Yurt Dışı Solucan Gübresi Hk. Yardım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurt Dışı Solucan Gübresi Hk. Yardım

edmond_dantes
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
17/10/2019 :  02:22:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar merhaba,

Forum'un yine aynı konusuna daha önce yazmıştım. 8 aydır Belçika'ya yerleştim. Türkiye'den 1 ton solucan gübresi getirttim.
Belçika ve Hollanda'da Türk sera ve tarım ile uğraşan üreticilerimize üründen ücretsiz numune vermek istiyorum ama nazik bir şekilde reddediliyorum. Üstelik gübrenin Bakanlıklarca onaylı hastalık ve analiz raporları, resmi üretim belgeleri, tescil belgeleri, kullanan kişilerin resimleri olmasına rağmen.

Flamancam olmadığı için yabancı üreticilerle görüşme şansım olmuyor. Facebook'da gruplara yazıyorum. Yardımcı olmak isteyen, yönlendiren ve fikir verenler var ama sadece bu kadar. İleriye bir türlü gitmiyor.
Flamancası olan bir kişi ile ticaret odaları ve belediyelere mail attık ama geri dönüş ve randevu almak nasip olmadı.
4 yıldan fazladır bu işin içindeyim ve vazgeçmek de istemiyorum ama şu saatden sonra ne yapacağımı da bilmiyorum.
Tavsiyeleriniz var mı?

Yerleşim : Belçika / Lımburg  |  Meslek : Diğer
perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
20/10/2019 :  13:39:07  Alıntı
Gurbet'e hos geldin ve su an gordugun sey bundan sonra goreceklerinin daha %1'i bizim komunute kadar birbirine dayanismayan,ayak kaydirma yapmayan baska bir toplum yok.

Hatalarin

Pazari ve reflekslerini tanimadan yatirim yapmak.
Yuklu urun stoklamak

cozum onerim Amazon.com hesabi acman aylik 45 € olanindan sonra dil bilen birisine guzel bir tanitim mesaji yazdirarak siteye koyman .
Ayrica cicekcilik fuari,koylu etkinlikleri vb seyleri takip etmen.
kolay gelsin
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
edmond_dantes
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
20/10/2019 :  18:30:28  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - perge.import
Gurbet'e hos geldin ve su an gordugun sey bundan sonra goreceklerinin daha %1'i bizim komunute kadar birbirine dayanismayan,ayak kaydirma yapmayan baska bir toplum yok.

Hatalarin

Pazari ve reflekslerini tanimadan yatirim yapmak.
Yuklu urun stoklamak

cozum onerim Amazon.com hesabi acman aylik 45 € olanindan sonra dil bilen birisine guzel bir tanitim mesaji yazdirarak siteye koyman .
Ayrica cicekcilik fuari,koylu etkinlikleri vb seyleri takip etmen.
kolay gelsin

İlginiz için teşekkür ederim.
Avrupa'ya geliyorum diye Türkçe olan tanıtım broşürünü İngilizce, Flamanca olarak da yaptım. Ayrıca Almanca ve Fransızca olarak da var ama bu iki dilde görsel eksik.

Ebay'a kayıt oluyordum ama açıkçası nakliye ücreti konusunda bilgi sahibi değilim? Belçika içine veya yakın ülkelere ne kadar nakliye tutar bilmiyorum? Nereden öğrenebilirim onuda bilmiyorum.

1 Ton çok küçük bir rakam. Bunu zaten ücretsiz aldım. Sadece nakliye ücreti ödedim. Tanıtım yapmak için kullanacaktım. Kişileri ve Türk üreticileri buldum ama dediğiniz gibi hiç sıcak değillerdi. Şuan elimde 1 ton gübre var ve satmak gibi niyetim yok İnternette satarsam ilerisi için bir yatırım yapmış olur muyum?

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
20/10/2019 :  22:14:05  Alıntı

hocam 10 kişilik poşetlerde amazon benzeri sitelerde satmayı düşündünüzmü...

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
eykaonline
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
20/10/2019 :  23:56:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar.
1 Ton gübreyi geçenlerde Koray bey göndermişti. Size mi göndermişti acaba?.

Bende bu işle uğraşıyorum. Denizli'de ortalama 5000 m2 kapalı alanda üretim yapmaktayız. Birçok kez yurtdışı görüşmeleri gerçekleştirdik.
Kolay değil ancak imkansızda değil. Bazı ülkelere gidip yüzyüze görüşmeler bile gerçekleştirdik. Şu an 2 ülke ile anlaştık. Yakın zamanda inş prosedürleri bitirdiğimizde mal gönderimine başlayacağız.
Size tavsiyem şöyle olabilir. Bazı danışmanlık firmaları var. Siz ürününüzü sunuyorsunuz. Onlarda ürününüzün portföyüne göre ilgili kişilerle ve ihtiyacı olan kişilerle iletişime geçip sizin için randevu ayarlıyor. Sizde o kişilerle masa görüşmesi yapıyorsunuz. Orada size dil desteğide veriliyor. Siz tek tek gidip ihtiyaç varmı aramak zorunda kalmıyorsunuz ve daha hızlı sonuca ulaşıyorsunuz.
Ayrıca fuarları kesinlikle es geçmeyin. Birde ürününüzün bu hali ile direk kullanımı olmayabilir. Avrupa da çoğunlukla karışım kullanılıyor. Yani direk solucan gübresi kullanımı yaygın değil. %10-20 civarı katkılı olarak daha fazla satılıyor. Hammadde olarak alabilecek torf, organik gübre imalatçılarıylada iletişime geçebilirsiniz.
Şimdiden başarılar dilerim.
İman camilerde, silah korkaklarda, para cimrilerde, karar zayıflarda olursa bu iş yürümez . Hz. Ebu Bekir

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
edmond_dantes
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
21/10/2019 :  13:07:06  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - eykaonline
Selamlar.
1 Ton gübreyi geçenlerde Koray bey göndermişti. Size mi göndermişti acaba?.

Bende bu işle uğraşıyorum. Denizli'de ortalama 5000 m2 kapalı alanda üretim yapmaktayız. Birçok kez yurtdışı görüşmeleri gerçekleştirdik.
Kolay değil ancak imkansızda değil. Bazı ülkelere gidip yüzyüze görüşmeler bile gerçekleştirdik. Şu an 2 ülke ile anlaştık. Yakın zamanda inş prosedürleri bitirdiğimizde mal gönderimine başlayacağız.
Size tavsiyem şöyle olabilir. Bazı danışmanlık firmaları var. Siz ürününüzü sunuyorsunuz. Onlarda ürününüzün portföyüne göre ilgili kişilerle ve ihtiyacı olan kişilerle iletişime geçip sizin için randevu ayarlıyor. Sizde o kişilerle masa görüşmesi yapıyorsunuz. Orada size dil desteğide veriliyor. Siz tek tek gidip ihtiyaç varmı aramak zorunda kalmıyorsunuz ve daha hızlı sonuca ulaşıyorsunuz.
Ayrıca fuarları kesinlikle es geçmeyin. Birde ürününüzün bu hali ile direk kullanımı olmayabilir. Avrupa da çoğunlukla karışım kullanılıyor. Yani direk solucan gübresi kullanımı yaygın değil. %10-20 civarı katkılı olarak daha fazla satılıyor. Hammadde olarak alabilecek torf, organik gübre imalatçılarıylada iletişime geçebilirsiniz.
Şimdiden başarılar dilerim.

Evet Eyüp bey. Koray bey göndermişti. Bu danışman firmalar için örnek verebilir misiniz?

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.56 saniye.
14:31:11, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım