Üniversite Kampüs İçerisine Kafe İşletmeciliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Üniversite Kampüs İçerisine Kafe İşletmeciliği

onur60
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
18/01/2018 :  18:51:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar

Son zamanlarda kafe açmak için herkes birbiriyle yarışıyor ee bu sebeble en büyük sıkıntı müşteri çekmek

ama bunu üniversite içerisine açarsak müşteri sıkıntısı ortadan kaybolmuş olur ama kafama takılan dışarıda çay fiyarları 2.5 tl iken üniversitede en fazla 1 tl

Simit sarayı franchise(bayilik) alsam nasıl olur ? fiyatlar standart oldugu için kişisel olarak bir degişiklik yapılmaz onun fiyatları çok pahalı degil ama yinede mesela çay 2 2.5 tl ve diger simit olsun börek olsun en fazla 5-7 tl sizce nasıl olur tutar mı 30 bin ögrenci var sonuçta sürekli takılmak degilde haftada 1 giderim diye düşünür mü yoksa taleb görmez mi

Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Not=Bulundugum şehirde simitsarayı yok
GençGirişimci

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Mühendis
cevik
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
19/01/2018 :  09:01:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar hemşerim,

Hakkından hayırlısı olsun öncelikle, Sivas'taki Simit Sarayı'nı biliyorsundur. Öğrenciden çok, Hastaneyi ziyarete gelen kişiler, Üniversitede arabasını göstermek isteyen sözde playboylarla, Ünideki hocalarla dolu, işliyor mu? işliyor tabii. Böylesi bir duruma uygun bir alanda ise, bence olabilir. Ama şahsen franchise bedeline üzülürüm ben. Albatros'u anımsamanı isterim senden.. Hakkından hayırlısı olsun..
"Boşversene, Suyun üstünde yürüsen yüzme bilmiyor diyecekler.."

Temizlik
Otelcilik
Yemekçilik

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Esnaf
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
20/01/2018 :  02:01:23  Alıntı
Üniversite içerisine kafe açma imkanınız varsa çok güzel bişey... diğer taraftan sivas'ta imişsiniz. bildiğim kadarıyla orda kampüs şehir dışında. o zaman şu sorular gündeme gelir. kampüs içinde başka kafeler var mı. varsa menülerinde genel olarak neler var konseptleri nelerdir bunları da araştırın. çünkü öğrenciler sadece oturup çay içmeye değil biraz muhabbete biraz yemek atıştırmaya gelir. menünüz bunlardan tamamıyla farklı olamasa bile sizi onlardan öne çıkaracak bi ürün bulmaya çalışın...
ve şu bence hep aklınızda bulunsun. genel olarak üni öğrencileri biraz kibirli olabiliyor. onun için hizmet kalitesini yüksek tutmaya çalışın...

simit sarayı pek çok yerde çok iyi tuttu ancak öğrenciler için sürekli oraya takılmak biraz tuzlu gelebilir...
ama 1 liraya çayı da zaten okul kantinleri vs. satıyor. simit sarayının bi tık altı ama kantinlerin de bi kaç tık üstü bi konsept oturtabilirseniz tutar diye düşünüyorum.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
23/01/2018 :  20:41:28  Alıntı

Kampüs içinde kafe açma fikri güzel bir fikir ama aklıma takılan bir soru var. Bu öğrenciler yılın 12 ayı üniversitede değil. yani yaz tatilinde ne yapacak bu kafe.
crazyturk28_28

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
wjeasz4
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
23/01/2018 :  21:50:29  Alıntı
bütçenizi bilmiyorum ama simit sarayından daha çok tavuk dünyasını tavsiye ederim arkadaşım 2 ay içinde aldığı tavuk dünyasından 2 şube daha açmaya hazırlanıyor ( 2si üniversite )

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
onur60
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
24/01/2018 :  13:26:56  Alıntı
Tavuk dünyasıdamı ürünleri hazır olarak gönderiyor?
GençGirişimci

echk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
24/01/2018 :  20:39:55  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - wjeasz4
bütçenizi bilmiyorum ama simit sarayından daha çok tavuk dünyasını tavsiye ederim arkadaşım 2 ay içinde aldığı tavuk dünyasından 2 şube daha açmaya hazırlanıyor ( 2si üniversite )

Üniversite de Tavuk Dünyası açmak için ne kadarlık sermaye gerekiyor? Üniversite yönetimiyle ayrı konuşmak lazım.

İsim hakkı parası ne kadar veriyorsun. Aslında enteresan bir fikir.. Biraz daha detay verir misiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
wjeasz4
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
24/01/2018 :  21:05:10  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - echk
Alıntı Yapılan Metin:

Üniversite de Tavuk Dünyası açmak için ne kadarlık sermaye gerekiyor? Üniversite yönetimiyle ayrı konuşmak lazım.

İsim hakkı parası ne kadar veriyorsun. Aslında enteresan bir fikir.. Biraz daha detay verir misiniz.

hocam enteresan değil kenarda para varsan şuan en revaşta olan bayilik bence şuanki günlük ciro 20 bin tavuk dünyası nerede nasıl olduğu fark etmiyorum 1milyon lira ki üniversite öğrencileri aşırı ilgi gösteriyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
onur60
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
25/01/2018 :  00:08:44  Alıntı
Evet biraz araştırdım tavuk dünyasında çok çeşit var o yüzden bir kaç Aşcı ve restoran teçrübesi ister gibi ama simit sarayı gayet sistemli anahtar teslim başlanıyor ve ürünler hazır geliyor kendi fırınında hazırlanıp kolayca sunula biliyor kar oranıda yüzde (23-25) arasıymış gayet iyi gibi ama günlük 20 bin ciroya yaklaşamaz sanırım
GençGirişimci

ikare
Üye

Toplam 407 yazı
25/01/2018 :  01:41:27  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

hocam enteresan değil kenarda para varsan şuan en revaşta olan bayilik bence şuanki günlük ciro 20 bin tavuk dünyası nerede nasıl olduğu fark etmiyorum 1milyon lira ki üniversite öğrencileri aşırı ilgi gösteriyor

1 milyon lira franchise bedeli mi sadece. yoksa kurulum masrafarı da dahil mi?
bilginiz var mı?
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.25 saniye.
13:17:40, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım