuz bucuk doları ödedikten sonra, müsteri temsilcisi bir türlü yenemedigi merakinin dürtüsüyle sordu:

“Sizin, çok büyük bir iş adamı ve çok büyük bir servetin sahibi oldugunuzu öğrendim” dedi. “Yalnizca kisisel merakimdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan bes bin dolarlik krediye neden gereksinim duydunuz?” Adam hafifce gülümsedi:

“Siz de bana lütfen söyler misiniz?” dedi. “Böyle lüks bir Rolls Royce otomobili, New York’ta hangi kapali garaja, bir hafta boyunca dokuzbucuk dolara birakabilirsiniz?

Yerleşim : Belçika / Limburg  |  Meslek : İthalat / İhracat
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
30/08/2009 :  02:00:30  Alıntı
Şapka satarak geçinen bir adamın yolu bir gün bir ormana düşmüş.Adam biraz
yürüdükten sonra sıcaktan ve yorgunluktan bunalmış, bir ağacın altına
oturmuş.

Şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş ve uykuya dalmış.
Birkaç saat sonra adam tuhaf sesler du**** uyanmış.

Bir de bakmış ki yanındaki sepet bomboş.Şapkalar gitmiş. Kafasını kaldırıp
ağaca bakmış ki, ağacın dallarında bir sürü maymun, her birinin kafasında
adamın şapkaları...

Adam düşünmeğe başlamış :
' Ben şimdi ne yapıcam, şapkaları bu maymunlardan nasıl geri alacam ? '

Düşünceli bir şekilde kafasını kaşırken bakmış ki, maymunlar da adamın
taklidini yapıyorlar, kafalarını kaşıyorlar. A dam ellilerini
havayakaldırmış, maymunlarda...derken adam ne yapacağını bulmuş, kendi
kafasındaki şapkayı çıkarıp yere atmış, maymunlar da...
Adam böylece bütün şapkaları geri almış, sepetine koyup yoluna devam etmiş.

Aradan 50 yıl geçmiş...Artık adamın bir torunu varmış, o da dedesi gibi
şapka satıcısı olmuş. Günlerden bir gün onun da yolu aynı ormana düşmüş.Hava
yine çok sıcakmış ve genç adam bir ağacın altına oturmuş, şapkalarla dolu
sepetini yanına koymuş ve uykuya dalmış... Bir saat sonra uyanmış,birde
bakmış ki sepetin içinde şapkalar yok... Darken tuhaf sesler duymuş,birde
kafasını kaldırmış ki ağacın üstünde bir sürü maymun, hepsinin
kafasındabirer şapka. Düşünmüş...
' Dedem yıllar once bana bir hikaye anlatmıştı...ne yapacağımı çok iyi
biliyorum...'

Adam kafasını kaşımaya başlamış, maymunlar da aynısını yapmışlar... adam
ellerini havaya kaldırmış, maymunlar da.. ve adam gülümseyerek
kendibaşındaki şapkayı çıkarmış yere atmış...
o anda ağaçtaki maymunlardan biri yere inmiş, adamın yere attığı şapkayı
kapmış, adama da bir tokat atmış ve şöyle demiş:

'Sadece senin mi deden var ŞEREFSİZ.. !!!' :))))

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.66 saniye.
17:11:38, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım