Konya'da Kırtasiye İşi Yapmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Konya'da Kırtasiye İşi Yapmak

ProTapis
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
24/11/2017 :  21:17:19   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba değerli koniks üyeleri. Konya'da depo mu, dükkan mı yoksa yarı depo yarı dükkan mı bilmiyorum ama bu konuda fikrinizi ihtiyacım var.
Konya'daki tüm işletmeleri teker teker gezerek ofis kırtasiye malzemeleri satışı yapmayı ve kapıya servis yapmayı düşünüyorum.bir de website yaparak ürünleri ve fiyatlarını segilesem sizce bu sektörde Konya'da tutunula bilinir mı?
Pro Tapis Adana Halı Yıkama Servisi

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Yöneticilik
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
25/11/2017 :  15:39:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Buna çok zor da denebilir. Neden olmasın da denebilir.

Çünkü sermayene ve yapış biçimine bağlı. 3 kuruşla hayatta olmaz. Eve ayağa kırtasiye hizmeti gotürebilmek anormal bir mal zenginliği gerektirecek.

Fotoğraf kağıdının kaç çeşidi varsa elinde olmalı mesela. Kalemlerin refilleri. Silginin moda olup 3 gün sonra unutulanı var. Moda olduğu gün elinde olmalı.

Bir kaç yüz çeşit mal ile içinden çıkılamaz. Bir süre sonra kapanır gidersin. Konya içine kapanık yaşamayı çok sever. Örneğin bir avukatlık bürosu dünyanın kağıdını dosyasını kullanır düzenli olarak alır. Bazen akla gelmeyen şeyler de alırlar okul çantası kalem kutusu gibi. Ama bunları senden almaları ya da kapılarına gelen tanımadıkları birinden almaları için fazlaca bir nedenleri olmaz. Eskiden tanıdıkları birinden almayı çok severler. Ucuzluğun iyi hizmetin pek bir işlevselliği yoktur. Buradaki tek sebep önlerine ne geleceğini biliyor olmalarıdır. Daha önce ne olduysa aynısı olacak. Bu büyük bir güvencedir. Konya bunu sever.

Senden aldılarsa ; Ya ödemeyi düşünmüyorlardır. Nadiren olur. Ya seni kullanmayı düşünüyorlar. Sık sık olur. Ya sende bir şeytan tüyü vardır çok hoşlanmışlardır. Çok nadiren olur. Ya da bir ihtimal eski tanıdıklarıyla yenice araları bozulmuş sen üstüne gelmişsindir. Bu da nadiren olur.

Yapmayı tasarladığın tek başına olmaz. Zaten yapmakta olduğun bir şeye destek olabilir.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Ofis Ticaret
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
25/11/2017 :  16:01:38  Alıntı
gezerek kırtasiye satmak zor iş. kaç kişiyi kaç gün gezeceksin ne satacaksın adam senden neden alsın, ayağına gidince ben sana 5 ay sonra öderim diyecek baktı sen ayağına gidiyosun. o parayı alacam diye uğraş dur sinir harbi yaşa boş yere...? mal satmak için kimsenin ayağına falan gitme memlekette adamı batırırlar.

benim daha önceki yazılarımda var bizim aile olarak 80li yıllardan sonra 20 yıla yakın kırtasiyemiz oldu. kırtasiye tutturamazsan zordur. hiçbir ticarethanede olmadığı kadar çeşit vardır fiyat takibi kurulumu zordur çok sermaye gerktirir.

adam yan dükkana 3-5 ıvır kıvır dekorasyon masa sandalyeyle tostçu dönerci açar senin 2-3 katın para kazanır. sen kamyondan mal indirir kanter içinde çalışırsın yan tarafa bakar iç geçirirsin. dönerci tutturursa 10 çeşit malla %100 200 karla mal satar millet sana gelir 1 zarf için 5 kuruşun pazarlığını yapar vs vs.

yine de soracaksan sor cevaplayayım elimden geldiğince

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
25/11/2017 :  18:00:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Mesela spesifik yapılabilir. Önceden bir piyasan varsa.

Bir sürü resim öğretmeni dönem sonu sergi açacak. Öğrencilerine çalışmalar yaptıracak mesela. Kalabalık okulların resim öğretmenlerine bu çalışmalarda kullanılabilecek pratik güzel ve ucuz ürünler bulup gotürüp teslim edebilirsin. Ürün sıradan ve her yerde bulunan bir şeyse almazlar. Akrilik boya, porselen mask gibi.

Ya da şu anda benim aklıma gelmeyen ama resim öğretmeninin enteresan bulacağı şeyler. Çözüm bir iki resim öğretmeni bul konuş.

Teknoloji tasarım öğretmenleri dönemin ortasında proje yaptırılar. 5678. sınıf müfredatını aç oku. Projelere bak. Malzeme tespit et. Paket fiyat çıkar. Dönemin ortası gelmeden öğretmenlere ulaş fiyat ver. Malzeme tanıt. 20 okulda 5 öğretmen denk getirsen 2 haftalık bir dönemde satar ve tahsil edersin. 5 Teknoloji tasarım 5 de resim. Tabi okullara girip çıkabiliyor olman gerekir öğretmenlere ulaşabiliyor olman gerekir. Bu yollar normal şartlarda tıkalıdır. Açabilen kazanır.

Her okul çok fazla kağıt tüketir. Akla hayale sığmayacak kadar çok. Kaynak kitap vs. yasak olduğundan telif hakları yasasını çiğneyerek her şeyin fotokopisi çekildiği için. Müdürlerle pazarlık eder A4 kağıdı ayağına gotürür teslim edersin.

Okullar, Avukatlık büroları , diğer iş kollarında 10 dan çok çalışanı olan büroların tamamı. Güzel bir iş olabilir de yapabilir misin ? Site kurmak falan işin süs kısmı. Asıl iş müşterini bulup ulaşmak.

Yukarıdaki arkadaşa da diyeceğim şu ; Tostçu da sizin işle özeniyor daha nezih daha kaliteli daha üst düzey diyerek. Kamyondan mal indirebildiğin bir işin varsa sırtın yere gelmez. 30 liraya çanta alıp 80 liraya satmak cazip değil mi yani. Ya da 5 liralık kalemleri öğretmenler gününde kutulayıp 25 liraya satmak ne kadar zevklidir . . . Tostçunun hiç bir zaman yaşayamayacağı bir zevk.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.7 saniye.
03:35:04, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım