Civata Somun İmalat - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Civata Somun İmalat

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
13/09/2018 :  13:38:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba 20yıldır cıvata işiyle ugrasıyorum kendim yapmayı cok isterim ama yatırım için cook yüksek mebla lazım çünkü normal cıvata üretmek isterseniz vadeler 7-9 ay vadelerle dönüyor ama daldırma galvanizli cıvatalar ile başlanırsa kar marjı cok yüksek mesela ayda siyah cıvatada 100 ton imalat yaparsanız 50.000 tl gibi karmarjı ama daldırma galvanizli cıvatalar üretdiğinizde 100 tonda 100.000 kar marjı vardır500 ton imalat yaparsaniz 500bin net rakamlar yani ortalama bu işe yatırım yapmak isteyenler için cok güzel bir sektör sonu olmayan bir iş artık teknoloji sıcak daldırma galvanizli cıvatalara dönüyor küflenme paslanma cürüme yok bu işe yatırım yapmak isteyenlerle çalışmak isterim ama büyük yatırımlar gerektiriyor enerji sektörü büyük sektör türkiyede bu işi yapan sayılı 8-10 firma var sektöre az geliyor mesela yıllarca çalıştıgım firma 6 ay sonraya sipariş alıyor 1000 tonla siparişle çalısıyor saygılarımla
Mesut

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İmalat
yatırımfinans
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/09/2018 :  22:50:12  Alıntı
Biraz üretim şekli,makina parkı ve yatırım tutarı ile ilgili detay bilgi verebilirmisiniz

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
18/09/2018 :  16:59:35  Alıntı
Üretim şekli kisaca 1makina ile cap 12-14-16-1/2-5/8 cıvata boy olarakta 25 mm den 150 boya kadar tum seruleruni yapabilmektedir bu seri ayda 100 ton normal vardiye.sisteminde gece gunduz.calistiginda katlar kac makina alirsaniz urtem okadar cigalir
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
22/09/2018 :  22:24:35  Alıntı

Yani 1- makina ile enerji sektörü daldirma galvanizli civatalar yüksek gerilim baglanti civatalari bariyer cıvataları normal siyah cıvatalar percin pim celik konstrüksiyon cıvataları uretebilmektedir çeşitliliği cok makinanin durma.sansi yok
Mesut

bahadir54
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
24/09/2018 :  16:40:39  Alıntı
Kaya42 siz bu başlığı açtığınızda netten üretim yapan firmalara baktım makinalarını gördüm. küçük makinalar sanırım? ne kadar küçük çaplı bir üretim tesisi maliyeti herhangi bir araştırma yaptınız mı?
Bahadır KARA

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İthalat / İhracat
Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
27/09/2018 :  10:24:53  Alıntı
Bahadır 54 suan piyasada en cok giden civata serusi üreten 12-14-16 5/8-1/2 makinasi ovalamasi dis cekmesi ile birlikte 400 bin usd bu sadece bir makina fiyati yatırım maliyeti
Mesut

ulusoyc
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/09/2018 :  09:40:10  Alıntı
Keyf.in
Sayın Kaya42, işi bilmeyenler için kafadaki en büyük soru işareti "pazarlama" konusudur. Tamam üretiriz ama kime satacağız sorusunun cevabı oldukça önemlidir. İnetrnette küçük bir araştırmayla bu işi yapan birçok firma olduğu görülmektedir.

Bir diğer konu da, sabit maliyet dışında gerekli olan işletme maliyeti ne kadar olmalıdır? 7-9 ay vadeden bahsediyorsunuz. Mesela ilk kurulan bir imalathanenin aylık 100 bin ton üretim yaptığını varsayalım, en iyimser ihtimalle 7 ay boyunca hiç para girmeyecek bir imalathane söz konusu.

Aylık 100 bin ton üretim için girdi (malzeme, işçilik ve enerji) maliyeti ne kadar bir meblağa tutar? Açıklayıcı bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Kamu sektörü
Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/09/2018 :  10:02:26  Alıntı
Sayin ulusoyc yazimda siyah civata yaparsaniz 7-9 ay vade araliginda satiliyor dedim ve dediginiz gibi ikinci el makina alan ayda 20 ton gibide olda merdiven alti uretim yapan cok firma var benim burda yatirim olarak sunduğum enerji sektörü daldırma galvanizli cıvatalar dan bahsediyorum
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/09/2018 :  10:09:16  Alıntı
Gelisim.in
Yatirim maliyeti yüksek oldugu icin ve donanimli oldugu icin sicak daldirma.ocagi pulu somunu okuple yapilmis olarak teslim ediliyor türkiye de bu isi yapan 5-6 firma var talep çok yapan az olunca vade farkı yok peşin satılıyor en fazla duruma.gore 1-2 ay vade
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/09/2018 :  10:18:13  Alıntı
Satis konusuna gelince pazarı cok ortadogu genelinde arap ulkeleri bircok yer enerji nakil hatları orta yuksek alcak gerilim hatlari otoyol bariyer civatalari celik konstrüksiyon yapilar bir cok alanlarda kullanılıyor sicak daldırma galvanizli civatalar 100 yil kuflenmez pazlanmaz kopmaz özelligine sahip gelecekte bu is uzerine gidiyor zamanla otomotiv sektorunede girecek ozelllikle arabalarin gijon sektorune yani kisaca yatirim maliyeti yuksek ama getirisi guzel onu acik bir yatırım
Mesut

bahadir54
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
28/09/2018 :  16:12:23  Alıntı
KAYA42 üretimle alakalı bir video atabilir misiniz? hattın her aşaması görünecek şekilde. bu hat çok ciddi bir yatırım. bir kişinin değilde bir kaç kişinin bir araya gelerek yapacağı birşey maliyetlere bakılırsa. yada hali hazırda şirketi olup farklı yatırıma yönelmek isteyen yatırımcılar için mantıklı. Benim gibi fakirler sadece merak edip inceler :)
Bahadır KARA

bahadir54
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
28/09/2018 :  16:17:07  Alıntı
Keyf.in
birde bahsettiğiniz firmalardan biri www.berdancivata.com bu olabilir mi?
Bahadır KARA

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/09/2018 :  17:00:05  Alıntı
Evet berdan cıvata mersin tatsus ta bu şirket e soguk civata isine girmek icin gerekli ekipmanlar icin beni cagirmislardi makina ikipmanlari ile ilgili bilgi almak icin ilk 16 mt makina ile baslatmistim ama benim suan burda yatirim yapmak icin aradigim yatirimci enerji sektörü olacak cok farkli berdan cıvata daldirma galvaniz yapmaz celik civata agirlikli yurt disinda baglantilari yaptiklari cıvataların%80 ni avrupa ya ihracat yapıyorlar soguk CIvata ya gireli 6 yıl oldu yok estağfirullah bizdede yok bizde maddi destek ile yatirimci bulup bu ise hirmek istiyorum
Mesut

ulusoyc
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/09/2018 :  17:20:39  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kaya42
Yatirim maliyeti yüksek oldugu icin ve donanimli oldugu icin sicak daldirma.ocagi pulu somunu okuple yapilmis olarak teslim ediliyor türkiye de bu isi yapan 5-6 firma var talep çok yapan az olunca vade farkı yok peşin satılıyor en fazla duruma.gore 1-2 ay vade

Kaya Bey, sıcak daldırma galvanizli üretim yapmaya karar verdik, satışlarımız da 2 ay vade ile ve ayda 100 ton üretim yapıyoruz diyelim. Üretim ekipmanları haricinde ne kadar hammadde, işçilik v.s sermayesi gerekir? Sormak istediğim konu bu. Teşekkürler.
Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Kamu sektörü
Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
06/10/2018 :  12:51:36  Alıntı
Gelisim.in
Yatirim için sormak istediklerinizi detayli bilgi tlf da veririm 0555 515 07 39
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/11/2018 :  15:07:58  Alıntı
Kng. Bey en cazip islerden biri insaat sektoru idi artik cazipligi kalmadigi gibi turkiyede bu sektorde tam 60.000 insaat firmasi var ve bunun suanda % 60 batak ama galvanizli civata sektoru yapan.5-6 firma birde onu acik butun civatalar daldirma galvanize donecek 100 yil paslanmaz oldugu icin
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
17/11/2018 :  11:56:02  Alıntı
Gezin.in
Ararsaniz daha detayli görüşelim
Mesut

Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
24/11/2018 :  11:25:43  Alıntı
Telefon 0555 515 07 39
Mesut

kingsailor
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
02/12/2018 :  22:46:33  Alıntı
kaya bey iyi günler

üretim sırasındaki "hidrojen kırılganlığı(gevrekliği) ni nasıl aşmayı düşünüyorsunuz....
Saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Kaya42
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
04/12/2018 :  16:12:49  Alıntı
Üretim aşamasından önce fosfot işlemi yani uzerindeki cüruf tabir etdigimiz seyler gideriliyor daha sonra üretim yapılıyor sikinti yok kirilkanlik malzemeyle alakali
Mesut

0.19 saniye.
06:13:32, 12 Aralık 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım