Tarımla Uğraşan Arkadaşlar Bakabilir Mi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tarımla Uğraşan Arkadaşlar Bakabilir Mi?

erdemozcan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
15/11/2017 :  00:51:54   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar merhabalar ben bir devlet memuruyum ama toprak asigi bir insanim. Dedemin yaklasik 15 bin m2. Arazisi var. Kimse ugrasmiyor kendisi zaten yasli.
Bir arkadas sirik fasulyeyi soktu aklima. Kendisi 1000 sirik fasulye yapti bu yil.

Isin maliyetini hesaplamaya calisiyorum. 200 300 tl mazot. 100 tl tohum. Siriklari kendi yapma imkanim var. Geriye gubre kaliyor. Ona da 2000 tl desek. Hasat icin 3 kisiyiz. 2 kisi daha tutsak
www.kazancfikirleri.com

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
calikaya
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
15/11/2017 :  11:27:12  Alıntı
Erdem hocam merhaba;
Maalesef ülkemizin en büyük sorunlarından biri üretmemek, üretene destek olmamak. Öncelikle bu işi nasıl yapmayı planlıyorsunuz? Mesleğinizi bırakıp yapmak mı istiyorsunuz yoksa hafta sonraları, mesai sonrası bir iş olarak mı? Eğer mesai sonrası yapmayı düşünüyorsanız bahsi geçen arazi ile ikametgahınız arasında ne kadar bir mesafe var? Bildiğim kadarı ile devletimiz tarıma teşvik veriyor. Eğer arazinin tapunu kendi üzerinize alırsanız yada kiralama sözleşmesi yaparsanız ekim parası alabiliyorsunuz. Ayrıca fasulye yazmışsınız. Tahminimce daha önce bu arazide fasulye yetiştirilmiştir. Eğer topak değerlemesini öğrenip yetiştirebileceğiniz değerli sebze yada meyveleri araştırmanızı tavsiye ederim. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Sağlıcakla.
FEYZULLAH KILINÇ
İSTANBUL

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
erdemozcan
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
15/11/2017 :  19:47:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Feyzullah bey. Yan gelir olarak dusunuyorum. Herhangi bir destek felan alamam zaten. Her dedemin uzerine.
www.kazancfikirleri.com

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
tute82
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
15/11/2017 :  20:30:55  Alıntı

topraksız tarım yapın kurulum maliyeti biraz fazla ama getiri güzel ağaçlar.net sitesinin topraksız tarım bölümünü inceleyin derim...iyi çalışmalar

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Diğer
tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
18/11/2017 :  19:49:43  Alıntı
topraksız tarım dediğin olay 200 bin TL ile başlanıyor en az..(para kazanayım dersen)

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/11/2017 :  15:37:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kime satacaksınız ? Hal var mı yakında ? Kaça satabileceksiniz ? Bunları bilmeden maliyet hesabı yapmanın fazla bir anlamı yok.
Bunları biliyor olduğunuzu farz ettik.

Gübre 2bin hesabı yapmışsınız. Ne gübre vereceğinizi nasıl bildiniz ? Belki toprak, "biri fasulye ekse de delirsem" diye bekliyordur gübreye gerek yoktur belki de sandığınızdan başka gübrelere ihtiyacı vardır.
Toprağa en azından bir bilenin (çiftçi olur mühendis olur tecrübeli dede olur) bakıp gözle hissiyatla muayene yaptığını farz ettik.

Memurum demişsiniz. Mesainizin çok müsait olduğunu varsaydık.

Çünkü sizin kazanacağınız para için başkası bir dereceye kadar hassasiyet gösterir.

Her şey olumlu ise şu ana kadar durduğunuz kabahat zaten.

Saygılar.

Not : Topraksız tarım toprağın olmadığı yerde veya ürünün mevcut toprak üzerinde yetişemeyeceği durumda iyi bir şey olabilir. Ortada bir dede ve toprağı var. Domates de fasulye de mercimek de ekilirse çıkar bir durum var. Topraksız tarım zor ve masraflıdır. Az ama ince işçilik gerektirir. Burada pek manalı değil.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
20/11/2017 :  23:06:28  Alıntı
Öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın.Ben de memurum ek gelir için ufaktan çiftçiliğe başladım.İlk sene tecrübe edinip başarabilirsem seneye büyütürüm.Bence sizde öyle yapın durumunuz çok iyi değilse çok masrafa girmemiş olursunuz.Özellikle çevrenizdeki bayanlardan fikir alın ne gider ne satılır onlar daha iyi biliyor.Ekeceğiniz ürünün tohumu önemli iyi tohum edinin.Çevrenizde bu işten anlayan tanıdığınız varsa sürekli danışın.En önemli konu ürünü ürettikten sonra pazarlamak.Başlamadan hiç birşey olmuyor .Başlamışsınız işiniz rast gitsin.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.73 saniye.
12:41:41, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım