Kültür Mantarı Üretiminin Püf Noktaları - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kültür Mantarı Üretiminin Püf Noktaları

kanaryam041
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/07/2009 :  03:08:56 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

kültür mantarı yetiştiriciliğinde tecrübe ve deneyimi olan arkadaşlardan konuyla ilgili bilgiler bekliyorum işin püf noktaları nelerdir kompost ve tohum nerelerden temin edilebilir yardım ve önerileriniz için teşekkürler
kanaryam041

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Satış / Pazarlama
karbey
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
07/07/2009 :  10:28:41  Alıntı
Kanaryam 041
Öncelikle başarılar diliyorum
Koceli Sapanca Yolu Üzerinde iyi bir mantar üretme tesisi vardı.Adı şu anda aklımda değil (müya veya müpa olabilir).Öncelikle onlarla görüşürsen sana yardımcı olabileceklerini sanıyorum.Kocaelinde kompost işini profesyonelce yapan iyi bir kuruluş olduğunuda duymuştum,biraz araştırırsan sende bulabilirsin.En son önerim gıda ile ilgileniyorsan Kotko'ya git çağdaş pazarlama ile görüş onların mantar üretim tesisleri vardı.Sana yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Anadolu Yakası  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kanaryam041
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/07/2009 :  16:14:21  Alıntı
karbey teşekkürler tavsiyelerini değerlendireceğim
kanaryam041

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
07/07/2009 :  17:14:27  Alıntı

Değerli kardeşim Türkiye de bu işi ilk yapıp kaymağını yiyenler yanılmıyorsam Kütahyalılar,ayrıca şu an Antalya mızın Korkuteli ilçesinde bu işi yıllardır yapan bir sürü aile var, hatta bir restorant vardı sadece mantar yemekleri yapıyordu ,biraz inte araştırırsan ,gene bu sitede de olması lazım bazı yazılar,en çok para eden mantar çeşidi diye bir yazı vardı geçenlerde okuma fırsatı bulamadım,genelde bu işi karanlık bodrum katlarında yapıyorlar,ama japonlarda kütüklerde yetişenleri ve bir sürüde çeşidi olduğunu biliyorum, wikipende de bir bakınız...Saygılar..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kanaryam041
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/07/2009 :  18:48:51  Alıntı
mettin bey tavsiyeleriniz için teşekkürler araştırmasını yaptım ama gene de daha önce bu işle uğraşıp birebir tecrübe sahibi olan arkadaşlarında tavsiyesini almakta fayda olacağını düşündüm ilgi ve alakanıza tekrar teşekkür ederim saygılar
kanaryam041

akinozt
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
07/07/2009 :  19:50:06  Alıntı
kültür mantarı konusunda Antalya Korkutelinde bircok uretici bulunmaktadir.Kocaelindeki tesis Mupa A.ş www.mupa.com.tr
buradan yeterli bilgileri alabilirsiniz.
Mantar konusun da en onemlisi kompost hazırlamak daha sonra bunun pastorize edilmesi daha sonra misel (tohum) eklenerek uygun ortama alinmalaridir.Burada sicaklik,nem gibi degerlere dikkat etmek gereklidir.

Saygilarimla...

Akın ÖZTÜRK

Yerleşim : İngiltere / Exeter  |  Meslek : Mühendis
kanaryam041
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/07/2009 :  20:10:33  Alıntı
akinozt teşekkürler verdiğin bilgiler için
kanaryam041

kanaryam041
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
07/07/2009 :  23:23:00  Alıntı
?
kanaryam041

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
14/07/2009 :  01:18:44  Alıntı
Kardeş kusura bakma biraz yoğunum bu aralar,ama sonradan aklıma geldi korkutelili bir arkadaşımın kardeşi yapıyordu o işi ,şu an ne durumdalar bilmiyorum,onlarla görişim seni irtibatlandırim ama biraz zaman istiyecem ,Saygılar..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akinozt
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
14/07/2009 :  12:32:51  Alıntı
mantarla ilgilenmek isteyenler asagidaki linkte bulunan videoyadan Turkiyenin dogal mantar ihracati,kultur mantari uretimindeki sıkıntılarini izleyebilirsiniz...

Saygilarimla...

http://www.maxigida.com/index.php?option=com_seyret&Itemid=82&task=videodirectlink&id=64
Akın ÖZTÜRK

Yerleşim : İngiltere / Exeter  |  Meslek : Mühendis
sheweps
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
26/02/2010 :  13:29:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Meraba arkadaşlar
Türkiyenin her yerine
1-Yaprak mantarı gönderiyoruz.
2-Kültür mantarı gönderiyoruz.
3-Yaprak mantarı kompostu gönderiyoruz.
4-Sıfırdan tesis kurmaya yardımcı olup danışmanlık hizmeti veriyoruz (gecenin kaçı olursa olsun bizi arayabilirsiniz çünkü biz bu işi çok önemsiyoruz.
tel : 0258 384 2126
gsm : 05335535378
mail : info@hayger.com
www.hayger.com
Hayger organik gıda ltd.şti
Lütfen daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yerleşim : Türkiye / DENİZLİ  |  Meslek : Yöneticilik
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
01/11/2014 :  11:10:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
https://www.facebook.com/istiridyemantariuretimi
kompost ve mantar satışı

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.7 saniye.
01:33:35, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım