Ek İşler Hakkında - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ek İşler Hakkında

macromx
Editör

Toplam 146 yazı
19/02/2005 :  13:47:19   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ek iş yapmak isteyenlerin bir numaralı gayesi hayat standartlarını yükseltmektir.

İnsanlar kazançlarını yükseltmek için başvurduğu bu yolda yaşamlarından feda etmeye
başlarlar.

Gündüz çalışan bir işçi örneğin 08:00-18:30 saatlerinden sonra ek birşeyler yapacağına inanır.

Ama bu arada çatışmaları hesap etmez.
Çatışmalar neler olabilir.

*Mesela kendi çalıştığı işte verimliliği otomatik olarak düşmeye başlayacaktır.
*Ailesiyle ilgilenmesi güçleşecek ve aile bağları zayıflamaya başlayacaktır.
*Belli bir süre sonra 2 iş yaptığı için vücut temposuda azalacaktır.
*Haftasonları da iş günlerine dönüşecek ve bazı tatları iyice unutacaktır.

Ek işlere girmeden önce iyi bir düşünmek yerinde olur.

Mesela neler düşünülebilir.

1.Bu fikre kazanç yetmediği için gireceğiniz için ilk olarak kendi işyerinizde temponuzu ve ilişkilerinizi güçlendirirseniz maaş + pozisyonunuz istediğiniz düzeye gelmeye başlayacaktır.

Sizin bu gayretinizi görmeyenler olursa ne mi olacak?

Güzel soru :
a)iş yeri değişmelisiniz.
b)Patronla görüşmelisiniz.
c)Bunuda siz yazın.

2-Eğitiminize önem vererek kendinizi yetiştirebilirsiniz.

Eğitim içinde illa pahalı kurslara gitmeyede gerek yok.

Kitaplar,Forumlar,Arama motorları ve belkide ücretsiz stajlar bile yapabilirsiniz.
Örnek verecek olursak
Daha iyi kazanmayı hedeflediniz.
Bir fabrikada vardiyalı bir işçisiniz.
Günde 8 saat çalışıyorsunuz.
16 saat boş.
8 saat te uyku diyelim.
Kaldı 8 saat bununda 4 saatini aileniz ve kendinize ayırdığınızı düşünelim.
Elde var 4 saat
Haftada 4*7=28 saat
Kısaca 28 saat kendinizi geliştirmek için iyi bir zaman.

Neler yapılabilir.
*Pazarlama ve Satış konusunda gözlemleme, araştırma, kitap okuma.
*Bilgisayar Eğitimi webmasterlık, programlama, Bilg.kurma bakım ve satış.
*Yabancı dil eğitimi kitaplar,internet,Yabancı kanalları dinleme gibi
*Dekorasyon Ürünleri tasarlayıp bunları mağazalara toptan satma
*ve daha yüzlerce konuda kendinizi eğitebilirsiniz.

Biliyorum bunların hepsi zor gibi gözükecek. Ama unutmayın birşeyler bilmeden nereye giderseniz gidin size kolay kolay fırsat verilmeyecektir.

Ek işler hakkında sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum başka neler yapılabilir.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
19/02/2005 :  14:18:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kendini geliştirmek konusunda sana katılıyorum. Bu ek eğitimlerin yanında üniversite eğitimi de devam ettiilebilir.

Bir de konuya farklı açıdan bakmak gerekir. Adam 300 YTL kazanıyorsa aç yani temel ihtiyacı gıdadır. Bunun içinde ek iş yapması lazımdır. Ek işinide daha az tempolu bir iş yaparak kazanabilir. Bu ilk işinde verimliliğini düşürüyorsa söylediğin gibi zama gidebilir. Eşini çalıştırabilir. Hobi tarzında kendisini yormayacak işlerle uğraşıp onlarla kazanç sağlayabilir. El sanatları ile ilgili yetenekleri olduğu işlere girişebilir. Bana balık tutmak güzel bir ek iş gibi geliyor. Takı tasarlayıp satmak. Primle çalışan satış temsilciliği işi yapılabilir. Bunlar çok yorucu olmasa gerek. Aslında kişinin tahsiline, yeteneklerine, performansına bakılarak bir karar verilebilir. Yönlendirilebilir.

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
m.soker
Üye

Toplam 133 yazı
19/02/2005 :  15:45:18  Alıntı
İnsanların yaşlarının fiziksel güçlerinin müsait olduğu yaşlarda ek iş yapması bence yaşlılık dönemlerini rahat geçirebilmeri için gerekli olabilir.Türkiyede yaşayan insanlarrın hemen hepsinin gelecekle ilgili kaygıları vardır dolayısı ile genç yaşlarda ek iş yaparak ek kazanç elde etmek Türkiyede yaşayan insanların genelinin yapması gereken bir sorumluluk olarak düşün melidir.Devlet memuru olmayan bir insanın mesleği ve eğitimi ne olursa olsun özel sektörde hiç bir zaman iş ve devamlılık garantisi yoktur.Onbinlerce yüksek okul mezununun işsiz olduğunu unutmamak gerek.
saygılar;
**SökeR**

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
seydia
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
01/07/2005 :  17:00:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

normal şartlarda insanlarımız iş ararken bile kendilerini geliştirmiyorlar, kaldı ki maaşı yetmeyen biri kendini geliştirsin. aslında kendi geliştirip daha iyi bir yerde günde 16 saat yerine 6 saat çalışarak daha fazla para kazanılabilir. alınacak bir kurs, öğrenilecek az yapılan bir iş sizi farklı yapabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnsan kaynakları
feray
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
19/11/2005 :  22:49:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
slm macromx,

şuan mevcut iş yerimde ekonomik sıkıntıların yaşandıgı bir dönenmdeyim.iş degişikligi düşünüyorum.(güzellik uzmanıyım.)ülke ekonomisinin çöktügü bir dönemdeyiz.kimselerde para yok harcıyabilecegi.sonuçta her iş kolu birbirine baglı oldugundan her esnaf aynı ölçüde bu sıkıntıları paylaşıyor.benimde sizden şu dönemde yapılabilecek iş fikirleri hakkında yardımcı olmanız..
feray

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
homer
Üye

Toplam 110 yazı
01/02/2006 :  19:42:01  Alıntı

Merhabalar,
Güzellik uzmanı da iş değiştirmeyi düşünürse gerçekten durumumuz çok kritik demektir.Bence sektör değiştirmeden önce şartları tekrar gözden geçirin,durum iyileştirilebilirmi?Örneğin rakiplerinizmi çok agresif,reklamınızmı yetersiz,çalışanlar ilgi,bilgi sahibimi değil?
vb.

İşinizi bir finansör yada kredi yardımıyla geliştirip sağlık koşullarına uyumlu,belki biraz d a büyüyerek sıkıntıları yenebilirsiniz.

Tam olarak ne istediğinizi belirtirseniz gerçek bilgi sahibi,yardımsever yazarlarımız devreye girecektir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
basaracaksin
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/04/2007 :  16:39:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mevcut işini, evini kisacası iş ve sosyal hayatını sıkıntıya sokmadan bilakis güçlendirerek de ek iş yapılabilir arkadaşlar.

Nasıl mı? Çağımızın fırsatı internet aracılığı ile.Günde maximum 1-2 saatinizi ayırarak.Günün yorgunluğunu atarmışcasına internette sört edermişcesine.Ben bunu başardım.Dahası onlarca kişinin başardığını da biliyorum.
Ek iş istiyorsanız; kendinize ve geleceğinize bir iyilik yapın ve hemen şimdi www.basaracaksin.com sayfasını inceleyiniz.

Başarmak aslında hiç de zor değil.İnanmak Yeterli.
Kazanmak ve Kazandırmak İçin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
__blackboyy__
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
07/04/2007 :  19:32:22  Alıntı
mrb basaracaksın
öncelikle gönderdiğin siteyi inceledim ama ben bişey anlamadım :) nasıl oluyor?neye güveniyorsunuz? ben anlamış deilim galiba bana önceden de bu sitenin linki gelmiştir nesse yardımcı olursan sevinirim

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci
basaracaksin
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/04/2007 :  00:52:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selam dostum,

Seni yine kimse anlamamış.Kimse fikir beyan etmemiş.Ben anlıyorum.Buradaki arkadaşların tuzu kuru olabilir.Ama seninle aynı yollardan yeçmiş olduğumuzu tahim ediyorum.
Dostum işimizin özü;İnterneti geyik muhabbeti için değil.Az çok para kazanmak için kendi gerçek amaçlarımız için kullanmaktır.İnterneti bir ürün tanıtımı yapmak için kullanmaktır.Her hangi bir ürün (bizimki internet üzerinden kendi kişisel sayfanızı tanıtmak ve tanınırlığını anlatmak üzere e kitaplar/world dökümanları)Network marketing sistemi ile.Çağımızın gelir sistemi ile.Başka soruların için info@basaracaksin.com Görürşmek üzere
Kazanmak ve Kazandırmak İçin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
musaduman
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
14/03/2009 :  01:45:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba basaracaksin ve koniks yazarı arkadaşlarım,
evet günümüzde ek iş düşünülebilir bir alternatif olmaktan çıktı, zorunlu hale geldi. krizlerde işsiz kalan insanarımız da cabası tabi ki. kendi çevremde ya da internette sohbet ettiklerimin büyük çoğunluğu da borç batağındalar ve çıkar bir yol bulmuş da değiller. inanılır gibi değil, adamın zaten maaşı yetmiyor ve 10bin-20bin gibi borç, kara kara düşünmek de fayda etmiyor. acilen birşeyler yapmak, üretken olmak ya da ortadaki bir nemadan faydalanabilmek gerekiyor. peki hayallerimizdeki ev, araba? harbiden hayal olmuş. ortadirek ömür boyu çalışsa ancak karnını doyurabiliyor.
ben fabrika çalışanıyım, işim zor, yaş olmuş 34. peki 10 yıl sonra ben nerede çalışabilirim, beni kim işe alır. emeklilik de artık eskisi gibi yakın bir olay değil. ben bu gelecek kaygısıyla ek gelir kapısı aradım. basaracaksin kardeşimin de dediği gibi network marketing sektörü ilgimi bihayli çekti. yaklaşık 4 yıl bu sektör nedir, hangi şirketler var, yasal olan ve olmayanlar hangileri, hangisi daha etik bir iş bunları araştırdım. nitekim 2008 yılbaşından bu yana www.parttimeekis.com web sitemde tanıtımını yaptığım erol tekstilin mlm organizasyonuna, yerli sermayemize de destek verebilmek adına katıldım. güzel iş, toplamda 800 kişilik bir ekibim oldu. aylık 1500 tl yi geçen bir gelir bu. üstelik ek gelir. fabrikadaki işime de herhangi bir engeli yok. erol tekstil varolduğu sürece, önümüzdeki yıllarda hergün 10 saatimi verdiğim fabrikadaki işim ek işime engel olacak gibi görünüyor :)
bu istihdamdan yararlanmak isteyenler sürekli oluyor. çünkü,
ALTERNATİFSİZLİK KÖLELİKTİR
http://www.bitkiseliz.biz
Bitkisel Temizlik Ürünleri Distribütörü
http://www.parttimeekis.com
EMS Bronz Lider

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
hfindik
Üye

Toplam 150 yazı
02/05/2009 :  23:21:55  Alıntı
ben devlet memuruyum bende ek iş yapıyorum.aslında ilk önceleri cok düşündüm.aksamları garsonlukmu yapsam gazete mı satsam diye ama bunları yaptıgım zaman diger gün işe cok yorgun olarak gidecegimi ve iş yerinde perfonmansım düşecekti vede aileme ayıracak vaktim kalmayacaktı.şimdi ek iş yapmaya basladım ve bu ilk ayım ve yaklasık 200-250 cıvarı para kazandım.aslında para cok degıl ama bu işi oturdugum yerden yapıyorum.bu iş için extra zaman harcamıyorum.
bayanlara yönelik birşeyleer satıyorum.iş yerime ***ürüyorum.calısan bayanlara yada erkeklere (eşleri için alıyorlar)satıyorum.eve gelen misafir eşe dosta satıyorum.diyelimki bır urunden 5 ytl kazanıyorum.ama tanımadıgım insanlara ulaşmak önmeli olan.arkadaşlarımın eşlerine de veriyorum onşarda kendi çevresine satıyorlar ve karı üleşiyoruz.böylelikle hedef kitlem genişlemiş oluyor
hem bu işi yaparken aileme zaman ayırabılıyorum.
hemde hiç yorulmuyorum.
hüseyin

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Memur
foreverboy
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
26/05/2009 :  15:05:21  Alıntı
Evet arkadaşlar.Kriz bir gerçek.Aslında krizin gerçek olup olmadığını bilemiyorum ama çalıştığım işte ve diğer işlerdede para dönmediği için suni veya değil bir kriz olduğu gerçek.Bu siteye daha bugun üye oldum ve şimdi herkesin aslında sorununun aynı olduğu kanısına vardım.Amaç herkesin aynı(para kazanmak,daha rahat hayat standartlarına sahip olmak).Ama herkes bunu farklı yollardan kazanmaya çalışıyor.Ben size bunların üstesinden beraber gelmek için birebir temasa geçmek istiyorum.Belli başlı çözüm önerilerim var.Eğer kafanıza yatarsa gelin hep beraber kazanalım.
Mail adresim: emrullahebik@hotmail.com
Saygılarımla;
Herkese hayırlı ve bol kazançlar..
Emrullah Ebik

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
oroksk
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
08/11/2013 :  17:23:28  Alıntı
İTHAL kozmetik ürünlerimizden oluşturduğumuz 100 tl toptan paket fiyatlı çeşitli kozmetik ürünlerin bulunduğu paketten %100-%500 varan kazançlar elde edebileceksiniz

PAKET İÇERİĞİNİ PAKET İÇERİĞİNDEKİ ÜRÜNLERİN
TOPTAN FİYATLARI GÖRÜNCE ŞAŞIRACAKSINIZ
İLK TANITIM PAKETİNDEN SONRA ÇOK SATAN ÜRÜNLERE
GÖRE İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE ALIMLAR YAPABLİECEKSİNİZ
ŞİMDİDEN KEYİFLİ VE BOL KAZANÇLI SATIŞLAR 5322158448

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
3vrim
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
18/11/2013 :  11:47:39  Alıntı
Merhaba Oroksk ..

Paket içeriğindeki ürünlerin resimlerini ve fiyatlarını 3vrim.canseven@gmail.com gönderebilirmisiniz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kafkaskartalı
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
02/02/2014 :  13:49:35  Alıntı
lütfen inceleyin,herkese tavsiye ederim,aynı zamanda sosyal sorumluluğumuzdur;

http://ersagsamsun.com/

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
shorpon005
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
04/04/2014 :  00:01:19  Alıntı
Merhaba Oroksk ..

Paket içeriğindeki ürünlerin resimlerini ve fiyatlarını srcn_ilhan@hotmail.com gönderebilirmisiniz ?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
yilmazdel
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
02/10/2014 :  18:20:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
.

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : İletişimci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.69 saniye.
14:57:55, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım