Sağlık Turizmine Girmeyi Düşünüyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Sağlık Turizmine Girmeyi Düşünüyorum

GodGave
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
09/10/2018 :  11:08:34 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar selamlar. Tanıdığım birkaç özel hastane var başlangıçta bu hastaneler ile çalışmaya başla**** sağlık turizmi üzerine şirket kurup yurtiçi ve yurtdışından hasta getirerek veya getirilmesini sağla**** sağlık turizmine girmeyi düşünüyorum. Önemli 2 sorunum var :
1- hastalara nasıl ulaşırım ve şirketim aracılığı ile getiririm?
2- hastalardan ödemeyi ben mi alırım yoksa hastane mi alırda bana payımı verir bu durumda konaklama transver ve benim hizmet ücretimi hastaneden nasıl tahsil ederim?
Bu sektörde çalışan - çalışmış olan abilerim - kardeşlerim bana yol gösterip yardımcı olursa sevinirim. Yurtdışından ben hasta bulurum diyen kişiler ile görüşmek isterim fikirlerini tekliflerini duymak isterim.
Şimdiden okuduğunız ve fikir paylaştığınız için teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Otomotiv
archiles
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
16/10/2018 :  12:49:01  Alıntı
Selam GodGave, ben de bir ara o sektöre girmek istemiştim fakat aynı sorunlarla karşılaştım ve fikir değiştirdim. Ben de aktif olarak yurtdışında ticaret yapıyorum ve yurtdışından hasta getirmeyi planlıyordum fakat hastalara nasıl ulaşabiliceğimi bilemediğimden( yurtdışındaki hastanelerle mi yoksa doktorlarla mı anlaşma yapmak gerekiyor reklamı nerelerde yapmak gerekiyor gibi bilgi eksikliklerim vardı).
suskunluğum asaletimdendir. Her lafa vericek bir cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye birde söyliyene bakarım adammı diye.

Yerleşim : Yugoslavya / Sırbistan  |  Meslek : Danışmanlık
GodGave
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
16/10/2018 :  17:38:51  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - archiles
Selam GodGave, ben de bir ara o sektöre girmek istemiştim fakat aynı sorunlarla karşılaştım ve fikir değiştirdim. Ben de aktif olarak yurtdışında ticaret yapıyorum ve yurtdışından hasta getirmeyi planlıyordum fakat hastalara nasıl ulaşabiliceğimi bilemediğimden( yurtdışındaki hastanelerle mi yoksa doktorlarla mı anlaşma yapmak gerekiyor reklamı nerelerde yapmak gerekiyor gibi bilgi eksikliklerim vardı).

Şuan tek sıkıntım müşteri bulmak müşteriyi bulursam gerisini her türlü hallederim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Otomotiv
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
17/10/2018 :  03:26:09  Alıntı

müşteri bulduktan sonra tüm işler hallolur:):)

diğer taraftan genelde gördüğüm kadarıyla bu işi yapan hastaneler
1) yurtdışındaki sigorta şirketleri ile anlaşma yapıyorlar. Sigorta şirketi adama hem 1 hafta tatil yaptırıyor hem de böbreklerindeki taşları kırdırıyor misal.
2) Hastanelerin yurtdışı temsilcilikleri vs. oluyor.

ben de bu işe girmeyi çok düşündüm istedim. ama vakit ayıramadım ve tek başına çok zor olacak gibiydi.

müsait olunca biraz daha bişeyler yazarım...
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.05 saniye.
02:24:20, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım