Devlet Kredisi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Devlet Kredisi

ahmetfener
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
18/12/2008 :  00:12:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar çerçeve imalatı ile ilgili yeterli bilgim ve tecrübem var artık kendi işimi yapmak istiyorum ama bu iş için ilk etapta en az 10.000 ytl lazım bankalar kredi vermiyor geçen gün tv de gördüm devlet yeni iş açacaklara kredi desteği veriyor diye bunu nasıl alırım, nerden alırım , ve en önemlisi bana bu krediyi verecekler mi? yorumlarınızı bekliyorum hepinize teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Diğer
muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
18/12/2008 :  01:28:48  Alıntı
Kardesim, inan Bankalarin vermedigi krediyi Devlet hic vermez. Sadece su anda stratejik yerlerde devletin tesvikleri var. Oldugunuz bolge tesvik bolgesi degilse, devletin sana bir kredi saglayacagini sanmiyorum, ama insaallah yaniliyorumdur. Sekerbank bu tur kredilerde en makul sartlari isteyen banka. Ama yine bolge bolge farkli politika uyguluyorlarsa, onuda bilemem. Istanbul'dan benden istedikleri bircok evrak icin Hatay'da gerek yok demislerdi ben kredi muracaati yaptigimda.

Basarilar
Murat Gocmen

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
18/12/2008 :  13:48:49  Alıntı
Tanıdığınız bir memur üstünden alabilirsiniz. Krediyi yakınınız alır, siz ödersiniz anlaşabilirsiniz. Sadece kolay alınabildiği için yazdım.
10 maaş tutarında 36 ay kefilsiz veriyorlar.
Üslubu beyan, ayniyle insandır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık
ahmetfener
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
18/12/2008 :  21:56:06  Alıntı

forumda şöyle bi şey buldum
http://www.sydgm.gov.tr/sydtf/web/gozlem.aspx?sayfano=163

gelir getirici projelere destek sağlıyolarmış mail attım herhangi bi cevap gelmedi bu kredi hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Diğer
guiza07
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
18/12/2008 :  22:34:03  Alıntı
http://www.kosgeb.gov.tr/
buradan bilgi edinebilirsin.cansuyu kredisi.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
baranben
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
18/12/2008 :  22:38:01  Alıntı
Daha önce detaylı bilgi vermeye çalışmıştım incelersen iyi olur diye düşünüyorum...

http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=10984

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Danışmanlık
tuba0635
Yeni Üye

Toplam 85 yazı
18/12/2008 :  22:56:55  Alıntı
kosgeb sadece bankalarla yaptığı anlaşma gereği kredinin faizini kullanıcı adına ödüyor.sonuçta kobi yine bankanın isnormal yolla başvurulan kredi evraklarını istiyor.yeni işletme alamaz.bazı banka 1 yıllık bazı banka 3 yıllık gelir gider tablosu veya bilanço istiyor .ssk borcu ve vergi borcu olmaması yada yapılandırılmış olması gerekiyor, son ve zor olan kısmı ise SYH denilen stratejik yol haritasının firma için hazırlanması(çoğu firma zorlanıyor burada)
gelelim yeni iş kuracaklara;kosgeb başkanlığının iş geliştirme merkezleri var her yıl bütçe doğrultusunda ihaleye çıkıyor bu hizmeti verecek kurum belirleniyor (üniversite)ankarada odtü ,bilkent üni. izmir de ege üvi.yada 9 eylül üniv. (bu sene 9 eylül de veriliyor)girişimci geliştirme programı adı altında bir eğitim veriliyor bu eğitime katılan ve bir projesi olan katılımcıların arasından proje uygunluğu hakem kurulu tarafından onaylanan ve kabul edilen sayılı proje yada iş fikri 40.000 ytl ye kadar destekleniyor ve kosgeb in danışmanlık desteğinden da faydalanıyor.
bu sene sadece üniversite son sınıf öğrencilerine vardı bu hizmet.diğer girişimciler için açılmadığını biliyorum.
kosgeb te bir çok destek var herbirinin de bütçesi şu anda cansuyu kredileri için bir bütçede toplanmıştır.diğer destekler (pek azı hariç)aktif değildir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Danışmanlık
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
19/12/2008 :  01:21:56  Alıntı
KOSGEB kredisi, arkadaşın tanımladığı "çerçeve" işi için veriliyor mu?
Üslubu beyan, ayniyle insandır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık
Aydın özpelit
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
02/10/2013 :  01:23:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım, yapman gereken bulunduğun ildeki kosgeb müdürlüğüne müracaat ederek oradan girişimci eğitimi programına yazılacaksın. Daha sonra verilecek eğitim sonrasında sana verilecek olan Sertifika ile 30 bin tl Devletten destek alabilirsin. Ekte sana destek olsun amaçlı haber gönderiyorum. Bir bak incele

http://www.mudurnuhaber.com/kosgeb-ten-girisimci-egitimi

Yerleşim : Türkiye / BOLU  |  Meslek : Fotoğrafçı
muhteremkocaöz
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
19/10/2013 :  15:04:35  Alıntı
arkadaşlar bahsedilen kredi dediginiz sey aslında kosgeb in iş kurmak için girişimcilere sagladıgı 30000 tl hibe ve işletmenizi geliştirmek için kullanacagınız sabit yatırım kredisinbi kapsıyor. burada hibe ilke kredi farkli şeyler 30000 tl yi hiç ödemiyorsunuz ama 70000 tl kredinin tamamını veya bir kısmını kullanırsanız faizsiz olarak ödüyorsunuz. ama tüm bu imkanlara kavuşmak için önce kosgeb in uygulamalı girişimcilik kursunu tamamlamanız gerekiyor 60 saat lik bir kurs ve yaklasık 10 gün sürüyor buradan aldıgınız sertifika ile iş planı projenizle iş yerinizi açıp paranızı alıyorsunuz . saygılarımla sorusu olan arasın 0530 322 4773
muhterem

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
13/11/2013 :  18:12:53  Alıntı
KOSGEB girişimcilik desteği çok yanlış anlaşılan kurumdur. bu kadar yanlış anlaşıldığı için de 60-70 saat eğitim almasına rağmen bu desteği alabilenlerin oranı %5'tir
yanlış algı: girişimciyim, cesaretliyim, iyi bir fikrim var, çalışkanım, tek eksik para, onu da kosgeb'ten alarak işimi kurabilirim.

yok öyle bir şey , cebinde paran olmadan hiçbir şey yapamazsın, kosgeb harcamaları önce senin yapmanı ister. dolayısıyla cebinde para olmalı, fatura ve diğer belgeleri kosgeb'e sunarsın, paranı ne zaman alabileceğini bilemezsin. bütçe yok derler, önce bütçe var derler sonra kalmadı derler, şirket kuruluş desteği 3000 tl'dir. ben oradan 500 tl harcadım gerisini başka bir şey için harcayacağım diyemezsin.
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
05/03/2015 :  11:15:30  Alıntı
Kosgeb parası ve işi olan işletmeleri geliştirmek için vardır.Parası olmıyanların 1 2 yıllık bağkur ve bankacılık ücretlerinden aldıkları ücretlerle geliştirilir.Yani paran yok diyelim ama malzemelerin var bu işi yapabilirsin sadece işletme sermayesi gerekli yapamazsın ha seni Kosgebe pat diye alırlar desteği vericez derler 15 bin tl hibe kazandın derler ama o parayı alamıyacağını senden daha iyi bilirler 1 sene oyalanırsın bankalara gönderilirsin burada işlem ücretleri alırlar bu arada bağkur borcun birikir yada ödüyorsan devletin kasasına para girer o paralarda işi var olup parasıda olup neden paramın hepsini vereyim bedava devlet destek veriyor diyenlere gider

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
16/03/2015 :  12:55:14  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - selcuk43
Kosgeb parası ve işi olan işletmeleri geliştirmek için vardır.Parası olmıyanların 1 2 yıllık bağkur ve bankacılık ücretlerinden aldıkları ücretlerle geliştirilir.Yani paran yok diyelim ama malzemelerin var bu işi yapabilirsin sadece işletme sermayesi gerekli yapamazsın ha seni Kosgebe pat diye alırlar desteği vericez derler 15 bin tl hibe kazandın derler ama o parayı alamıyacağını senden daha iyi bilirler 1 sene oyalanırsın bankalara gönderilirsin burada işlem ücretleri alırlar bu arada bağkur borcun birikir yada ödüyorsan devletin kasasına para girer o paralarda işi var olup parasıda olup neden paramın hepsini vereyim bedava devlet destek veriyor diyenlere gider

Doğru söze sadece şapka çıkarılır :)
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
18/03/2015 :  12:51:41  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - selcuk43

Doğru söze sadece şapka çıkarılır :)

22 yasındayım ve 1 yıldır bunlarla uğraşıyorum.Okulumu dondurdum.Dedemden kalma fabrika var yeniden yapmaya kalksan en az arazi ve kaba inşaatı 1 trilyonu bulur.Kosgebdekilere söyledim siz hibe vermesenizde fabrikada eksik yok denilecek kadar az diye.Buraya Kogsebin desteklenebilir imzasını almak için geldim dedim.İpotek yaptıramıyorum.Tapu hala dedemin üzerinde amcamlar ve babam sıcak bakmıyor ipoteğe amcamın bir fabrikası var 5 ton kapasiteli onun anahtarını verdi istediğin kadar çalış diye orada makineler mevcut babam anahtarı verdi 12 tonluk fabrikada istediğin kadar çalış diye.2004 te kapatmışlar işletmeleri.2 fabrikayı sözde anlaşıp ayrılmışlar 2 sininde bu işi yapma isteği yok artık.Bir tanede kamyon var ben bu kamyonun vergi borcunu yapılandırıp kullanırım diye düşünüyorum.Şuan yapılandırma taksitlerini ödüyorum.Kosgebe anlattım senin sadece sermayeye ihtiyacın var dediler evet dedim ama hibenize hayır demem dedim garanti ve ziraat bankasına gönderdiler.KGF ve AYF var onlara başvur bizim verdiğimiz desteklenebilir kağıdıyla dediler.Gittim ama hepside AYF yok öyle birşeyi sanki ilk benden duymuş gibi hareketleri var.Ama internet sitelerinde mevcut bu.Oraya şikayet buraya şikayet derken.En son ilçedeki ziraat müdürü fabrikaya gitmiş bana dedikleri şu yarım yamalak burası :) Dalga geçer gibi hareketleri tek eksiği fabrikanın buzhane soğutma cihazı soğutma odasını bile 2004 te sıfır yapmışlar.Soğutma cihazı var ama bozuk dedi babam sordum 5 bin lira gibi bi fiyat çıkarttılar vadeli yapabiliriz dediler ve beklemeye aldım.Dedemin çok yakın dostu çıktı üreticisi zaten.Velhasıl bir ton işleterek başlıycam bana 50 bin lira yeter dedim.Ama sürekli kaçak cevaplar veriyorlar.Sonra anladım bu paranın kimlere gittiği çünkü AB den gelen para az para değil.TV de çıkartıyorlar bi adam kosgeb ve devlet desteğiyle buraya geldim suan 3 bin kişiye iş imkanı sağladım diye :) Aslında bir ilçede 1900 lü yıllarda babalarının kurduğu işletmeyi yöneten normal bir esnaf :) 3 bin kişi de çalışmıyor aslında tamamen palavra.AYF 50 bin lira dağıtıyor ama bizim ülkemizde o para 1 milyon lira olup tek bir firmaya gidiyor.Onunda zaten parası var yok değil ama düşük faizli kredi bu kim istemez.Malum partilerin üyesi olsaydım bende alırdım o paraları.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
emreesen
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
20/03/2015 :  14:28:30  Alıntı
Bursa'da Avrupa Birliği destekli broiler yetiştiriciliği projemize yatırım ortakları aramaktayız arazimiz mevcuttur gerekli firmalarla ön görüşmeler yapılmış olup herşey hazırdır 45.000 50.000 kapasiteli bir yetiştirme çiftliği olucaktır dileyen , ciddi düşünen arkadaşlarla ortak çalışma yürütebiliriz 05071982621
En güzel para canlı kanatçılıkta.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Veteriner
fars_59
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
11/05/2015 :  00:35:05  Alıntı
Merhaba arkadaşlar bir isteğim olacak yardımcı olabilecek esnaf finansman arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.Kamuda çalışıyorum Ailevi nedenlerden dolayı çeşitli bankalara borcum birikmiş durumda bu borçta beni iyice yıpratmaktadır. Ödemelerimi düzenli yapıyorum fakat belli bir yerde sıkışıyorum ek iş arıyorum bulamıyorum saatler uymuyor bulduğum işlerdede kimseninde işine gelmiyor serbest kişiyi çalıştırmak duydumki esnaf kefaletten esnaflar rahatlıkla düşük faizli kredi çekebiliyorlarmış ben tüketici kredisi kullandığımdan dolayı bu kredilerinde enfazla 36 ay vadeye düşmesi bizleri gerçekten çok yıprattı maaşımın 22 katı kredi kullanabiliyorum ve benim limitim dolu ayda 1800 lira kredi taksidi ödüyorum ve geriye bana 400 lira para kalıyor ve yetmiyor bana 50 bin TL kredi çekebilecek esnaf arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim ödeme konusunda hiçbir sıkıntı yaşatmam bunun için gereken neytse yaparım senet veriririm maaşım garanti hiçbir suretle sıkıntı yaşamayacak zaten öyle bir durumada getirtmem ödemlerimi düzenli yaparım yardımcı olabilcek kişiler varsa irtibata geçelim
ticarette her zaman bir çıkış noktası vardır.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.41 saniye.
07:43:46, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım