Yurtdışına Açılmak İsteyenlere Tavsiyeler - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdışına Açılmak İsteyenlere Tavsiyeler

Erkan Sarıtas
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
21/11/2017 :  13:02:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

sayın üyeler forumlardaki konulardan okuduğum kadarıyla fazlaca kişi yurtdışında iş yapmayı veya işlerini yurtdışına taşımayı farklı sebeplerden düşünmekte. Bu yazılanlarada gene okuduğum kadarıyla yarım yamalak bilgiler ile cevaplar verilmekte yada birşekilde kafalanmaya çalışılarak farklı ülkelerde genellikle bir baltaya sap olamamış olanlar tarafından menfaat elde edilmeye çalışılmakta yanlış yönlendirmeler yapılmakta, bilerek yada bilmeyerek mağduriyet oluşturulmakta.

20+ yıl fazladır yurtdışı tecrübelerime dayanarak bu işlere girmeyi düşünenler için bazı notlar paylaşmak istedim.

1- Kişilerin sözlerine güvenerek değil piyasa araştırmalarına dayanarak hareket edin.
2- En hakim olduğunuz iş ile ilgilenin fokuslanın ,zaman ve harcamanızı dağıtmayın.
3- Ülkenin oturma, çalışma , vergi , kira , eleman vs konularını bilmeden hesap yapmayın. Bütçenizi aşan süprizler sizi yarı yolda bırakmasın.
4- İnternette dış ticaret sitelerinden bulabileceğiniz uzmanların hazırladığı ülke raporlarını mutlaka okuyun.
5- Kimse kollarını açmış sizi beklemiyor unutmayın. Tam tersine yolunacak kaz geldi gibi bakacaklar .
6- Harcamalarınızı ödemelerinizi banka üzerinden , anlaşmalarınızı noter onaylı söleşme ile yapın ki ilerde sorun yaşarsanız hakkınızı koruyabilesiniz.
7- Önce mümkünse 1-2 ziyaret yapın piyasayı tanıyın, size göre eksik olan şey belki orada gereksiz olduğundan yoktur.
8- Benzer işi yapanlar ile görüşün.
9- Mağaza açacaksanız yada kafe restorant illaki şehrin en kalabalık yerinde yüksek bedellerle kira yükü altına girmeyin. Caddenin kalabalık olması insanların alışverişlerini oradan yaptıkları anlamına gelmez.
10- Farklı şehirlerde sizin yapacağınız işe daha fazla gereksinim olabilir , düşük maliyetler ile işi başlatıp büyütebilir tecrübe kazanarak daha yüksek yatırımlara girebilirsiniz.
11- Mutlaka bir tanıtım ve reklam bütçeniz olmalı sadece tabela asmakla müşteri gelmez.
12- Düşük sermaye ile yapılabilecek işlerde mevcut mesela sahibinden kom sitesinden araştırma yapın elektronik olabilir yada hobby ürünleri, yurtdışına ucuz bilet takip ederek gidip alın yolcu beraberi getirip satın hem yol paranız hem harçlığınız çıksın .

Yardımcı olabileceğim bilgilendirme olarak konu olursa sorun yazın cevaplamaya çalışırım. Lütfen gereksiz geyik muhabbetlere girmeden yazın, ben ticari bir hizmet vermiyorum ,ortak vs aramıyorum ve teklif etmeyin. Zor şartlarda birilerine yardımım dokunursa bana yeterli.

Benim bildiğim bölgeler Rusya , Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Cezayir ve yakın çevre ülkelerdir. Avrupa yada amerika hakkında yeterli bilgim olmayabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik

0.05 saniye.
07:48:23, 10 Aralık 2018, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım