Kuruyemiş Dükkanı İçin Yardımlarınız??? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kuruyemiş Dükkanı İçin Yardımlarınız???

ersan38
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
16/10/2017 :  10:13:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İyi günler arkadaşlar, kendime ait insanların yürüş yolu üzerinde 25 m2 dükkanım var. Uzun zamandır ne açabilirim diye düşünüyordum; kuruyemiş fikri aklıma yatıyor... Ama ortalama kar marjı nedir? hiç bir fikrim yok. Örneğin en az günde 50 tane sigara satışı yapılır, bunun yanında kuruyemiş çeşitlerinden, ülker ve torku , cola su ve algida, pestil,lokum, yumurta, gazete, otobüs bileti, pekmez, vb. ürünlerden koymayı düşünüyorum. bu çevrenin ortalama kirası 2000 TL ile 4000 TL arasında... en büyük avantajım kira vermeyecek olmam, 8 bina ilerde aylık 3000 tl kira veren 25 m2 bir kuruyemişçi daha var... Ne dersiniz bu iş kazandırırmı? %10 toplamda kar marjı olsa ki tamamen varsayım... günlük 1000 tl lik satış yapsam 100 TL net kar gibi görünüyor. Bunun muhasebecisi, elektriği, bağkuru, bina aidatı vs. aylık 1250 Tl gideri var... Lokasyon insanlar özellikle yazın çok yoğun sirkülasyonu olan bir Nokta... Önerileriniz nelerdir???

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
sodyum_samet
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
17/10/2017 :  21:18:31  Alıntı
Kira derdin yoksa kasmana gerek yok rahatca kallarsin altından ..ama sunu dikkate. Al hic bi sekilde bayram seyranin olmicak

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kimyager
ersan38
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
18/10/2017 :  11:40:37  Alıntı
Kira derdi olmayacak... Ama fazla bir sermayede yok... 20-25 bin... tezgah,dekor,terazi,yazarkasa, açılış gideri,5000 tl lik sigara, ve rafı...malzeme... bu fiyat yeterli olurmu... birde ülker, cola, kuruyemiş,sigara,bunların tek tek kar marjii nedir ortalama 10...15 gibi diye biliyorum... yani bu işi yapan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum... yoksa bir yerin bayiliginimi alayım...

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
sodyum_samet
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
19/10/2017 :  01:09:17  Alıntı

Kar marji konusunda korkma genelde yuzde elli siagarada yuzde bestir 10 liralik sigardan 50 kurus kar edersin tabi sigarayi rahat satmn icin tapdk alman tapkd alinca onlar raf veriuo sana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kimyager
By_burt69
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/10/2017 :  14:20:37  Alıntı
Atıştırmalık grubunda firmadan da alsan toptancılardan da alsan maksimum 18 kazanırsın. Sigaradan 4,5 kuruyemiş grubundan da %30 larda kazanırsın. Ortalamaya vurduğunda ki bi markette sigara satışı günlük ciro nun 4te 1 i olduğunu varsa**** günlük yapman gereken ciro yu hesaplayabilirsin. Benden
tavsiye plesiyerlerin sana yaptığı karlılığa göre gitme. Onlar maliyetten karlılık hesaplar sen gün sonunda satışa göre karlılığını hesaplamalısın. Bu işi yapmış biri olarak söylüyorum paradan daha değerli olan tek şey var oda zamanını çok fazla harcıcaksın. Sabah 5te açıp gece en erken 1de kapatman lazım. Kaldı ki bu süre içinde 1 kişinin kesinlikle piyasada uygun ürün araması lazım. Yani kısaca iyi bir ekip olmalı.

Yerleşim : Türkiye / Esenler  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.12 saniye.
03:09:29, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım