Sosyal Medya Uygulaması - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Sosyal Medya Uygulaması

dagitim_19
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
18/02/2018 :  08:20:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhabalar herkese

şuan bir sosyal medya uygulaması yazdırmayı düşünüyorum güzel bir fikir buldum yazdırmak için 10 bin lira istediler yazılımcılar reklam içinde bir o kadar rakam istediler. server olayını anlamadım fakat en tuzlu o sanırım 10.000 kişilik bir server almak ne kadardır acaba onun cevabını arıyorum..

bir yazılım mühendisi arkadaşım ile oturuyp konuştuk eğer olursa iyi bir gelir gelebilir. yatırımcı yada server hakkında bilgisi olan var mıdır
bul sat
al sat
çal sat

(yahudi atasözü)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
aries
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
19/02/2018 :  09:37:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selamlar dagitim_19, bu tarz bir bilgiyi r10, wmaraci vs gibi webmaster forumlarından edinebilirsiniz... bu tarz firmalarda uygulama yapanlarda tutun da hosting firmalarına, yazılımcılara kadar bir çok kişi ve firmanın ticaret ilanı bulunur...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
Emre_S
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
19/02/2018 :  14:45:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar,
Hayır sunucu işi maliyetli değil.
Digitalocean gibi bir cloud sistem kullandığınızda aylık 40$ lık bir sunucu işinizi görecektir.

Bu arada, iş yaptıracağınız kişilerden mutlaka benzer referanslar isteyin, aksi halde projenin yarım kalma olasılığı %90 'ın üzerinde.
Yazılımcıyım. Yazılım talepleriniz için bana ulaşaiblirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
dagitim_19
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
27/03/2018 :  10:02:09  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Emre_S
Merhabalar,
Hayır sunucu işi maliyetli değil.
Digitalocean gibi bir cloud sistem kullandığınızda aylık 40$ lık bir sunucu işinizi görecektir.

Bu arada, iş yaptıracağınız kişilerden mutlaka benzer referanslar isteyin, aksi halde projenin yarım kalma olasılığı %90 'ın üzerinde.

teşekkürler

sizde yazılım işi yapıyorsunuz herhalde
bul sat
al sat
çal sat

(yahudi atasözü)

ismailix
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
27/03/2018 :  17:18:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
direk 10bin kişilik server yada hosting edinmeyin. zaten ilk aşamada siteye üye yada ziyaretci olarak 10bin kişi girmesi çok düşük bir ihtimal, facebook gibi düşünün.
facebook bundan 10 sene önce sadece profil resmini gösteren bir yazılım idi. şimdi ise sohbetten tutunda birçok özelliği içinde barındırıyor.
bu proje işleri biraz heves işleri ve açıkcası bir hevesle proje yaptırıp yılı dolduktan sonra 200 - 250#8378; yıllık hosting ücretini ödemeyen birebir tanıdığım işlerini yaptığım çok insan oldu.

Eğri oturup doğru konuşmak daha faydalı olacak düşüncesindeyim.
hayırlı olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
qunt
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
28/03/2018 :  11:21:24  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - dagitim_19
merhabalar herkese

şuan bir sosyal medya uygulaması yazdırmayı düşünüyorum güzel bir fikir buldum yazdırmak için 10 bin lira istediler yazılımcılar reklam içinde bir o kadar rakam istediler. server olayını anlamadım fakat en tuzlu o sanırım 10.000 kişilik bir server almak ne kadardır acaba onun cevabını arıyorum..

bir yazılım mühendisi arkadaşım ile oturuyp konuştuk eğer olursa iyi bir gelir gelebilir. yatırımcı yada server hakkında bilgisi olan var mıdır

Siz sunucu (server) almayacaksınız kiralayacaksınız. Sosyal medya uygulamanızı çalıştıracak dosyaların ve veritabanının yüksek hızlı bir bilgisayarda 7/24 çalışması gerekiyor. Uygulamayı indiren kişiler uygulamadaki faaliyetleri bu bilgisayarda barındırılan dosyalara erişim sağlayacak yapacaklar. Ancak başlangıçta 150-250 TL aralığında aylık bedeli olan bir sunucu işinizi rahatlıkla görür.

Tavsiyem farklı yazılımcılardan da fikir ve fiyat alın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
dagitim_19
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
01/04/2018 :  00:06:08  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - qunt
Alıntı Yapılan Metin:
merhabalar herkese

Siz sunucu (server) almayacaksınız kiralayacaksınız. Sosyal medya uygulamanızı çalıştıracak dosyaların ve veritabanının yüksek hızlı bir bilgisayarda 7/24 çalışması gerekiyor. Uygulamayı indiren kişiler uygulamadaki faaliyetleri bu bilgisayarda barındırılan dosyalara erişim sağlayacak yapacaklar. Ancak başlangıçta 150-250 TL aralığında aylık bedeli olan bir sunucu işinizi rahatlıkla görür.

hocam ben şimdi uygun bir fiyata bir sosya medya uygulaması için anlaşma aşamasındayım

fakat bu işten tam olarak nasıl ve ne kadar para kazanacağımı bilmiyorum. bir çok şey okudum.

mesela 100 bin indirilmiş ve günlük 5.000 giriş yapılan bir sosyal medya uygualmasından ne kadar kazanırım sizce hem ios hem android olacak uygulama
bul sat
al sat
çal sat

(yahudi atasözü)

qunt
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
01/04/2018 :  11:07:41  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - qunt
Alıntı Yapılan Metin:
merhabalar herkese

hocam ben şimdi uygun bir fiyata bir sosya medya uygulaması için anlaşma aşamasındayım

fakat bu işten tam olarak nasıl ve ne kadar para kazanacağımı bilmiyorum. bir çok şey okudum.

mesela 100 bin indirilmiş ve günlük 5.000 giriş yapılan bir sosyal medya uygualmasından ne kadar kazanırım sizce hem ios hem android olacak uygulama

Buna cevap vermek zor. İndirenlerin aktifliği, uygulamada geçirdikleri zaman, reklam yerleşimleri, tıklama oranları, başka reklam platformlarından alacağınız reklamlar vb. çok değişken var. Günlük 5000 tekil olan ziyaretçisi olan bir web sitesi ile aylık 300 TL kazanan da var 8.000 TL kazanan da. Dolayısı ile sadece ziyaretçi sayısı başlı başına önemli değil.

Ayrıca sadece uygulama yapıp yüklemek ile kalınmaması lazım binlerce uygulama var çöplük gibi. Aradan sıyrılıp iyi bir reklam stratejisi ile kullanıcıya ulaşıp, tanıtım yapılması ve sadakat oluşturulması gerekli. Bunun için de para ve zamana ihtiyaç var.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
dagitim_19
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
01/04/2018 :  12:41:43  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - qunt
Alıntı Yapılan Metin:
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - qunt
Alıntı Yapılan Metin:
merhabalar herkese

Buna cevap vermek zor. İndirenlerin aktifliği, uygulamada geçirdikleri zaman, reklam yerleşimleri, tıklama oranları, başka reklam platformlarından alacağınız reklamlar vb. çok değişken var. Günlük 5000 tekil olan ziyaretçisi olan bir web sitesi ile aylık 300 TL kazanan da var 8.000 TL kazanan da. Dolayısı ile sadece ziyaretçi sayısı başlı başına önemli değil.

Ayrıca sadece uygulama yapıp yüklemek ile kalınmaması lazım binlerce uygulama var çöplük gibi. Aradan sıyrılıp iyi bir reklam stratejisi ile kullanıcıya ulaşıp, tanıtım yapılması ve sadakat oluşturulması gerekli. Bunun için de para ve zamana ihtiyaç var.

aslında bakarsanız ben iyi bir reklam stratejisi yapacağımı düşünüyorum tabi kesin konuşmamak gerek.

bu işlerde indiirlme sayısının bir önemi olmadığını biliyorum. bir sosyal medya uygulaması günlük 5.000 kişi her birinin 10 dk ila 30 dk arası durduğunu düşünürsek ( ortalama aylık 2-3 bin tl kazandırır mı sizce ?
bul sat
al sat
çal sat

(yahudi atasözü)

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.45 saniye.
11:28:47, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım