Solucan Gübresi Devlet Desteklerinden Faydalanma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Solucan Gübresi Devlet Desteklerinden Faydalanma

rivasol
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/09/2018 :  03:41:47   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Solucan Gübresi Üretiminde Devlet Hibe ve Teşvikleri Nasıl Alınır?

Ziraat dünyası, geçtiğimiz 50 yıl boyunca kimyasal ürünlerden fayda umdu ve bir süre zirai kimyasallardan ciddi fayda elde edildiği düşünüldü. Oysa kimyasallar, fayda sağlıyor gibi görünürken aslında doğal olmayan bir üretim süreci ortaya çıktı. Bunun sonucunda ise üretimin çıktısı olan ürünlerin, miktarları artsa da, nitelikleri ciddi şekilde düştü ve hatta bazı kimyasal uygulamalar neticesinde üretilen ürünün insan sağlığına zararlı hale gelmesi söz konusu oldu.

Hormon ve kimyasal gübreler ile beslenen bitkilerin, genetik özelliklerinde değişiklikler meydana gelirken, tohumdan genetiği ile oynanmış bitkilerin bu süreçlerle birleşmesi neticesinde ciddi anlamda sorunlu bir zirai ortam oluştu. Dünya sağlık örgütü yayımladığı tüm bildirilerde, kimyasal üretim tekniklerinin ivediyetle terk edilmesi ve organik tarıma geri dönülmesi gerektiği uyarısını yapmakta ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünya bu uyarıya kulak vermektedir.

İnsan sağlığı her şeyin önünde yer alıyor olduğundan, tüm dünya hükümetlerinde olduğu gibi bizim devletimizin de organik tarım ve tarımsal ürünler alanında destekleri bu nedenle söz konusudur. Solucan Gübresi Üretiminde Devlet Hibe ve Teşvikleri; organik tarımın özendirilmesi için alınan bir kamusal tedbirdir.

Üretim yapmak isteyenler için ciddi miktarlarda tarımsal destek sunulmakta ve üreticiye daha fazla organik solucan gübresi sunulması amaçlanmaktadır. Rivasol Danışmanlık hizmetleri; müşterilerine devlet teşvikleri noktasında da destek vermekte, üreticinin hibe ve teşvik alabilmesi için gerekli yönlendirmeyi yapmaktadır.

Solucan Gübresine Devlet Teşviki

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, özel kurum ve kuruluşlar ile Avrupa Birliği fonları kullanılarak, solucan gübresi üretimi faaliyetlerine hemen başlayabilmek mümkündür. Rivasol Danışmanlık Hizmetleri olarak biz, size bu noktada destek veriyor ve desteklere nasıl ulaşabileceğiniz konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Hali hazırda;

* Kosgeb

* Tarım Kredi Kooperatifleri

* Kalkınma Ajansı

* Avrupa Birliği Programlar

Gibi mecralardan teşvik ve hibe alabilmeniz mümkündür. Ancak Solucan Gübresi Üretiminde Devlet Hibe ve Teşvikleri koşulsuz değildir. Örneğin; KOSGEB geliştirme hibe ve kredilerinden faydalanabilmek için projelendirme gereklidir ki, bunun yanında firmanın kurulu ve faaliyetine devam eden yasaklı olmayan bir firma olması zorunludur.

Uygun projeleri oluşturan girişimciler, KOSGEB ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılı ile sıfır faizli kredi alabilir, belirli periyotlarda yine proje bazlı verilen Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı hibelerinden faydalanabilir. Kırmızı Kaliforniya Solucanı ile solucan gübresi üretmek üzere kurulan veya kurulmak üzere projelendirilen tesislerin, şartları sağlamaları halinde kredi alabilmeleri mümkündür. Kredi faiz desteği, hibe ve teşvik gibi devlet destekleri, organik tarımın geliştirilmesi için sürekli verilen desteklerdir.

Tarımsal ihtiyacının bir kısmını Türkiye’den karşılayan Avrupa Birliği için de organik tarım ve dolayısıyla solucan gübresi önem arz ettiğinden Birliğin teşvikleri de oldukça tatmin edici boyutlardadır. Siz de sıfır faizli, uzun vadeli kredi imkanları ve hibelerden faydalanmak istiyorsanız, Rivasol Danışmanlık Hizmetlerine hemen ulaşın. Sektördeki yerinizi edinmenizde size destek vermekten memnuniyet duyacağız.

Rivasol ® FİRMA YETKİLİSİ
Ziraat Müh. Havva ÇELİK

info@rivasol.com.tr
https://www.rivasol.com.tr/

Yerleşim : Türkiye / Keşan  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.94 saniye.
19:19:43, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım