Yüksek Gelir Buyuk Kariyer - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yüksek Gelir Buyuk Kariyer

ecel
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
08/01/2009 :  13:09:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Nihayet krizin üzerinde seke seke 2009 a girdik. 2009 yılında da bol bol duyacağımız kriz için bir kaç şey söylemek istiyorum. bu yazım grişimcilere ve işletmecilere dir.
2008 yılının son çeyreğin de en çok duyduğumuz iş kapatmalar işci çıkarmalar dünya devleri şirketlerin bir gecede batması. Bazı küçük esnaflar ve iş adamları (herhangi bir işe girişimde bulunan insanlar) tarafından sıkıtıyla karşılandı. Tabi büyük şirketler bile batıyorsa bizim halimiz ne olacak biz mahvolduk biz bittik politikasıyla kepenk açıp kapatmaya başladılar.
Tabiri caizse aslında GAZIN AYAĞI ÖYLE DEĞİL: Buyuk firmaları tinatik gemisi gibi düşünmek lazım 100 lerce metre ilerideki buz dağını görüyor, ama manevra kabileyeti olmadığından bile bile gidip çarpıyor. küçük işletmeleride balıkcı takası gibi düşünün 1 metre yanından bile geçebiliyor. Benim kendi şirketim krizden neredeyse hiç etkilenmedi. Evet perakende satışımız eskisi kadar iyi değil, müşteriler kalkıp ayağına da gelmiyor artık.
İŞTE ASIL MESELEYE geldim. bugün ne açarsanız açın müşteri gelsin diye bekliyeceksiniz ama binlerce lira harca**** açtığınız dükkana gün boyunca bir adam bile gelmesse ???
Ben bir girişimci olarak 2008 de olduğu gibi 2009 da da iyi şeyler bekliyorum. Müşterilerime gidiyorum. Dayanıklı mallardan ziyade tüketim ürünlerine ağırlık veriyorum.
Bir iş kurmak isteyen arkadaşlarım gidip bi market açmasınlar. Büyük marketler den daha ucuza bişey satamazlar.
Manav açmasınlar. teksitil yada konfeksiyon açmasınlar.
Tekerekoğlu teksitil dev gibi şirket bir gecede soldu gitii.
Yapabilecek en güzel şey bir zincire ek olmak ve çok çalışarak kazanmak artık az çalışarak hiç kazanamassınız. 2009 yılı dükkanda oturan esnafın canını çok sıkacak ama gezen esnaf için daha güzel bir yıl olacaktır.

Not: koniks e yazdığım ikinci yazım sanırım 3 4 yıl önce bir yazı daha yazmıştım. Ozamanlar bir iç çamaşırı firmasının ege distiribütörüydüm. şu an kendi şirketim var. 15 kişi ile beraber akşama kadar koşturuyoruz. Benim le beraber 16 kişi evlerine ekmek ***ürüyor. Bu yazıyı okuyan ve çalışkan olan bilgisayardan biraz anlayan girişimci arkadaşlarım bana mail atabilirler. mail adresim bekir.erturk@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.02 saniye.
11:25:48, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım