Yurtdışı İçin Konya Etliekmek - Bıçakarası Ustası - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdışı İçin Konya Etliekmek - Bıçakarası Ustası

bıçakarası
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
12/07/2009 :  09:40:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhabalar,

dünyanın neresinde olursa olsun tutulacağına ve çok iyi para kazandıracağına inandığım Konya etli ekmek ve bıçak arası pidesi işini yapmaya karar verdim.

3 sene yaşamış olduğum bu şehirde 2 türk restoranı var ve çok büyük iş yapıyorlar. bunun dışında adım başı tavuk dönerci ve pizzacı; hepsi de para kazanıyor.

ama inanın masayı boydan boya kaplayan , lezzetiyle olduğu kadar sunumuyla da iştah açan bu ürünümüzün kesinlikle bu şehirde 1 numara olacağına inanıyorum.

etin kilosunun Türkiye'den 2/3 oranında daha ucuz olduğunu ve Türk damak zevkine yakın yemek kültürü olan ülkede Fast food ayaküstü yeme alışkanlığı yoğun olan ve Türklerin yoğun yaşadığı Avrupa şehrinde merkezi bir yerde açacağım dükkanıma maaşlı veya ortak iş yapmayı düşünen etli ekmek ustası arıyorum.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
12/07/2009 :  12:32:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bıçakarası

............3 sene yaşamış olduğum bu şehirde 2 türk restoranı var ve çok büyük iş yapıyorlar. bunun dışında adım başı tavuk dönerci ve pizzacı; hepsi de para kazanıyor. ..............

Yazınızda bir eksiklik var gibi. Yaşam yeriniz Ankara ve Avrupa da etliekmek yapmanın iyi olacağını söylemişsiniz , güzel fikir , olabilir.

Ama yukarıdaki paragraf yurtdışında bir yeri kast etmiş.

Neresi ? Şimdi neredesiniz ?

Etliekmek dünyanın bir çok yerinde geçerli olabilecek bir lezzet. Fakat aslolan restoranın yeri ve işi yapış şekliniz olur büyük ihtimalle.

Zira etliekmeğin memleketinde bile aynı sokakta açılan iki etliekmekcinin biri ünlenirken diğeri kapanıp gidebiliyor. Bunu sağlayan sadece lezzet değil.

Genel olarak fikriniz güzel.

Etliekmek lahmacuna yakınlığı yüzünden doğduğu memleketin dışında kolayca formatından çıkabiliyor. Hem işletmecinin hem de ustanın yapılan işi baltalamayacak kadar da olsa prensipli üretim yapması gerekiyor.

Etliekmeğin Türklerin yoğun yaşamadığı bir yerde de tutulabileceğine açıkcası inancım var.

Saygılar , başarılar.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
12/07/2009 :  12:39:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Avrupa da Türk lerin yoğun olduğu bir yerde belki şöyle bir restoranın cazibesi çok olabilir ;

Güzel bir restoran, içi pratik, mutfağı geniş refah. Menü de Türkiyenin illeri yazıyor ve her ilin en meşhur yemeği veya bir tatlısı var. Konya istenirse etliekmek geliyor Gaziantep istenirse baklava geliyor gibi. Mutfak ve tedarikcilerin durumuna göre bu mantıkla bir menü hazırlanıyor.

Restoranın içi de her ilin sembolü olan bir resim, maket veya başka bir ikonla döşeniyor.

Teknik olarak sermayeyi çok mu ister bilemiyorum ama yapılsa güzel olurdu . . .

tamnland.com

bıçakarası
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
12/07/2009 :  16:16:29  Alıntı

evet ankaralıyım, ankarada yaşıyorum. 2005-2009 arası yurtdışında yaşadım. ve tekrar yurtdışına yerleşeceğim.
düşündüğüm konsept, hem paket servisi olacak, hem de salaş, ahşap oturma grupları olan bir pide salonu. 6-7 çeşit etli ekmek çeşidinin yanında her türlü alkollü, alkolsüz içecek.. yani türkiyedeki tarzından farklı olarak alkolde bulundurucam.
dükkan kirasına bakmaksızın (ki en pahalı dükkan türk lirası ile 8000 lira) şehrin en işlek merkezinde bir dükkan kiralamayı düşünüyorum. önümüzdeki haftasonu gidip ilk olarak ruhsat işi için ne şartlar aranıyor, ve türk ustaya oturum ve çalışma iznini nasıl alabilirim bunları araştırmak olacak. 2 ay içerisinde faaliyete geçirmeyi planlıyorum.
dediğiniz gibi 1.öncelik kaliteli malzeme ile işinin ehli ellerden çıkacak, hijyenik ve albenili sunum olmalı.
ancak her nekadar türk sermayeli ve konseptli bir işyeri de olsa, ben yerel bir işletme gibi ustabaşı hariç tüm çalışanları yerli personel ile yani Türk mekanı diye bangır bangır bağırmayacak bir işletme olarak düşünüyorum.

bıçakarası
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
12/07/2009 :  16:19:08  Alıntı
ayrıca sayın operatörlerden ricam, konunun kariyer fırsatları ve iş ilanları bölümünde değil, İş kurma ve girişimcilik bölümünde yayınlanması. çünkü teklifim sadece işçi olarak değil, iş ortağı ve kendi işini yapmayı düşünen arkadaşlar için de açılmış bir konu. teşekkürler.

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
12/07/2009 :  21:50:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keşke başlığı İş kurma ve girişimcilik bölümünde açsa idiniz. Baştan sitenin çalışam şeklini keşfedemediniz herhalde. İsteğinizi ayarlamaya çalışalım.
tamnland.com

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
13/07/2009 :  01:09:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bıçakarası
ayrıca sayın operatörlerden ricam, konunun kariyer fırsatları ve iş ilanları bölümünde değil, İş kurma ve girişimcilik bölümünde yayınlanması. çünkü teklifim sadece işçi olarak değil, iş ortağı ve kendi işini yapmayı düşünen arkadaşlar için de açılmış bir konu. teşekkürler.

Konu hem iş ilanı, hem ortak ilanı hem de iş kurma ve girişimcilik ile ilgili ...

iş ilanı - kariyer fırsatları, iş ilanları
ortak ilanı - pazar yeri
iş kurma - iş kurma ve girişimcilik

Eğer ortak aramak için konuyu açtıysanız konuya Pazar Yeri bölümünde daha fazla ilgi bulabilirsiniz.

İş kurma hakkında yada kurmayı planladığınız iş ile ilgili fikir almak istiyorsanız iş kurma ve girişimcilik bunun için daha iyi bir yer olacaktır.

Eğer eleman arıyorsanız, Kariyer Fırsatları bölümünü kullanmanızı öneririz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
bıçakarası
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
13/07/2009 :  14:05:45  Alıntı
evet maalesef sitenin çalışma şeklini keşfedememişim..

3 ayrı bölümede aynı konuyu açmam mı gerekiyor bu durumda?

mrtbrt
Üye

Toplam 167 yazı
13/07/2009 :  14:15:22  Alıntı
Bence isabetli bir tespit yapmışsınız işin tutma oranı oldukça yüksek.
Başarılar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emlakçı
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/07/2009 :  14:38:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aynı başlığı bir kaç yere birden açmak site kurallarına uygun değil.
tamnland.com

bıçakarası
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
13/07/2009 :  15:32:40  Alıntı
o halde nerde uygun görürseniz orada kalsın konu.

mrtbrt, başarı dilekleriniz için teşekkür ederim.

because
Üye

Toplam 215 yazı
27/11/2011 :  19:34:44  Alıntı
bıcak arası yurt dışında düşündüğünüz şehri söyler misiniz?

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
aliyuca
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/01/2012 :  13:15:08  Alıntı
konyalıyım yaşım 48 etliekmek ustasıyım hem kürek.hem tırnak her ikisinide yaparım.çalışma oturma izni olursa gelirim tel 05554587669 05397465995
aliyuca

Yerleşim : Türkiye / Mugla Ortaca  |  Meslek : İmalat
y8mil
Üye

Toplam 167 yazı
24/01/2012 :  22:52:08  Alıntı
bende garson olabilirim

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Kamu sektörü
simal
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
25/01/2012 :  05:13:27  Alıntı
avrupada sadece etli ekmek tutucagini sanmiyorum tamam yenir ama yaninda mutlaka doner piza ya da fast food'a girmelisiniz ki avrupada da yasamis biri olarak bunu cok iyi biliyor olmaniz gerek, eger ingiltere de dusunuyorsaniz boyle bir isi her kose basinda pizza doner yapan bir cok yer var etli ekmek lahmacun cikaran bir o kadar da restorant var kazanirsiniz kazanamazsiniz bu tamamiyla kismet isi ve acilacak olan yer ve sermaye ile alakalidir bu is den anlamiyorsaniz isci ile girmenizi tavsiye etmem kendinize saglam bir ortak bulun derim is'den anlayan yemek isi yapiyorsaniz mutlaka bilmeniz gerekir bilmiyorsaniz da isin icine girdiginiz de size ogretirler zaten :)
Hayatın gotürdüğü Yere Gidebilirsin Ancak!!

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Satış / Pazarlama
armandoTR
Üye

Toplam 992 yazı
27/01/2012 :  01:09:33  Alıntı
avrupanin her yeri donerci pizzaci dolu 80% zor ayakta duruyo,cok islek buyuk sehirlerde insanlarin cok gectigi bir caddede,
bayramlarda ,seyranlarda geceleri gec saate kadar insanlarin dolup tastigi meydan veya benzeri yerlerde ayak ustu yedi aldi gitti ve icecek olarak mesrubat ,bira ve alkollu buyuk plastik yarim veya kiloluk bardaklarda satis yapabilecegin ve en azindan bir kac cesitle ekmek arasi veya pide arasi gibi fiati ucuz olmak kaydi ile 3,50 € ve patates ve mesrubarti 5€ gecmezse
is yapacagina ,ilerleyecegine eminim,,,,, basarilar

Yerleşim : İspanya / Tarragona
loopus16
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
27/01/2012 :  16:44:40  Alıntı
Arkadasim ya bu is cok iyi tutar( temennim o) yada kapatir gidersin buda
Sana bagli basarilar
'' Beynini kullanan, parayı kazanır..''

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
taxi
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/02/2012 :  20:18:07  Alıntı
slm arkadasim ankarada yasiyorum etli ekmek pide kebap pizza ve facfood anliyorum ama asil meslegim etli ekmek bicak arasi senin dedigin gibi bende yurt disinda yapmayi dusunuyorum eger gorusup ortak bir karar alabilirsek neden olmasin bu arada 25 yasindayim saygilar telefon 0536 483 73 16
ahmet

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.2 saniye.
13:43:59, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım