İhracat - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhracat

ikare
Üye

Toplam 407 yazı
04/06/2018 :  01:56:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese kolay gelsin...

Yurtdışında bazı alıcılar ile bağlantı kurup ürün satmayı düşünüyorum. Bazı alıcılar ile temasa da geçmek üzereyim.
Ancak benim kafamda takılan sorun şu: ben üretici değilim. üreten adamdan alıp yurtdışındaki alıcıya satacağım. Haliyle araya kendi maliyet ve kar marjım da girecek.
Ve alıcıya gönderdiğim üründe üretenin bilgileri yer alacak.
Bu durumda alıcı, ürün üzerinde üretenin bilgileri üzerinden ona ulaşıp beni devreden çıkarmaya çalışır mı? Çıkarırsa ben buna karşı nasıl bir önlem alabilirim sizce?

henüz gönderdiğim bir ürün yok. ama her ürün olabilir.
Fason ürettirip kendi markamı koysam şimdilik o kadar sermayem yok. Bir de gıda olunca bir sürü evrak işi var sanırım.

Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • bahadir54
    Yeni Üye

Toplam 66 yazı
    04/06/2018 :  09:48:17  Alıntı
    ürünü ihraç kayıtlı satın alırsın kdv ödemezsin sadece kendi kar marjını koyar satarsın. aradan çıkarır mı diye şüphe etme çıkarır üreticiye ulaşırsa. anca sana çok güvenir senden başkasıyla muhatap olmak istemez ozaman çıkarmaz seni aradan. bunu engellemek için fason üretim olur yada üreticiyle anlaşacaksın.o ülkenin bayiliğini yada o bölgenin bayiliğini sen alacaksın. böylelikle önüne geçmeye çalışabilirsin.
    Bahadır KARA

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İthalat / İhracat
    gladiator
    Yeni Üye

Toplam 61 yazı
    04/06/2018 :  12:46:39  Alıntı

@@ IKARE : KONU SACMA

SEN ONCE KAFANDAKI ISI NETLESTIR .... NE YAPACAGIN BELLI DEGIL YURTDISINDA MAL SATACAGIM BAGLANTIYA GECMEDIM GECMEK UZEREYIM.
    URUNU SATACAGIN ULKE YOK ORTADA URUNUN CESIDI YOK GTIP YOK..
    URETICI OLMADIGIN ICIN TABIIKI URETICI FIRMANIN BILGILERI OLACAK...
    URUN BELLI DEGIL NEYI NEREDEN ALIP NEREYE SATACAGIN BELLI DEGIL ?

EVRAK ISLERINDEN HA ERIN YOK...
    AL OKU ARASTIR BIRAZ HADI KOLAY GELSIN.
    https://www.gumrukleme.com.tr/gumrukleme-terimleri-sozlugu/ihracat-nedir/
    Every man has three characters:that which he shows,that wich he has,and that which he thinks he has..

Yerleşim : ABD / New York  |  Meslek : Gıda
    ikare
    Üye

Toplam 407 yazı
    05/06/2018 :  00:51:37  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - gladiator

@@ IKARE : KONU SACMA

SEN ONCE KAFANDAKI ISI NETLESTIR .... NE YAPACAGIN BELLI DEGIL YURTDISINDA MAL SATACAGIM BAGLANTIYA GECMEDIM GECMEK UZEREYIM.
    URUNU SATACAGIN ULKE YOK ORTADA URUNUN CESIDI YOK GTIP YOK..
    URETICI OLMADIGIN ICIN TABIIKI URETICI FIRMANIN BILGILERI OLACAK...
    URUN BELLI DEGIL NEYI NEREDEN ALIP NEREYE SATACAGIN BELLI DEGIL ?

EVRAK ISLERINDEN HA ERIN YOK...
    AL OKU ARASTIR BIRAZ HADI KOLAY GELSIN.
    https://www.gumrukleme.com.tr/gumrukleme-terimleri-sozlugu/ihracat-nedir/

:) :)

Finans
    Yönetim
    Denetim
    Kredi Derecelendirme
    Kurumsal Yönetim

ikare
    Üye

Toplam 407 yazı
    05/06/2018 :  00:53:50  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - bahadir54
    ürünü ihraç kayıtlı satın alırsın kdv ödemezsin sadece kendi kar marjını koyar satarsın. aradan çıkarır mı diye şüphe etme çıkarır üreticiye ulaşırsa. anca sana çok güvenir senden başkasıyla muhatap olmak istemez ozaman çıkarmaz seni aradan. bunu engellemek için fason üretim olur yada üreticiyle anlaşacaksın.o ülkenin bayiliğini yada o bölgenin bayiliğini sen alacaksın. böylelikle önüne geçmeye çalışabilirsin.

Güzel yorumunuz için teşekkürler.
    Haklısınız herkes rızkını yer. Bu gün o aradan çıkarır yarın başka müşteri bulursun. Biraz da nasip kısmet değil mi bu işler.
    Finans
    Yönetim
    Denetim
    Kredi Derecelendirme
    Kurumsal Yönetim

bahadir54
    Yeni Üye

Toplam 66 yazı
    05/06/2018 :  13:52:00  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - ikare
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - bahadir54

Güzel yorumunuz için teşekkürler.
    Haklısınız herkes rızkını yer. Bu gün o aradan çıkarır yarın başka müşteri bulursun. Biraz da nasip kısmet değil mi bu işler.

kesinlikle nasip kısmet işi. ama insanlar için kendini çabalayacaksın en iyisini bulmaya çalışacaksın. en iyi fiyat en iyi kalite vs.. ama senin müşterinin aklına gelmese üreticinin aklına gelecek ona teklif ***ürecek. yaşadık bunları :) ve insan o kadar emeğinin (tabiri caizse) bir çakal yüzünden karşılığını alamıyor. müşterilerinle bunu açıkça konuşmayı deneyebilirsin. ben senin için araştırma yaparım en iyisini bulurum ama bana komisyon ödersin diye de bilirsin.. umarım her şey istediğin gibi olur
    Bahadır KARA

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İthalat / İhracat
    kraftmet
    Yeni Üye

Toplam 71 yazı
    21/07/2018 :  13:41:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Merhaba;
    Makine ve Uluslararası Kaynak mühendisiyim. İnşaatlarda kullanılan tuğla ve beton gibi yüzeylere doğrudan yapılan alçı veya sıva uygulamalarında köşelerin dikliğini sağlamak ve darbelere karşı dayanımı arttırmak amacıyla kullanılan galvaniz profillerin üretimini yapmaktayım. Şirketimin üretim potansiyeli yüksek. Ürünümün ihracatını yapmak istiyorum.

info@kraftmetprofil.com
    kraftmetprofil@outlook.com
    +90553 295 78 59

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
    canmorrisusa
    Yeni Üye

Toplam 57 yazı
    17/11/2018 :  01:53:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Merhaba,
    Gıda’dan mobilyaya, tekstilden yedek parçaya kadar her türlü imalat ve üretim yapan küçük ve orta ölçekli firmalarla ihracat konusunda çalışabiliriz. Firmamız Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu Ülkeleri ile çalışmaktadır. Küçük yada büyük, az yada çok fark etmez, üreticiyseniz ve ürünlerinizi yurt dışına satmak istiyorsanız sizinle tanışıp konuşmayı çok isteriz. Bize Mail(e-posta) yada telefonla ulaşabilirsiniz.
    https://www.bestbuyfromturkey.com/
    info@bestbuyfromturkey.com
    Selçuk Dündar
    Tel: 0532 3518161
    canmorris

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    OzgurKALE
    Üye

Toplam 177 yazı
    17/11/2018 :  09:47:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Selçuk Bey merhaba ,

Biz soğuk oda sistemleri üreten bir firmayız. Size katalog ve fiyat listesi atacağım. Umarım birlikte güzel işler yaparız.

Ayrıca sayın İkare , size yapılan haksız ve büyük puntolu "eleştiriye " gülüp geçerek ne kadar da güzel bir cevap vermişsiniz. Keşke hayatta herkes bunu başarabilse. Böylelikle hayatla olan kızgınlığını kimse kimseden çıkaramaz.

Sayın dostlar , herkes bir şekilde ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Kimi çok kazanır kimi az , lütfen bu yolda birbirimize saygı gösterelim. Medeni insanlar olarak huzur içinde yaşamak varken , kırıcı üslup takınmak kimseye bir şey kazandırmaz.

İyi çalışmalar dilerim.

Selamlar,
    Özgür KALE
    Founder - Foreign Trade Manager
    academic Elevator & Escalator Technology
    info@academic.com.co
    www.academic.com.co

Yerleşim : Türkiye / Antalya İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    ikare
    Üye

Toplam 407 yazı
    19/11/2018 :  00:47:53  Alıntı
    Teşekkürler sn. OzgurKALE...

Keşke ben de her zaman o cevap verdiğim zamanki gibi olabilsem diye çok demişimdir. Ama her zaman olmuyor işte...
    Finans
    Yönetim
    Denetim
    Kredi Derecelendirme
    Kurumsal Yönetim

Deniz Kalan
    Yeni Üye

Toplam 3 yazı
    21/11/2018 :  10:46:02  Alıntı
    Merhaba , pvc işi üzerine açtığım bir şahıs şirketim var. Fakat yurt dışındaki bağlantılarim Türkiye' den gıda talebinde bulundular. Var olan sirketim üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek için nasıl bir yol izleyebilirim. Yani bu şirket üzerinden kimi izinlerle bu iş yapılabilir mi yoksa yeni bır şirket mi kurmak gerekir.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.02 saniye.
    15:05:10, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım