Pilavcı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pilavcı

Evocati
Yeni Üye

Toplam 86 yazı
12/05/2009 :  17:04:39 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba,

Ayıptır söylemesi ben pilavı çok severim.Hemen hemen her yemeğin yanında da,sade olarak da yenebilir.Bu yüzden aklıma şöyle bir konsept geldi,

Mesela 5-6 çeşit pilavın olduğu bir konsept tasarlanarak franchise olarak verilebilir mi?Tavuklu pilav,etli pilav,çerkez pilavı vs vs... Aslında çok çeşitli ve de oldukça lezzetli pilav türleri var.Türk insanının aşina olduğu da yadsınamaz bir gerçek.Maliyeti az.Kar oranı çok fazla.Hatta ucuz bir alternatif olarak konsept bilinci yerleştikten sonra AVM lerde bile satılabilir.

Bugün bildiğimiz ürünler farklı konseptler halince pazarlanıyor.Örneğin vitamin barlar,çiğ köfte bayileri...Bunların yanında üzerinde ciddi çalışma yapılmış bir pilavcı konseptinin tutacağı kanaatindeyim.Hele bir de franchise olarak yayılırsa gerisini siz düşünün.

Biraz uçuk düşünmüş de olabilirim.Ama aklıma gelince yazmadan da edemedim...
"Bir işi başaracağıma da inansam, başaramayacağıma da inansam hep haklı çıkarım" Henry Ford
"Hayat gelecek için planlar yaptığımız sırada yaşadıklarımızdan ibarettir."

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Mühendis
selim10
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
12/05/2009 :  20:27:59  Alıntı
bunu yapan oldu ve çokta başarılı pilove yaz google den bi arat bakalım.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
Evocati
Yeni Üye

Toplam 86 yazı
12/05/2009 :  20:56:32  Alıntı
Evet selim hakılsın.Tam da benim düşündüğüm gibi.O kadar da uçuk bir fikir değilmiş demek ki...Bu gazı aldıktan sonra yeni fikirlerle yine yakın zamanda sahnelerdeyim o zaman :))
"Bir işi başaracağıma da inansam, başaramayacağıma da inansam hep haklı çıkarım" Henry Ford

markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
12/05/2009 :  23:35:30  Alıntı

Aynı konseptte bir marka daha yakında piyasaya çıkıyor. İllerde tanışacağız..

Fikir bitti değil mi?
.:) (Lütfen yanlış anlamayın)
25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
13/05/2009 :  01:06:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yalnızca fikir üretmekle kalmayın bence güzel bir fikir ve uygulanabilirliği çok yüksek. Zira şu anda bir çok köşe başında bu işi yapanlar var, fakat , işportacı gibi çalışıyorlar, buna bir form verilebilir. Ve alışveriş merkezlerinde de başladı . Siz onların tek çeşitle yaptığını çok çeşitle yaparsanız, eminim çok başarılı olursunuz. Ama , eğer ben fikri , satayım başkası yapsın. Diye düşünüyorsanız.,,,, BAŞARILAR DİLERİM.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
Evocati
Yeni Üye

Toplam 86 yazı
13/05/2009 :  01:41:27  Alıntı
Sayın huyhuyhuy,

Bu fikri ilk etapda uygulamayı pek düşünmedim açıkcası.Bugün pilav yiyordum ve aklıma birden böyle bir konsept geldi.Köşe başlarındaki işportacılara bu kadar rağbet varsa güzel bir konseptle yapıldığında insaların hem gözüne hitap eder hemde temiz olduğundan şüphe duymazlar ve oldukça tutulur diye düşündüm.Mesela 5-6 çeşit özel pilavı bir konsept şeklinde pazarlamak gibi.

Ne yalan söyleyeyim ilk başta çok uçuk gibi gelmişti.Daha sonra selimin yazdığı PİLOVE örneğini inceleyince çok mantıklı gelmeye başladı.Ama ağustosda askere gitmeyi planlıyorum.Bu yüzden yapacak vaktim yok.Zaten birileri yapmış.İlerleyen zamanlarda başka bir ürün için başka bir konseptle işe girebilirim.Buradan görüpte yapacak olanlar olursa da tek isteğim yapan kişiye hayırlı olması ve hiç olmazsa birkaç kişiye ekmek kapısı açması. :))

livekiss
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
14/05/2009 :  01:27:04  Alıntı
yalnız arkadaslar,urune olan bu fazla ilgi birazda kosebaşlarında ucuz oldugu icin olmuyormu sizce?bu tur urunler avm lerde yada konsept haline getirildiginde hem fiyat kosebasindandan 4-5 kart artiyor hemde urunun cazibesi yada buyusu bir sure sonra yok oluyor.Dolayisiyla sadece parayi kazanan da franchesing sistemini size satan kazanmis oluyor....
livekiss

Yerleşim : Ukrayna / Chernovitsy  |  Meslek : Diğer
Evocati
Yeni Üye

Toplam 86 yazı
14/05/2009 :  01:45:19  Alıntı
Franchise'ı satacak olan da ben olurdum herhalde.O zaman sorun yok :))) Şaka bir yana tabiki bütün araştırmlara bu söylediklerine paralel olmalı.Bütün girdi ve çıktılar hesaplanır.Dediğin gib cazibesini kaybettirecek bir intiba oluşursa girişimci zaten o işe girmez.

markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
14/05/2009 :  12:31:37  Alıntı
Planlanan iş potansiyelini yakalayaman bazı ünlü markalar da menülerine yavaş, yavaş Pilav'ı katıyorlar. Ben osmanbey'de ki Bolulu Hasan usta da görmüştüm. Pilav da satıyorlar. Oysa ki asıl işleri tatlıcılık değil mi?

Bunları da hesaba katmalı..!
25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
18/04/2010 :  23:32:35  Alıntı
güncel
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
tevhiddavasi
Yeni Üye

Toplam 65 yazı
16/02/2011 :  00:48:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bnce güzel fikir

Yerleşim : Türkiye / Antalya

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.36 saniye.
13:51:36, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım