82Nohut Pilav İşi Nasıl Yapılır - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Nohut Pilav İşi Nasıl Yapılır
 1 

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
26/11/2008 :  00:18:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar nohut pilavişi hakkında bilgisi olan varmı buarabalar nerde satılır, pilavı hazır alma imkanı varmı bu konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen
Çok yorgun çok yalnız olabilirim
AMA ASLA ÇARESİZ DEĞİLİM...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

Konu hakkında yapılan yorumlar (Sayfa : 1 / 2)

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
27/11/2008 :  21:00:50  Alıntı

koca sitede bu konu hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
27/11/2008 :  23:57:20  Alıntı
1-Önce çok iyi pilav pişirmeyi öğreneceksin. Başkasından aldığın pilavla para kazanamazsın.
2-Pilavın yağından malzemesinden kısıntı yapmayacaksın.
3-Temizliğe çok dikkat edeceksin. Özellikle çok temiz giyinecek, traşlı olacaksın.
4-Gece işlek caddeleri kollayacaksın. (Anadolu Yakasında : Kadıköy, Avrupada Taksim, Beşiktaş, Bakırköy) gibi...
5-Akşam saat 18-19.00 gibi piyasaya çıkacaksın.
6-Zabıtaya yakalanmayacaksın.
Hepsi bu. Bol kazançlar...
Üslubu beyan, ayniyle insandır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık
kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
28/11/2008 :  12:25:41  Alıntı

Bunları biliyorumda bu arabalar nerde satılıyor bunu bilmiyorum örnek olarak kokoreç arabaları kasımpaşada yapılıyor bu arabalarında yapıldığı bir yer olmalı ayrıca gece zabıta sorunu olacağını pek sanmıyorum

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
28/11/2008 :  13:00:54  Alıntı
Arabaları en kolay temin etmenin yöntemi:
Bir akşam dolaşmaya çık...
Bir pilavcı bul..
Pilavını yerken, ahbaplık kur. Arabayı nerden temin edeceğini sor öğren. Belki ikinci el de bulabilirsin daha ucuza...
Kolay gelsin:)

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
28/11/2008 :  15:46:14  Alıntı
sağol deniycem ekonomik kriz benide mahvetti eskiden kalma pazarcılık tecrübem var akşamları ve hafta sonları yapacağım ek iş olarak ama işte arabalar ciddi mali külfet 500 ytl ye mal edebilsem(sermaye dahil)ek iş olarak yapacağımdan diğer satanlardan dah a düşük fiyata satıcam o olmazsa kokoreç işi yapıcam sürüm hızlı olsun diye yarımını 1,5 ytl den satıcam pazarcılık asla düşünmüyorum masrafı çok benim eskiden bir lafım vardı yerin yoksa pazarcılık araban yoksa taksicilik yapma

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
28/11/2008 :  17:56:51  Alıntı
İkinci el arabayı ucuza alırsın...
3 kg pirinç, 1 kg nohut, yarım kilo yağ...
Sermayen yeter buna.
Hangi yakada oturuyorsun, bilirsek pilav satacağın yer hakkında fikir verebiliriz belki.

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
28/11/2008 :  20:28:52  Alıntı
Arabayı nerden alabilirim acaba avcılarda oturuyorum

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
28/11/2008 :  20:37:56  Alıntı
Arabayı, pilavcılara sor. Onlar nerden alıyorsa sen da oradan almaya bak.
Avcılar'dan Bakırköy'e kadar tara kalabalık yerleri. Bence en uygun yer Bakırköy Sahil Yolu , İstanbul Caddesi ve Özgürlük Meydanı.

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
28/11/2008 :  20:43:51  Alıntı
sağol arkadaşım senden başka yardımcı olan çıkmadı bir fabrikada 1500 ytl maaşla çalışıyorum 2 çocuk ev kira maaş yetişmiyor birde ücretsiz izin belası meslek bile olsa tek iş,tek kişi geçinmek çok zor ek iş yapmaya mecburum

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
28/11/2008 :  20:57:42  Alıntı
Seni anlıyorum arkadaş. Geçim zor ve hepimizin başında... Çalışmak ayıp değil, seni yürekten destekliyor ve kutluyorum. başar haberini alırsam, inan çok mutlu olacağım.

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
28/11/2008 :  20:58:52  Alıntı
Seni anlıyorum arkadaş. Geçim zor ve hepimizin başında... Çalışmak ayıp değil, seni yürekten destekliyor ve kutluyorum. başar haberini alırsam, inan çok mutlu olacağım.

171988
Üye

Toplam 515 yazı
18/12/2008 :  03:09:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bir firma vardı işkuruyorum.com yada girişim.com a bak bulursun her tip araba satıyolar fındık kavurma mısır arabası pamuk şeker falan alırsan bence maslak git koskocaman oto sitesinde 1 tane nohut pilav satan yer büfeler hep kazıklıyo 1 hafta calıştık 4 günden 10 kişi adamı zengin ettik

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
25/12/2008 :  22:53:18  Alıntı
Ne oldu pilav-nohut projesine kurtxxx?
Tezgahı açmışsan bir gece pilav yemeye gelip, destek olalım.

kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
29/12/2008 :  09:48:43  Alıntı
maalesef 2. el araba bulamadım aramaya devam ediyorum.

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
29/12/2008 :  17:16:06  Alıntı
3 bisiklet tekerleği bulabilirsen bir kaynakçı sana pilav arabası yapar.
Bu kış mevsiminde pilav satmayacaksan, yazın sıcağında kime satacaksın?

Hakkı11
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
30/12/2008 :  01:50:45  Alıntı

Bence nohut pilavın yerine etli pilav denesen hani şu sünnet düğünlerinde yediğimizden maliyeti biraz artar ama satış fiyatında artar.Belki istanbulda ilk olursun ne dersin .ama eti pişirdikten sonra nohutlu pilavdaki gibi nohutlar üstte değil,tamamen harmanlaşmış vaziyette.emin ol güzel satarsın.kolay gelsin.yanında ayranı unutma.
hakkı

Yerleşim : Türkiye / Bilecik  |  Meslek : Esnaf
mami
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/02/2009 :  21:56:03  Alıntı
arkadaşım merhaba pilav arabası almak istiyorsan bana ulaş imaltını ben yapıyorum sana seve seve yardım edebilirim
m.kurt

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mobilya
a.ersahin
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
02/03/2009 :  13:25:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu pilav işinde gündüz zabıta gece mafya hakim ona göre :))
BAŞKALARININ BOŞA HARCADIĞI ZAMANLARDA DİĞERLERİNİN ÖNE GEÇTİĞİNİ GÖRÜYORUM

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
Sokaktakiadam
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
04/04/2009 :  18:28:38  Alıntı
ARKADAŞIM..Bu girişim güzel..Ama bu işin mafyası var...Her yeri parsellemişler...Biraz diklensen senin tezgahına hemen başkaları geliyor...İki kişi dümenden kavgaya girişiyorlar...Sen daha ne olduğunu anlamadam biri cebinden çıkardığı bir şişeyi senin camekana vuruyor..işte yandın demektir. Çünkü camı pilavdan ayırmam mümkün değil benden uayrması...Ben Unkapnında bu olayı gözlerimle gördüm...Hemde pilav yerken...Umudunu kırmak istemezdim..Ama işin asıl yanı bu kardeşim...İyi düşün...
sercio

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Halkla ilişkiler
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
04/04/2009 :  18:46:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Demekki, bu tür seyyar işler, uzaktan göründüğü kadar, kolay değilmiş. Bu arada benim tanıdığım birinde ikinci el bir araba var. Kaç paradır , nedir. Gidip kendin konuş. Benden duymuş olma. 300 tl derken duydum. ama söyleyişinden sanki daha aşağıya verecek gibi, aramızda ha kimse duymasın, koniks mensupları yabancı değil onlardan zarar gelmez.Yer neresi diyeceksin. Yer beylikdüzü, ilgilenirsen gelirsin ben tanıştırırım. gerisine karışmam. Ama bencede arkadaşların dediklerine kulak ver. Sağlam bir arkadaşın,dükkanı önüne belediyeden seyyar şu işi yapmak istiyorum diye sor. Sana yardımcı olurlar. Tezgah açma belgesi ve sağlık raporu gibi şeyleri yerine getirirsen hiç bişey olmaz. Yoksa mafyaydı iti kopuğuydu zor iş. Önce tanıdık biri tezgahI koyacağın yerde, sonra belediye, ve sonra tezgah zor gibi gelmesin. Çokda zor değil.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
04/04/2009 :  18:51:31  Alıntı
Pilav arabasını en ucuza temin edebileceğin yer eminönü küçük pazardır. Bu bölgede butün seyyar satıcı arabalarını çok ucuza temin edebilirsin hemde sıfır..

Seyyar satıcılık ve seyyar yapılacak işler konusunda sıkıntı yaşanmaz. Ülkemizin en büyük sıkıntısı maalesef büyük şehirlerin her noktasını kapan ya da zapt eden mafia türü yapılanmalardır.

Ah mafya ahhh..!

Allah kolaylık versin.. ne diyelim..
25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
04/04/2009 :  18:55:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Madem seyyar gıda işi yapacaksınız, başka alternatifleri daha var. simit fırınları bu işin diğer kısımlarını hallediyor sen başında duruyorsun. Bu konuyuda arkadaşımızın dediğigibi bir simit alıp, simitçi ile sohpetle öğrenirsin. Bir başka yolda şimdi kapalı semt pazarlarında nohut pilav ve gözleme ve gıda satan tezgahlar revaçta ben senin yerinde olsam bunu öğrenir ve denerim. Eğer beylikdüzüne yakın bir yerlerde isen bu pazarda kimlerle konuşman gerek neler yapman gerek sana yol gösterir yardımcuı olurum.allah yardımcın olsun.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
04/04/2009 :  19:03:11  Alıntı
Huyhuyhuy

Pazarda ki simit olayının da mafyanın elinde olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Güngören, Bahçelievler, Bağcılar ilçeleri bildiğim kadarı ile Mardinlilerin elinde. Küçük çekmece komple bir fırının elinde.. Beylik düzünü bilmiyorum..

Bir ara bende oraya çıkmış bir esnaf olarak beylik düzü gibi güzel bir pazarın mutlaka birileri tarafından çoktan el konulmuş olabileceğini düşünüyorum..

Hiç birşey dışardan göründüğü gibi değil
25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
alperkati
Üye

Toplam 127 yazı
04/04/2009 :  20:26:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
pilav işinde lezzet çok önemli ben sadece mecidiyeköyde köprünün altındakinden birde tahtekedekinden yerim. devamlılık önemli bu işte ve bu işi yapanların sadece işi bu o yüzden pilavları bu kadar lezzetli

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
19/07/2009 :  16:21:20  Alıntı
Arkadaşlar nohut pilav işini ortakta yapabiliriz ben her türlü teklife açığım

ColdFusion
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
09/08/2009 :  13:42:39  Alıntı
Hay allah, kendi açtığım başlığa benzer başka bir konu açılmış mı diye forumu gezerken gördüm mesajını.

Üniversitede okurken denedik biz bu işi bir arkadaşımla. Gerçekten çok iyi yemek yapabiliyoruz her ikimiz de. Biz bir akvaryum aldık, içine bildiğin elektrikli ışıldak koyduk, pilav nohutun yanında 1 kasa ayran ve biraz turşu ile (eh tabi bir de su) çıktık sokağa. Akvaryumu şu bisikletlerin arkasına takılan tekerlekli araba gibi bir şeyin üzerine koyup Ankara Bahçeli 7. Cadde'ye çıktık akşam saatlerinde. Gerçekten ilk iki gün çok iyi satış yaptık. Hatta ikinci gün arkadaş alel acele ikinci posta nohut pilavı yapmak için eve koşmuştu. Ayran falan da tükendi, o saatte açık toptancı bulamadığımız için evde yoğurtla açık ayran yapıp sattık. Amaaaa! 3. gün sen ne kadar saklanırsan saklan, çorba parası peşinde olan zabıtalar, üç kişi bir araya toplanıp işe soyunmuş çakma mafyalar... İnanamazsın! Sonuç? Vazgeçtik! İstanbul'da durum nedir bilmiyorum ama, biz Ankara'da daha çok eğlenmek için giriştiğimiz bu işten koşarcasına çıktık.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
09/08/2009 :  13:58:45  Alıntı
AVCILAR CİVARINDAN ORTAKLIK TEKLİFİNE HALA AÇIĞIM
SAYGILAR

pardus01
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
09/08/2009 :  19:34:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mafya dediğiniz işi halletmenin yolu çok basit, hepiniz az çok çevre sahibi insanlarsınızdır. ilk 3 akşam yanınıza mahallenizde ne kadar işsiz genç varsa çağırır ve pilav yemeye davet edersiniz. Gelen gençler kofti genç değilse kibarca yol verirler gelenlere. Zabıtayıda şu şekilde halledeceksiniz. Doğrudan rüşvete bağlayacaksınız. Utanmayın sıkılmayın direk teklif edin. Kazanacağınız paranın yanında 3 çorba parası bişe değil.

Bakın İstanbul Şirinevlerde caddeye çıktığınızda toplam 7 adet pilav arabası göreceksiniz. 3 adette ciğer tava tezgahı. Hepsi aynı adamın. Günde adam başı 30 Tl para verir satıcılara. toplam gelir 80tl/gündür. Eline kalan net 50 tldir. Siz kendiniz yapacağınız için 80 tlden sadece. 20 tl masraf çıkacaksıız. Ayrıca 80 adet ayrandan 20tl geliriniz olacak toplam 100tl. Masrafınız 30 tl pirinç ve tavuk parası. Net 70tl para kalır size.
İade/Atık Ekmek, bisküvi-kraker, unlu mamüller, cips, Çekirdeklik Ayçiçeği, ayçiçeği fosu-kabuğu alım ve satımı

Yerleşim : Türkiye / Adana Ve Aksaray  |  Meslek : Mühendis
kurtxxx
Üye

Toplam 216 yazı
10/08/2009 :  10:04:33  Alıntı
Verdiğiniz fikirler için teşekkürler, ama asıl sorun pilavı bir türlü tutturamam bu konuda yardım edecek ortak olacak bir arkadaş arıyorum.Ayrıca sürüm yoluyla günde 300 tl ciro hedefliyorum(pilav +kapalı ayran1,5tl)olarak)pilav 1tl ye satılacak.Arabaya 1 tl diye yazı asılacak.(Aşçı)Önlük,tepede şemsiye,iyi ışıklandırma,işlek nokta. Yoksa dediğiniz ciroya bu işe girileceğini zannetmiyorum
saygılar

pardus01
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
10/08/2009 :  11:51:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
''ama asıl sorun pilavı bir türlü tutturamam'' cümlesi çok tehlikeli! bir işe nasıl başlarsanız öyle gider. Unutmayınki sizin hedef kitleniz parası pilav-ayranla sınırlı kişiler. Yapacağınız ilk şey bana göre, herkesin pilavı iyi yapttığı konusunda hemfikir olduğu bir yakınınızdan ders almak. Tad hergün aynı olmalı. Yokmu sağınızda solunuzda parmak yalattıracak derecede güzel pilav yapan biri? Bence burda ortak aramktansa yakın çevrenizde işi bilen birini tercih edin. Ev hanımları da bu işe gönüllü olacaktır emin olun. Belli bir ücret karşılığı yaptırırsınız.

Bu verdiğim rakamlar full yiyecek-içecek işi yapılan ve gelir seviyesi düşük yerlerideki cirolar, yani üstgeçidin karşısı Ataköy, O TARAFTAN BİR İNSAN AKIMI SÖZ KONUSU DEĞİL, sadece metrodan çıkanlar ve girenlerin yürüyüş yolu. pilav yenilebilme potansiyeli yüksek yer olmalı. Siz daha uygun bir yer bulursanız yani rakip sayısı hem seyyar hem sabit olarak az olan; o zaman hedeflediğiniz ciroya ulaşmamanız içten değil.

300 tl ciro=200kişi/gün ederki aslında bu uçuk bi rakam değil. Olabilir
İade/Atık Ekmek, bisküvi-kraker, unlu mamüller, cips, Çekirdeklik Ayçiçeği, ayçiçeği fosu-kabuğu alım ve satımı

Yerleşim : Türkiye / Adana Ve Aksaray  |  Meslek : Mühendis

0.19 saniye.
19:38:16, 22 Haziran 2017, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2017 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım