Şahış Şirketi Kurup E-ticaret Yapmak !!! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şahış Şirketi Kurup E-ticaret Yapmak !!!

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
12/02/2018 :  22:41:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle amacım şahıs şirketi kurup home ofis sistemiyle e-ticaret yapmak duruma görede dükkan vs geçilebilir.Ama önce ürünün tutması lazım sonrasında güzel işlek bi yerde dükkan açılırsa tutar.Ön satış ve geri dönüş çok önemli.Araştırmalarıma göre türkiyede bazı ürünler bulunmamakta ve bu ürünler satıldığında baya bi ciro yapılabileceğini öngörmekteyim.Ürünleri açıklayamam herkes ortak olursa anlamı kalmaz ama :) bilgili arkadaşlardan sahış şirketi kurmak ne kadara mal olur devamında neler gerekir masrafım ne olur sadece e-ticaret için şahıs şirketi kurmak mantıklımı? Bunların cevaplarını istiyorum.Ama cevaplarken satış sitelerinde yılda 5 üründen fazlasına vergi numarası istendiğini belirtmeliyim.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/02/2018 :  14:27:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Son cümleyi yukarısı ile bağdaştıramadık. Vergi kaydın olmadan asla e ticaret yapamazsın. Yapılan işin adı elindeki bir ürünü internet yoluyla kaçak satmaya çalışmak olur. Adı e ticaret ise vergi mükellefi olmak zorundasın.
Türkiye de olmayan bir ürün kaldığını sanmıyorum. Ama e ticaret yapmak mantıklımı sorusu pazarda limon satmak mantıklımı demek gibi bir şey. Yakında kimse evinden çıkmaz olacak. Yani e ticaret mantıksız değil. Fakat tezgahı kurup başında beklemezsen bakmazsan limon bile satamazsın. 15 bin den az parayla evden bile zor yaparsın. 2
bin 3 bine evden mükellef olup e ticaret yapabilirsin ama ne kazanırsın meçhul.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
alsat_ekonomisi

Yeni Üye

Toplam 11 yazı
13/02/2018 :  15:42:51  Alıntı
hocam e ticaret sitenizi yapmak isteriz, referanslar mevcuttur, online kredi kartıyla ödeme ve kapıda ödeme seçenekleriyle satış yapmak istiyorsanız, fiyat teklifimizi alın

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Afaktan
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
13/02/2018 :  16:29:08  Alıntı

3-4 bin arası fiyata şirket kurabilirsin sana yıllık
Maliyeti 6000 lira civarında olur.
Pazar araştırmanı doğru yapmanı öneririm
Dışardan bakıldığında kolay gibi görünebilir
Ama binlerce site ve genç bu hayalle yola çıkıp ikinci yılın
Hosting ücretini bile ödemiyor.
Yine bunla beraber satacağın ürünün kargosunu
İyi araştır bir çok firma sıvı ürün taşımıyor
Benim sana önerim şirket yerine şahıs firması kur
300 lira maliyetim olur 200 de fatura bastırırsın 500 bu iş biter
Her 600 bağkur 150 muhasabe 40 ta damga vergisi gibi
Sabit giderle devam edersin.
Umarım başarılı olursun

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Ticaret
ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
13/02/2018 :  23:03:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Son cümleyi yukarısı ile bağdaştıramadık. Vergi kaydın olmadan asla e ticaret yapamazsın. Yağılan işin adı elindeki bir ürünü internet yoluyla kaçak satmaya çaşışmak olur. Adı e ticaret ise vergi mükellefi olmak zorundasın.
Türkiye de olmayan bir ürün kaldığını sanmıyorum. Ama e ticaret yapmak mantıklımı sorusu pazarda limon satmak mantıklımı demek gibi bir şey. Yakında kimse evinden çıkmaz olacak. Yani e ticaret mantıksız değil. Fakat tezgahı kurup başında beklemezsen bakmazsan limon bile satamazsın. 15 bin den az parayla evden bile zor yaparsın. 2

Son cümlemde zaten hani vergi mükellefi olmadan yapabilirsin diyenlere satış sitelerinde yılda 5 ürün açmaktan fazla hakkın olmuyor vergi numarası istiyor siteler bunu bilin ona göre yazın demek istemiştim sanırım anlaşamadık.E-ticaret mantıksız değil ama vergidir muhasebedir bağkurdur her ay bunları çıkartabilmek mesele.Olmayan bir çok ürün var kastettiğim sitelerde şuan satışı yok ilk ben satarım satarsam.

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
13/02/2018 :  23:06:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Afaktan
3-4 bin arası fiyata şirket kurabilirsin sana yıllık
Maliyeti 6000 lira civarında olur.
Pazar araştırmanı doğru yapmanı öneririm
Dışardan bakıldığında kolay gibi görünebilir
Ama binlerce site ve genç bu hayalle yola çıkıp ikinci yılın
Hosting ücretini bile ödemiyor.
Yine bunla beraber satacağın ürünün kargosunu
İyi araştır bir çok firma sıvı ürün taşımıyor
Benim sana önerim şirket yerine şahıs firması kur
300 lira maliyetim olur 200 de fatura bastırırsın 500 bu iş biter
Her 600 bağkur 150 muhasabe 40 ta damga vergisi gibi
Sabit giderle devam edersin.
Umarım başarılı olursun

Bende zaten şahıs şirketi yani firması kurucam başlıktada öyle yazdım.Ortalama aylık gideri ne kadar olur ona göre adım atmam gerek yapacağım satışlarla bunu karşılayıp kara geçip birde bu ödemeleri gerçekleştirebilirmiyim.

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
13/02/2018 :  23:08:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - alsat_ekonomisi
hocam e ticaret sitenizi yapmak isteriz, referanslar mevcuttur, online kredi kartıyla ödeme ve kapıda ödeme seçenekleriyle satış yapmak istiyorsanız, fiyat teklifimizi alın

Ben zaten var olan siteler üzerinden satış yapmayı düşünüyorum teşekkürler

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
14/02/2018 :  01:42:14  Alıntı
Zaten sahis sirketi diye bir tuzel yapi yok Sahis firmasidir onun ismi
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
14/02/2018 :  01:47:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ryanbenjamin
Alıntı Yapılan Metin:
Son cümleyi yukarısı ile bağdaştıramadık. Vergi kaydın olmadan asla e ticaret yapamazsın. Yağılan işin adı elindeki bir ürünü internet yoluyla kaçak satmaya çaşışmak olur. Adı e ticaret ise vergi mükellefi olmak zorundasın.

Son cümlemde zaten hani vergi mükellefi olmadan yapabilirsin diyenlere satış sitelerinde yılda 5 ürün açmaktan fazla hakkın olmuyor vergi numarası istiyor siteler bunu bilin ona göre yazın demek istemiştim sanırım anlaşamadık.E-ticaret mantıksız değil ama vergidir muhasebedir bağkurdur her ay bunları çıkartabilmek mesele.Olmayan bir çok ürün var kastettiğim sitelerde şuan satışı yok ilk ben satarım satarsam.

Olmayan bir urunden kasit ne Turkiyede olmayan bir urun ne varki Pazari olup kendisi olmayan urun yok Tabiiki sincap kuyrugu satacaksan bilemem
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
17/02/2018 :  12:45:31  Alıntı
Merhaba arkadaşım. İster satışın olsun ister olmasın aylık ortalama giderin home ofis olarak 850 tl olarak düşün. Zaten bunu çıkartıp kar yapabilirmiyim düşüncesindeysen hiç yapma. Sonu hüsranla bitebilir.

Anladığım kadarıyla kendi sitenden değilde mevcuttaki pazaryerlerinde satış yapacaksın. Bence mantıklı. Satışlarını reklam paketleri alarak desteklersen başarılı olabilirsin. Diğer yorum yapan arkadaşların yazdıklarına katılmakla beraber, Türkiye de satılmayan bir ürün şuanda sanırım kalmadı gibi. Satışın ve bahtın açık olsun.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
muhasebe postas
ı

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/03/2018 :  18:39:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öncelikli olarak kuruluş masrafları için 300-400 tl arası bir meblağa ihtiyacınız olacak sonrası iş hacminize göre aylık muhasebe ücreti oda 100-200 tl arası değişir. artı olarak matbu damga vergileri ve kar ederseniz karınız üzerinden hesaplanacak gelir vergisidir. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz size yardımcı olabilirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
05/03/2018 :  22:23:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Muhasebe postası;

Kuruluşta irsaliye-fatura bastırmayacak mı? (Ortalama 200 TL)
Esnaf Odasına kayıt olmayacak mı? (Ortalama 700 TL)

Bu kişinin kira stopajı olmayacak mı?
Her ay en az 600 TL Bağ-Kur primi ödemeyecek mi?

Siz sadece muhasebecinin alacağı kuruluş ücreti ve noter vs masraflarını yazmışsınız. Bu kardeşimiz toplam masrafını sormuş dikkat ederseniz.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Sevo
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/03/2018 :  00:40:47  Alıntı
Merhaba bende yeni butik açtım abiye üzerine ve e ticaret olsun ürün tedariği olsun bu konuşarfa yarfıma ihtiyacım var mesajlarınızı bekliyorum#128522;
Sevgii

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
06/03/2018 :  13:30:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sevo,
Yeni bir başlık açarak ihtiyaç duyduğunuz konuları detaylı belirtirseniz daha fazla geri dönüş sağlayabilrsiniz.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
07/03/2018 :  15:07:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ryanbenjamin
Alıntı Yapılan Metin:

Olmayan bir urunden kasit ne Turkiyede olmayan bir urun ne varki Pazari olup kendisi olmayan urun yok Tabiiki sincap kuyrugu satacaksan bilemem

Şöyle söyleyim varda o kalitede benim suncağım fiyatta kesinlikle yok rakipsiz.Var dediklerimde merdiven altı yerli üretimleri.

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
07/03/2018 :  15:10:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sekos
Merhaba arkadaşım. İster satışın olsun ister olmasın aylık ortalama giderin home ofis olarak 850 tl olarak düşün. Zaten bunu çıkartıp kar yapabilirmiyim düşüncesindeysen hiç yapma. Sonu hüsranla bitebilir.

Anladığım kadarıyla kendi sitenden değilde mevcuttaki pazaryerlerinde satış yapacaksın. Bence mantıklı. Satışlarını reklam paketleri alarak desteklersen başarılı olabilirsin. Diğer yorum yapan arkadaşların yazdıklarına katılmakla beraber, Türkiye de satılmayan bir ürün şuanda sanırım kalmadı gibi. Satışın ve bahtın açık olsun.

Giderler çok fazla satış yapılan ürünlerle bunun üstüne ürünün ham fiyatı da eklenince kÂra geçmek oldukça zor. Peki benim anlamadığım bi dükkan açtığında tavuk döner yada şu bu çiğköfte falan filan. 1 yıl vergi levhasız iş yapabiliyorlar diye duydum. Sahış şirketi kurup internetten satışta vergi levhasız nasıl iş yapılabilir ki onu tam anlamladıramadım

ryanbenjamin
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
07/03/2018 :  15:29:10  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
Muhasebe postası;

Kuruluşta irsaliye-fatura bastırmayacak mı? (Ortalama 200 TL)
Esnaf Odasına kayıt olmayacak mı? (Ortalama 700 TL)

Bu kişinin kira stopajı olmayacak mı?
Her ay en az 600 TL Bağ-Kur primi ödemeyecek mi?

Siz sadece muhasebecinin alacağı kuruluş ücreti ve noter vs masraflarını yazmışsınız. Bu kardeşimiz toplam masrafını sormuş dikkat ederseniz.

Aynen öyle toplam masrafı sormuştum. Kendi home ofis şeklinde satış yaparken yine kira stopajı oluyormu onu anlamadım tam. Ayrıca bu işi yasal yoldan ne kadar uyguna yaparım. Çünkü satış yapmak istediğim siteler vergi levhasız 5 ürüne kadar listeleyebiliyor.Sonrası vergi numarası istiyor.

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
07/03/2018 :  17:19:29  Alıntı
Kurulusa ortalama : 200-300 lira gider
muasebe aylık : 100-200 arası
bagkur: 600
fatura bastırma e fatura kullan nerdeyse aynı fıyat basımla adetınde fazla fark yok
esnaf odasına kayıt olmana gerek yok bence olma olursanda ortalama 600 tl falan kayıt ucreti
Buro mal sahıbıysen odemessin. kira ise tabiki odersin.

İnternetten satısta kar oranını iyi hesabla bir fatura kesmek demek +18 kdv odemek en az kazancına gore degişir sahıs fırmasında +15 vergi odemek demek.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
07/03/2018 :  19:54:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Belli bir ticari büyüklükte değilsen e fatura kullanamazsın. Dev olmaya gerek yok ama masraflar ne olur diye soran biri muhtemelen başlangıçta e fatura kullanamaz.
Cebinde 15-20 bin olmadan ya da aylık 2-3 bin fazladan bir akaretin olmadan bu işlere girişemezsin. Vergi kaydı dükkan kirası muhasebeci ücreti fatura basımı host site bunlar hep para.

Home ofis te bir dükkandır teorik olarak. Evin bir odası dükkan sayılır. Kira kontratı devreye girer. Ev sana ait değilse babana ait bile olsa stopaj oluşur. Sen ayrı baban ayrı kanuna göre. Ama pratikte dükkan kirası olmayacağından faydalı olur.

Bir esnaf odasına eninde sonunda kayıt olman gerek. Ama hemen biri gelip hani senin oda kaydın demez büyük ihtimalle. Odalar ne işe yarar. Hiç bir işe. Ama aidatı vardır ödemeyince habire mesaj gelir. Devletin bir kurumunun kafası bozulursa cezaya bahane olur.

Ancak masrafım ne olur diye girme bu işlere. Basitce 15-20 bin cepte hazır ise veya 2-3 bin aylık beleş paran varsa (ihtiyaç fazlası para) gir. Yoksa girme.

Girince her şeyi öğrenirsin. Girmeden asla öğrenemezsin. Girmek için paradan başka ikinci en önemli kriterin kolayca ve rakipsiz satacağın bir şeyin var mı yok mu ? Yoksa, paran varsa da girme. İllede öğreneceğim diyorsan gir. Ama fuzuli bir iş olur.

Sevgiyle kal. Kendine aşırı iyi bak. Kuruşlarla uğraşma. Sal gitsin salmazsan gitmez.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.83 saniye.
14:42:00, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım