Tarladan Marketlere Direk Satış - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tarladan Marketlere Direk Satış

kibar26
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/09/2017 :  21:16:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar; başkasından kiralamış olduğum arazide sebze ve meyve üretiyorum.Ürettiğim sebzelere ve arazide halihazırda mevcut bulunan meyve çeşitlerine başka şehirlerde muhtelif alıcılar var.İşin kanuni kısmıyla ilgili pek bilgim yok.Aslında hobi olarak başladığım bu işin bu kadar büyük çaplı olacağını da hiç düşünmemiştim.Fakat bildiğim kadarıyla ürünleri başka bir yere taşırken dahi çeşitli evraklar gerekiyor.
Arkadaşlar tarladan başka bir şehirdeki marketlere ürünlerimi nasıl satabilirim, hangi şartları yerine getirmem gerekiyor, domates-erik gibi ürünler nasıl taşınmalı(yaklaşık 10-12saat uzaklığa)?
Alıcılardan bir tanesi biz irsaliye düzenler sana fakslarız şeklinde bir teklifte bulundu fakat belirttiğim gibi bu konular hakkında fazla bilgim yok.
Tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterirlerse minnettar olurum.Teşekkür ederim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü
ofluyusuf
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
10/09/2017 :  10:50:27  Alıntı
İl veya İlçe tarım müdürlüklerinden Çifçi belgesi (ÇKS) çıkardınız mı ürününüzü nakliye edebilirsiniz sıkıntı olmaz...
sadikoglu

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Emekli
mehan01
Üye

Toplam 285 yazı
10/09/2017 :  14:00:31  Alıntı
Buralarda taşıma genelde açık kasa kamyonlarda plastik kasalarda olur (domates için) eriğin hangi tür olduğunu bilmiyorum onun çuvalla taşınanıda var kasa ile de var. Kapalı frigo tarzı taşıma yapanda var ama onlar az sayıda oluyor. Resmi tarafına gelince, alıcı sevk irsalyesi düzenler (yukarıda da teklif ettiğini söylemişsin) mal alıcıya ulaşır. Kantara girer ürün kaç kiloysa alıcı sana müstahsil makbuzu düzenler. O makbuzda senin ödeyeceğin vergiyi senden keser geri kalan miktarı sana öder.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Ticaret
kibar26
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/09/2017 :  15:30:01  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mehan01
Buralarda taşıma genelde açık kasa kamyonlarda plastik kasalarda olur (domates için) eriğin hangi tür olduğunu bilmiyorum onun çuvalla taşınanıda var kasa ile de var. Kapalı frigo tarzı taşıma yapanda var ama onlar az sayıda oluyor. Resmi tarafına gelince, alıcı sevk irsalyesi düzenler (yukarıda da teklif ettiğini söylemişsin) mal alıcıya ulaşır. Kantara girer ürün kaç kiloysa alıcı sana müstahsil makbuzu düzenler. O makbuzda senin ödeyeceğin vergiyi senden keser geri kalan miktarı sana öder.
. Bilmiyordum, Bilgi için çok teşekkür ederim saygılar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü
mehan01
Üye

Toplam 285 yazı
11/09/2017 :  16:44:11  Alıntı
Rica ederim. Kafana takılan soru olursa bana ulaşabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Ticaret
temelistan
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
21/09/2017 :  19:13:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benimde benzer projem var. %100 yerli sermaye ürünleri satmaya yönelik süpermarket markası tescil ettirdim. Eğer nasip olursa süpermarketi açınca sebzeleri sebze halinden değil yetiştiriciden almayı düşünüyorum. Mesela tarladan toptancıya 1 kilo domates kaç paraya gidiyor diyelimki 50 kuruşa ben tarladaki üreticiye 1 lira teklif edeceğim. Karpuzu ise kilo ile değil.tane ile alacağım tanesi 5 veya 7 liradan. Tabi bunlar birer örnek.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Hayat Yasin
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
22/09/2017 :  00:23:23  Alıntı
Son yıllarda hale gitmiyor birçok organik üretici. Ama çok zahmetli uğraşlı oluyor

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
24/09/2017 :  08:41:47  Alıntı
Bu sene BAL KABAGI üreten var mi ,yurt disi icin talep var
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat
Justorcun
Üye

Toplam 103 yazı
24/09/2017 :  16:41:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
organik pazarda tezgahım olduğu zamanlarda ortağım İzmir'den ve Muğla'dan kapalı kasa minibüsle ürünleri getirirdi. yaklaşık 7-8 saatlik yol ve yola gece çıkardı. sabah İstabul'da tezgahı kurup satışını yapıyorduk. satamadığımız mallar olursa kiralık soğuk hava deposuna goturuyorduk.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Reklam
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
26/09/2017 :  12:37:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - otocenter

Düzce ve Adapazarından tedarik edebiliriz. Özellikler ve şartlar nedir?
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
mustafa1882
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
08/10/2017 :  14:09:05  Alıntı
bal kabağı bulabilirim.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - otocenter
Ziraat Mühendisi
0555 5541040

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Mühendis
otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
08/10/2017 :  22:46:57  Alıntı
arkadaslar bir üretici arkadas ile irtibata gectik ,fiat ve kalite uygun bulduk ilginize tsk ederim
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.41 saniye.
10:45:39, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım