Keneler Ve Denizanaları . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Keneler Ve Denizanaları . . .

tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
18/06/2009 :  17:29:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Penisine kene yapışan yüzyılın en bahtsız adamının hikâyesini gazetelerde okuduktan sonra pikniğe tövbe edip, mangalı sevmediğim bir arkadaşıma hediye ettim...

Sevindi garibim!

Emektar mangalı arabasının bagajına koyarken yüzünün aldığı ifadeyi kesinlikle görmeniz lazımdı...

Gerisi kenelere kalmış... İyi haberlerini sabırsızlıkla bekliyorum...

&&&

Kıyılarımızda bu yıl görülmeye başlayan ve zehirli olduğu rivayet edilen denizanaları, kahvehanelerin ve çay bahçelerinin ilk gündem maddesi...

“ Biz ne denizanaları gördük, palavra buların hepsi” diyen de var!

“ Yüzüme yapıştı namusuz, bir hafta boyunca yanağım hem yandı, hem kaşındı” iddiasında bulunan da...

Eskiler; denizanasının temas ettiği bölgeye sirke sürülmesini tavsiye ediyor...

&&&

“ Kızım plaj çantasını hazırladın mı?”

“ Evet anne...”

“ Ne koydun içine?”

“ Kendime yedek bikini, sana mayo, havlu, güneş gözlüğü, saç fırçası, saç lastiği, güneş kremi...”

“ Sirkeyi unutmuşsun!”

“ Unutmadım anne ya! Elma sirkesi mi, üzüm sirkesi mi alacaktım ona karar veremedim!”

&&&

Kahverengi kuyruklu denizanasının ismi; Pusula denizanası...

İddia edildiği gibi zehirli değil!

Yüzerken dokunulması veya vücuda çarpması durumunda telaşlanmaya gerek yok!

İddia edildiği gibi ölüsüne bile dokunulmaması söylemleri son derece yanlış!

Herhangi bir kızarıklık durumunda, kızaran yere amonyak ya da sirke sürülmesi gerekiyor.

Bu denizanalarını sopalarla öldürmeye çalışmak yanlış! Parçalanan denizanaları tekrar bütüne dönüşüp çoğalabiliyor...

Bu adam da ne kadar çok şey biliyor diye aklınızdan geçiriyorsanız yanılıyorsunuz, yukarıdaki cümleler konunun uzmanına Muğla Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Nuri Tarkan’a ait...

&&&

2009 garip bir yıl!

Keneler, denizanaları ve yılanlar...

“Yılanlar” deyince şaşırdınız!

Bu benim kişisel gözlemim...

Mayıs ayının ilk haftasından bu tarafa civardaki göllere balığa gidiyorum...

Köy yollarında ve tarlalarda en çok ne gördüğümü sorarsanız, hiç tereddüt etmeden “ Engerek Yılanı” derim...

&&&

Aklıma gelmişken mangalı hediye etmekle iyi yapmışım! Öyle değil mi?
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
relic07
Üye

Toplam 162 yazı
18/06/2009 :  18:43:03  Alıntı
güzel yazı!

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğretmen
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
18/06/2009 :  20:14:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mangalı hediye ederek hadi kenelerden kurtuldun. Yılanlardan , pusula mı deniz anasımı ne oldan nasıl kurtaracaksın paçayı.

Deniz için , mayonu , birine hediye edersin. Deniz analarından kurtarsın.
Göle balığa giderken kullandığın olta takımına ben talibim.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
keskin965
Üye

Toplam 204 yazı
18/06/2009 :  20:59:00  Alıntı

benim akıl erdiremediğim konu; Komşu ülkelerde bu kene olayı yok veya bir başka ülkede yok, eğer olsaydı Tavuk gribi,deniz anası veya domuz gribi falanca ülkede de olduğunu öğrenirdik acaba diyorum bu kene olayı bizim ülkemize musallat edilen bir olaymı?
*"Allah, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; *

*yeryüzündeki kötü insanlar ise, kendi iradelerini hakim kılmak için Allah'ı kullanirlar."*
Hayat'ın kendisi risktir.
Krizler bazıları için fırsattır.
gıda,tekstil,emlak

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Tekstil
relic07
Üye

Toplam 162 yazı
18/06/2009 :  23:07:56  Alıntı
biyolojik silah olduğundan şüpheniz olmasın keskin965

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğretmen
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
19/06/2009 :  00:42:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Uzun uzun yazsanız da okusak Sayın Tristapena . . .

Ben yeniyim ama hoşgeldiniz.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.28 saniye.
19:00:53, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım