Çocuk Giyim Krallığı Mı? Arazi Alım Satım İşi Mi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çocuk Giyim Krallığı Mı? Arazi Alım Satım İşi Mi?

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
31/10/2018 :  07:02:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar kolay gelsin hepinize hayırlı işler diliyorum. Sizlere bi sorum olucaktı. Çocuk giyim üzerine büyük bi mağazamız var kendi şehrinde tanınmış ve iyi bir firma sayılırız. İşlerimiz de hamdolsun iyi.

Şimdi soracağım şey şu ki;

Uzun zamandır arsa alım satım ile ilgili bişiyler öğreniyorum bir iki ufak alsat yapıp para da kazandım. Şu an önümde iki yol var..

1)Profesyonel bi sistem kurup kendi firmamı büyütüp şubeleşmek.( Maliyeti düşürmek ve dayanma gücünü arttırmak için ilk dükkanı satın almayı düşünüyorum.) Ve ciroyu ve karlılığı yeterli seviyeye getirdikten sonra arsa alım satım işi de yapmak.
2)Tek butik mağaza olarak kalıp burasının cirosuyla yetinip arazi alım satım işine o şekilde yönelmek.

Görüş paylaşan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
01/11/2018 :  18:57:05  Alıntı
Selamlar hocam...Tekstil konusunda sizin kadar tecrübeli olmadığım için pek yorum yapamayacağım ancak ekonomik olarak önümüzü pek görebildiğimiz söylenemez..Bu konuda daha ağır ve şubeleşmek adına dikkat edilmesi taraftarıyım.

Diğer husus'a gelirsek arsa,konut vb gayrimenkuller doğru kartlar oynandığı zaman sürekli kazandıracaktır.Sizin de bildiğiniz gibi bir mal alırken kazanılır satarken zaten piyasası belli üzerine çıkmak cok zordur..İmkanlarınız el veriyorsa cebinizde sıcak para bulunsun sürekli dışardan bu işi takip edin derim..Her satılık gayrimenkul internete düşmüyor o açıdan sosyal çevre ve emlak ofisleri ile çalışmayı düşünebilirsiniz.Size basit şekilde tavsiye etmek gerekirse; xxx yer için görüşmeye gidin sizi kurtaracak şekilde bir fiyat verin.O an kabul etmesede ilerde fikri değişebiliyor.Siz kartınızı bırakın arkasına xxx lira nakit diye belirttin o kişinin aklında bulunsun..Kabul ederse gider alırsınız.Bu işler için genç bir arkadaşdan yardım alarak(yer göstermek için) satış olduğu taktirde biraz da onu memnun ederseniz pek zahmete girmeden almış satmış olursunuz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
01/11/2018 :  22:09:04  Alıntı
kesinlikle işinizi büyütmeye, etkinleştirmeye, kurumsallaşmaya yönelin. hayatta her şey para değil belki sağlam bir arsadan bir miktar risksiz getiriniz olur ancak bu size 1. şıkta yapacaklarınızın yaşatacağı manevi tatmini asla yaşatmayacaktır. bu günün çok büyük firmaları henüz küçükken arsa yada benzer rant alanlarına yönelselerdi bugünün büyük marklarının hiç biri olmazdı. biraz romantik bir yaklaşım ama sadece kendinizi değil sağlayacağınız istihdamı ödeyeceğiniz vergiyi de düşündüğünüzde 1. şık daha hayırlıdır fikrimce... kararınız ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
02/11/2018 :  00:53:58  Alıntı

piyasaya bakınca arsa alım satım işi önümüzdeki bir kaç yıl içinde kazanç sağlamayacak gibi duruyor. yada beklenen kazançları diyelim...
dün 100 bin istenen yeri bugün 80 bine alırsınız ama 1 sene istediğiniz fiyata satamazsanız kar etmiş olmazsınız.
diğer taraftan bu 80 bini mevcut işinizde 1 yıl içinde 3-5 kere devredip güzel karlar edebilirsiniz.
yukarıda arkadaş da söylemiş önümüzde kriz görünüyor...
böyle zamanlarda da sıcak paranın çok çok faydasını görürsünüz.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
doksan
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
02/11/2018 :  11:36:01  Alıntı
The Founders filmini seyredin. McDonald's ın hayat hikayesini anlatmışlar. Parayı hamburgerden değil, emlaktan yapıyor. Ona bu aklı veren ise bankada kredi almaya çalıştığı sırada yan tarafta bulunan başka müşteri. Sen restorancı değilsin, emlakçısın ama farkında değilsin vs vs.. Seyretmenizi tavsiye ederim

Yerleşim : / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm
emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
02/11/2018 :  22:09:13  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Masor07
Selamlar hocam...Tekstil konusunda sizin kadar tecrübeli olmadığım için pek yorum yapamayacağım ancak ekonomik olarak önümüzü pek görebildiğimiz söylenemez..Bu konuda daha ağır ve şubeleşmek adına dikkat edilmesi taraftarıyım.

Diğer husus'a gelirsek arsa,konut vb gayrimenkuller doğru kartlar oynandığı zaman sürekli kazandıracaktır.Sizin de bildiğiniz gibi bir mal alırken kazanılır satarken zaten piyasası belli üzerine çıkmak cok zordur..İmkanlarınız el veriyorsa cebinizde sıcak para bulunsun sürekli dışardan bu işi takip edin derim..Her satılık gayrimenkul internete düşmüyor o açıdan sosyal çevre ve emlak ofisleri ile çalışmayı düşünebilirsiniz.Size basit şekilde tavsiye etmek gerekirse; xxx yer için görüşmeye gidin sizi kurtaracak şekilde bir fiyat verin.O an kabul etmesede ilerde fikri değişebiliyor.Siz kartınızı bırakın arkasına xxx lira nakit diye belirttin o kişinin aklında bulunsun..Kabul ederse gider alırsınız.Bu işler için genç bir arkadaşdan yardım alarak(yer göstermek için) satış olduğu taktirde biraz da onu memnun ederseniz pek zahmete girmeden almış satmış olursunuz.

Peki şu anda da doğru fiyattan alım yapıldığında alım satım oluyor mu? Bazen bu işi ciddi yapan arkadaşlar öyle bi konuşuyor ki piyasa tamamen durmuş gibi geliyor

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
02/11/2018 :  22:17:14  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
piyasaya bakınca arsa alım satım işi önümüzdeki bir kaç yıl içinde kazanç sağlamayacak gibi duruyor. yada beklenen kazançları diyelim...
dün 100 bin istenen yeri bugün 80 bine alırsınız ama 1 sene istediğiniz fiyata satamazsanız kar etmiş olmazsınız.
diğer taraftan bu 80 bini mevcut işinizde 1 yıl içinde 3-5 kere devredip güzel karlar edebilirsiniz.
yukarıda arkadaş da söylemiş önümüzde kriz görünüyor...
böyle zamanlarda da sıcak paranın çok çok faydasını görürsünüz.

Yakın zamanda 1milyonluk yerleri 400binlere alabileceğiz gibi duruyor. Alıp beklenebilir gibi görüyorum. Ya da dediğim gibi işi büyütme yoluna gidebilirim o da çok ciddi yetişmiş eleman gerektiriyor. Aslında bu konuda en çok korktuğum şey de bu. Perakende giyim sektöründe profesyonel eleman bulmak çok çok zor.

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
02/11/2018 :  22:24:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - körflanş
kesinlikle işinizi büyütmeye, etkinleştirmeye, kurumsallaşmaya yönelin. hayatta her şey para değil belki sağlam bir arsadan bir miktar risksiz getiriniz olur ancak bu size 1. şıkta yapacaklarınızın yaşatacağı manevi tatmini asla yaşatmayacaktır. bu günün çok büyük firmaları henüz küçükken arsa yada benzer rant alanlarına yönelselerdi bugünün büyük marklarının hiç biri olmazdı. biraz romantik bir yaklaşım ama sadece kendinizi değil sağlayacağınız istihdamı ödeyeceğiniz vergiyi de düşündüğünüzde 1. şık daha hayırlıdır fikrimce... kararınız ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun...

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. O yetişmiş elemanları bulabilmek en zor iş . Pek iyi bilmiyorum o sistemler nasıl kuruluyor , patron başta olmadan o sistemler nasıl yürüyor vs. O işe soyunursam önce benim bunun eğitimini almam gerekicek

ikare
Üye

Toplam 407 yazı
03/11/2018 :  01:48:57  Alıntı
[/quote]

Yakın zamanda 1milyonluk yerleri 400binlere alabileceğiz gibi duruyor. Alıp beklenebilir gibi görüyorum. Ya da dediğim gibi işi büyütme yoluna gidebilirim o da çok ciddi yetişmiş eleman gerektiriyor. Aslında bu konuda en çok korktuğum şey de bu. Perakende giyim sektöründe profesyonel eleman bulmak çok çok zor.
[/quote]

geçen büyük bir muhasebe firmasında çalışan biri ile konuştum. ünlü bir firmanın 1/3 fiyatına el altından daire sattığı haberleri varmış piyasada.
dediğiniz gibi 400-500 bin gibi fiyatlardan alınıp beklenebilir belki ama sizin gibi piyasanın içinde olan, parayı daha karlı şekillerde değerlendirme imkanı olan biri için bu optimal seçenek olmaz.
Diğer taraftan perakende sektörünün genelinde gördüğüm herkes iyi eleman bulamamaktan şikayetçi. Ama elemana verecekleriniz konusunda piyasanın bir tık üstüne çıkmanız size çok şey kazandırabilir.
kolay gelsin.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

vokri
Üye

Toplam 170 yazı
03/11/2018 :  15:02:47  Alıntı
peki değerli arkadaşlar ben başka yerden bir soru sorayım. bugün elimde 100.000 TL para var. Ben bu parayla ev almak istersem 100 bin de kredi çekmem gerekiyor ve malum kredi faizleri uçmuş durumda. Peki ben 100 bin liraya bir arsa alsam ve o 10 sene boyunca kirada otursam arsada imar geçme durumu olsa ve bir müteahhitle anlaşsam yarı yarıya bina yapılsa daha mı mantıklı olur yoksa 10 seneye kim öle kim kala git daire al mı dersiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
04/11/2018 :  16:00:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - vokri
peki değerli arkadaşlar ben başka yerden bir soru sorayım. bugün elimde 100.000 TL para var. Ben bu parayla ev almak istersem 100 bin de kredi çekmem gerekiyor ve malum kredi faizleri uçmuş durumda. Peki ben 100 bin liraya bir arsa alsam ve o 10 sene boyunca kirada otursam arsada imar geçme durumu olsa ve bir müteahhitle anlaşsam yarı yarıya bina yapılsa daha mı mantıklı olur yoksa 10 seneye kim öle kim kala git daire al mı dersiniz.

Hocam imar olayı biraz şans biraz siyasi çevre biraz gelecek adına kulak kabartmakdan geçiyor.Bu gun alır 1 yıl sonra imar da geçebilir.Bunun için önemli olan husus neyi nerden aldığınız.İmar konusunda tecrübeli kişilerden şehrin ne tarafa kaydığını incelemeniz gerekiyor.Aksi halde 50 senede geçse tarla olarak kalabilir.Arsa olayı daireden çok daha farklı bir yapıya sahiptir.Daire alırsanız her ay düzenli kira geliriniz olur ancak arsa öyle değil.Arsada 1 koyar işler yolunda gider 5 daire sahibi olabilirsiniz.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
04/11/2018 :  16:08:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - emrenazli
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Masor07

Peki şu anda da doğru fiyattan alım yapıldığında alım satım oluyor mu? Bazen bu işi ciddi yapan arkadaşlar öyle bi konuşuyor ki piyasa tamamen durmuş gibi geliyor

Üstat her kriz bir fırsattır unutma.Nakitin dönmediği yerde nakiti olan kişi sazı çalan kişi oluyor.Acele etmezsen değerinde satabilirsin.Dönem dönem her ülkede sıkıntılar olabiliyor.Yakın zamanda konut kredi oranları düşüşe geçecek gibi duruyor.Eğer düşerse emlak piyasası hareketlenecektir.

ikare
Üye

Toplam 407 yazı
05/11/2018 :  02:09:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - vokri

yıllar önce kabaca bir hesap yapmıştım.
o zamanlar konut kredi faizleri 1,05 falandı.
iki seçenek var. ya maaşımdan her ay 1.000 TL ayıracağım. bunun 500'ü ile kira ödeyip kalanı da bankada cariz faiz oranından mevduat yapacağım. her ay gelen faizi de o ayki maaştan gelen kısımla birlikte toplam paraya ekleyeceğim.
diğer seçenek ise ev alıp her ay 1.000 TL konut kredisi taksitini ödemek.
bu iki seçenekten birincide kiraya verilen para, ikincisinde ise faize verilen para boşa verilmiş denebilir.
ama yaklaşık olarak 10 yılda ödenen kira ile, 10 yılda ödenen faiz birbirine oldukça yakın çıkıyordu.
yani evin fiyatının artmayacağını düşünen biri için ya da parasını bu fiyat artışına oranla daha verimli şekilde değerlendirebilecek biri için kredi ile ev almak çok mantıklı görünmüyordu.

Size tavsiyem fiyatlar henüz dibe oturmadı istanbul için özellikle. paranızı değerlendirmeye bakın. belki 100 bin kredi çekmeden de ev alabilir duruma gelirsiniz.
ve kredi ile ev almak için en ideal zaman fiyatların dibi bulduğu ama faizlerin henüz düşmeye başlamadığı zamandır.
dip fiyattan evi alırsın. faiz yüksektir ama düştükçe de yapılandırıp kar edersin.
ama bizde henüz o zamana çok var.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
11/11/2018 :  17:03:37  Alıntı
[quote]Yazıyı gönderen - vokri
Bizim bir tarlamızdan imar geçtiğinde seneler 2010 yılıydı sene 2019 a geldi hala tarla olarak duruyor ve fazlada prim yapmadı.Yani her imarda çok işe yaramıyor.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
12/11/2018 :  10:36:33  Alıntı
Emlak sektöründ en fazla kazanlanlar inanın bu işi ikinci iş olarak yapanlardır. Siz bi ofis açıp bu piyasanın içine girince işlerin aslanda bu kadarda kolay yürümediğini bir çok dolapların döndüğünü göreceksiniz. Örneğin bi arsaya sahibinin yanına emlakçı olarak gittiğinizde size karşı tutumu ile tekstilci olarak gittginizdeki tutumu genelde aynı olmaz, çünkü emlakçılara yönelik çok fazla ön yargı var. Size tavsiyem tekstil işine yoğunlaşın bi taraftanda piyasasını bildiğiniz arsalara yoğunlaşın. Ben uzun süre emlak işi yaptım bu işten en çok kazananların hep başka yerden kazandıkları parayı gayrimenkule yatıranlar olduğunu gördüm.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
13/11/2018 :  01:14:19  Alıntı
Katılıyorum.
Emlak sektöründe en çok kazananlar tapuda, belediyede, imarda, karayollarında vs. çalışanlardır. veya bunlarla yakın ilişkide olanlar.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.44 saniye.
17:27:49, 16 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım