Plastik Enjeksiyon Fason İmalat. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Plastik Enjeksiyon Fason İmalat.

Yeniden
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
20/02/2018 :  23:57:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim ben genç bir cam ciyim, kalıphanede çalışıyorum yaklaşık 2 senedir bu sektörün içindeyim bu sektöre bir kalıphane kurma hayalleriyle girmiştim fakat bugün görüyorumki ne kadar iş bilirsen bil rahatca bir kalıphaneyi kafan rahatca yürütebilmek için 500 bin lira gibi bir meblaya ihtiyacın var yada kimisine göre ben büyük düşünüyorum bilmiyorum... Velhasılı kelam ben bu 2 senede yanında çalıştığım insanlar sebebiyle kalıpcılıktan çok soğudum ve param olsa bile bir atelye kurmaktan vazgeçtim şimdi kafamda beliren fikir ise 200-250 ton sıfır kaliteli bir enjeksiyonu peşin alıp fason çalıştırmak. Mevzu şuki benim enjeksiyon hakkında hiç bir bilgim yok dolayısyla bir usta alıp onunda maaşını ödemem gerekecek. Kafamdaki soru ise şu o makina ustanın maaşını ödeyip (benim şehrimde enjeksiyon ustanının maaşının piyasası ort. 3000 tl) banada ne kadar kar bırakır. Bu işten zararlı çıkarmıyım beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
...

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Sanayici
darkman33
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
23/02/2018 :  17:46:42  Alıntı
geçen yıl bu işi araştırmış biri olarak soruyorum.

yapacağın plastik tam olarak nedir (bardak-pet süpürge vs vs)
kaç gram ağırlığında

ağırlığa göre makina alman lazım

200-250 ton bir cihaz 200-300 gram ağırlık ancak çıkarır.

ben araştırıken plastik kasa işi için araştırmıştım

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İletişimci
Yeniden
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/02/2018 :  19:17:20  Alıntı
Ben fason çalışmayı düşünüyorum. Kendi imalatımı yapmak gibi bi hedefim yok. Ha az kazandırsın kafam ağrımasın. Haitian ın 250 ton makinası 550 gram a kadar basabiliyormuş.
...

darkman33
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
23/02/2018 :  21:48:17  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Yeniden
Ben fason çalışmayı düşünüyorum. Kendi imalatımı yapmak gibi bi hedefim yok. Ha az kazandırsın kafam ağrımasın. Haitian ın 250 ton makinası 550 gram a kadar basabiliyormuş.

yok oyle birşey bu işi yapan 3-4 farklı ustaya sordum en az 450 ton lazım dediler 400gram plastik kasa için...

ve tek makina bile 600 bin tl yi geçiyor

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İletişimci
Yeniden
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
24/02/2018 :  07:21:34  Alıntı
Bir tanıdığım yakın zamanda 50 bin dolara bahsettiğim makinayı aldı gramajını sorduğumda 550 gram dedi. Hatta bazı özel kalıplarda 700 grama kadar çıkabileceğini söyledi. Ama kalıptankalıbı farkedermi bilmiyorum kasa kalıplarında boşluk çok olduğu için farkedebilir belkide.
...

liyadin
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
01/03/2018 :  23:30:31  Alıntı
Selamlar bende aynı konuyu araştırıyorum.
Yanlız fason işi nasıl yürüyor marj oranı nedir.?
İşi bilen bir ustadan net bir bilgi alamadım .
Umarım forumda işi bilen usta vardır.
Asur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Yeniden
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
02/03/2018 :  07:17:28  Alıntı
Forumda da olduğunu sanmıyorum.
...

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.89 saniye.
15:11:52, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım