İşsiz Goril - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İşsiz Goril

mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
04/08/2009 :  22:56:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Aylardır iş bulamayan delikanlı artık önüne gelen her yere müracaat etmeye başlamıştı.

Hayvanat bahçesinin önünden geçerken durdu ve "neden olmasın" deyip, oraya da müracaat etti.

Olacak ya; bahçenin gözdesi goril önceki gece ölmüştü ve bunu müşterilerden bu günlük gizlemeyi başarmışlardı.

"Yeni gorilimiz gelene kadar, onun postunu giyip goril taklidi yapabilir misin?" diye sordular.

Delikanlı önce şaka herhalde diye düşündü, ama hayır adamlar gerçekten ümitsiz görünüyorlardı.

"Parada anlaşırsak yaparım" dedi. Anlaşmaları uzun sürmedi.
Ertesi sabah geldi, hazırlanmış postu giydi, gorilin kafesine girdi ve o güne kadar seyrettiği belgesellerden aklında kaldığı kadarıyla goril gibi davranmaya başladı:

Ara sıra homurdanıyor, göğsünü yumrukluyor, dört ayak üzerinde yürüyor, bir dala sıçrıyor, sallanıyor, seyircilerin attığı meyveleri yiyordu.

Birkaç gün sonra işine öyle adapte olmuştu ki, daha yüksek dallara bile tırmanıyor, daldan dala atlayabiliyordu.

Ama son atladığı dalı tutamadı, kafesini yan kafesten ayıran yerin üzerine düştü, yıpranmış kelepçe yırtıldı ve kendini yan kafesin içinde buldu.

Bu aslanın kafesiydi.

Delikanlı yutkundu, kelime-i şahadet getirdi. "İmdat!" diye bağırdı ama kendi sesini kendi bile duymadı. Korkudan sesi kısılmıştı.

Tekrar bağırdı. Eh! hiç olmazsa kendi duymuştu.

Önce neler olduğunu anlayamayan aslan yavaşça yattığı yerden kalktı, delikanlıya doğru ağır adımlarla yaklaştı.

Seyirciler çığlık çığlığa idi. Bir çocuk sanki goril anlayacakmış gibi (!) "tırman, dala tırman" diye bağırdı.

Ama korkudan gorilin sadece sesi kısılmamış, eli kolu da felç olmuştu.

Aslan affetmedi, geldi, önce pençesini gorilin göğsüne dayadı, sonra başını başına yaklaştırdı ve fısıldadı:

"Kapa çeneni ***! Beni de işimden edeceksin"

i.b.com'dan ALINTIDIR

Yerleşim : Türkiye / Kantinci  |  Meslek : Esnaf
Lidzaro
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
04/08/2009 :  23:24:09  Alıntı
çok güzel

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
05/08/2009 :  00:54:03  Alıntı
HARİKASINIZ ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
05/08/2009 :  01:30:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Çok güzel bir şenlik olmuş .Sağ olasınız.
Aklıma gelen bir karşı espri ; O da bir şey mi ben Cadde ve sokaklar da insan postuna bürünmüş çok canlı görüyorum . En son Konya da , polislerin arasında eli kelepçeli , sırıtan , alacağım vardı ondan yaktım diyen , taklitte başarılı birini gördüm .
Siz de bakın etrafınıza , insan taklidi yapan bir çok canlı göreceksiniz.

Ne insanlar gördüm. Üstünde elbisesi yok.
Ne elbiseler gördüm. İçinde insan yok.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
05/08/2009 :  01:50:02  Alıntı
Hocam adamın biri yazmış zaten arabasının arkasına ilk güldüm ama...İNSANLARI TANIDIKÇA, HAYVANLARI DAHA ÇOK SEVİYORUM....

mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
05/08/2009 :  09:52:58  Alıntı
gerçekten öyle kötü insanlar varki onların yaptığını şu hayvanlar bile yapmaz diyoruz,
öyle de iyi insanlar varki melek gibidir diyoruz
herkesin kandili mübarek olsun
melek gibi insan olmak ümidiyle
saygılar

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
06/08/2009 :  13:09:12  Alıntı
Ama ustam insan ALLAH nezdinde MELEKLERDEN üstündür,zira biz akılla tercihimizi yaparız,yaratılıştan değil..O yüzden İHLASLI KULLAR olalım yeter.....Hani bir söz vardı İNSAN OLMAYA GELDİM,çalışalım biz CENABI ALLAH bizi yolda bırakmaz...SAYGILARIMLA.

mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
11/08/2009 :  19:36:07  Alıntı
inşaALLAH hocam bende onu de onu demek istedim insan gibi insan olanlardan eylesin MEVLAM bizleri
saygılarımla...

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
12/08/2009 :  00:08:18  Alıntı

Mahiyetini yetiştirmeyenlere ithaf olunur.
BOYNER HOLDİNG YON.KUR. BAŞKANI
Doğu illerindeki bir ağanın en büyük zevki, kar üzerine çişiyle imzasını atmakmış.Bu nedenle kar yağmaya başladığı andan itibaren köyde hayvanlar dahil hiç kimse sokağa çıkamazmış.Kar biraz kalınlaşınca, ağa sırtına kürkünü giyer ve köy meydanına gelirmiş. Yanında da en yakın yardımcısı Haso. Ağa sırtını köye doğru döner sonra sorarmış:-"Ula Hasso, ahali bakiy mi?"Hasso cevap verirmiş:-"Evet ağam, hepisi de bir olmuş, pencerelerden bakir."Ağa çisiyle karın üzerine imzasını atarmış "Abdullah Cizrelioglu". Sonra da bir nokta koyarmış ve sorarmış: -"Hala bakirler mi?" -"He ağam, hem bakirler hem de çılgın gibim alkışlirler." Her sene ayni tören sürermiş. Aradan 7 yıl geçmiş. Ağa yine, kar tuttuktan sonra, çıkmış köy meydanına. Sormuş Hasso'ya: -"Ahali bakir mi?" -"He ağam, bakirler, köpekler, kediler bile camdadır." Ağa "Abdullah" diye adini , arkasından "Cizrelioglu" diye soyadını yazmaya başlamış ki; kalakalmış, çünkü yaş gereği prostat. Halka rezil olmak var. Alçak sesle Hasso'ya sormuş: -"Bakirler mi?" -"He ağam, bakirler de, sen ne diye durdin öyle?" Ağa çaresiz: -"Ula gel yanıma, arkanı dön ahaliye, tamamla şunu." diye emretmis. Hasso bir an durmuş, sonra çişini yapmaya hazırlanmış ve ağanın kulağına eğilip : -"Ağam, kırk yıldır kafama vurdin, *** dedin, sırtıma vurdin *** dedin. Ha bu kulun okumayi yazmayi sökemedi ki, ucuni tut da yazının devamını sen yaz." BİRLİKTE ÇALIŞTIKLARINIZI EĞİTMEZSENIZ .......
TUTACAĞINIZ GÜN YAKINDIR.

mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
12/08/2009 :  21:16:15  Alıntı
hayatta yaşamasını da bilmeli
kazanmasını da bilmeli
kazandığını paylaşmasını da bilmeli
yoksa kader herşeyi öğretir adam olana...

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
12/08/2009 :  22:41:21  Alıntı
Evet ne ekersek onu biçeceğiz,ama birileri hala göle maya çalıyor...

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
16/08/2009 :  18:36:40  Alıntı
güzel konu yorumlarıyla birlikte.
saygılar...
bilgi paylaşıldıkca anlam kazanır.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Diğer
mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
16/08/2009 :  19:02:26  Alıntı

teşekkürler... kayseriye sevgi ve selamlar

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.11 saniye.
03:19:59, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım