Satışımı Nasıl Arttırabilirim? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Satışımı Nasıl Arttırabilirim?

u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/11/2008 :  00:38:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Eskişehir'de araç takip sistemleri , akıllı ev sistemleri ve Netsis ERP çözümleri bayiliklerimiz var ama satışım çok düşük bana yardımcı olabilirmisiniz....

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Danışmanlık
u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/11/2008 :  00:59:18  Alıntı
Merhaba Eskişehir'de araç takip sistemleri , akıllı ev sistemleri ve Netsis ERP çözümleri bayiliklerimiz var ama satışım çok düşük bana yardımcı olabilirmisiniz....

sandalphon
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
05/11/2008 :  10:38:19  Alıntı
merhaba öncelikle araç takip veya akıllı ev sistemleri ile ilgili bir bilgim yok fakat 10 yıldır aktif satışın içindeyim.

benim tavsiyem öncelikle bu ürünleri kullana bilecek mekanları belirle ve insanlarını buna ihtiyacı olduğunu anlata bilecek bir kaçtane satış danışmanı al (belki vardır bilemiyorum ) kafanda belirlemiş olduğun yerlere ulaşmak için ise cevreni kullana bilirsin mesela ben satış araması yapıcağım zaman doğalgaz şirketinde çalışan bir arkadaşım vardı o bana telefon numarasını verirdi bende ordan arardım bu sadece bir örnek ve bu telefon numaraları ile muş. ulaş demo için bir randevu al ve sıcak satış yap..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Halkla ilişkiler
u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/11/2008 :  11:35:54  Alıntı

sandalphon teşekkür ederim tavsiyelerin için değerlendireceğim

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
05/11/2008 :  13:27:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
reklam reklam ve reklamm. Kurumsal mı bireysel mi ürünleriniz?
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
05/11/2008 :  13:31:01  Alıntı
kurumsal ürünlerimiz bayilik aldık satış yapıyoruz

rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
05/11/2008 :  15:22:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kurumsal bir tanıtım yapın. Ürünlerinizi ne yapabildiğini, kimler ne için kullanabilir gibi tanıtımlar yapın. Kobileri hefed alarak başlayabilirsiniz.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
hakanay
Üye

Toplam 142 yazı
06/11/2008 :  23:05:56  Alıntı
BUROŞÜR BASTIR ARABALARIN CAMLARINA TAK KESİN DÖNÜŞ OLACAKTIR!
buğün de kimseye muhtaç değilim çok şükür!!

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Yöneticilik
scalabilgisayar

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
07/11/2008 :  02:11:50  Alıntı
sevgili girişimci dostum bana ayrıntı ver yada ara 05325645584 scalabilgisayar@hotmail.com
Hüseyin
scala_pc

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
naturelci
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
12/11/2008 :  16:36:03  Alıntı
netsis erp çözümleri için büyük firmalara mail atarak teklif gönderebilrisiniz oteller,fabrikalar olabilir mesela çalıştığım bir otelde netsis bordro modülünü kullandım çok güzel bir proğram gerçekten .

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnsan kaynakları
u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
12/11/2008 :  23:34:58  Alıntı
teşekkürler

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/11/2008 :  00:44:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
akıllı ev sistemleri için büyük inşaat firmaları ya da büyük taşeronluk yapan elektrikçiler ile görüşmeli onlarla dost olmalısın. Klasik pazarlama tekniğini değil dost ahbap tekniğini kullan. Bölgen verimli aslında. . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/11/2008 :  00:47:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Evlerde ağırlığı güvenlik otomasyonuna değil akıllı ses sitemlerine ver daha çok ilgi çeker. Müteahhit firma her odasında banyo ve tuvaletinde bile akıllı ses sistemi olan bir evi daha kolay pazarlayacağını düşünür.
tamnland.com

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/11/2008 :  00:51:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Nedense müşteriler de öyle düşünmektedirler. Güvenliğin bir şekilde delineceğini düşünüp kilitli çelik bir kapının yada sigortalı bir evin teknoloji ile korunan bir evden daha makbul olduğu kanaatini taşımaktadırlar. Ses sistemi , müzik dinleme imkanı onlara daha cazip gelmektedir. Güvenlik sistemi , otomasyon teknolojisi bir çok müşteriyi ürkütmektedir.
tamnland.com

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/11/2008 :  00:56:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kardeş senin bütün derdini sağlam bir inşaat taşeronu çözer. 2 siteye girdinmi hiç kimse adını bilmese bile büyük firma olursun. Müteahhit taşeronunu dinler. taşeronun kalbini kazanmak inşaat firmasındaki müteahhiti tavlamaktan ikna etmekten daha kolaydır.
tamnland.com

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
13/11/2008 :  01:02:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Araç takip sistemlerini çok pazarlama arbası olan bireysel firmalar çok tercih etmekteler. Çünkü eleman masrafları bu sistemlerle %70 düşmektedir. Ancak böyle firmaların sahipleri senden işi öğrenip daha ucuza nasıl yaptırabileceğini araştırır. Kazanmaman için her şeyi yapar. Fakat ev sistemlerine yönelirsen daha kazançlı çıkarsın. Zira inşaat firmasının ayırdığı bir bütce vardır. İşi sana verirse kazançlı verir ve hep arkası gelir.
tamnland.com

u_kalan
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
13/11/2008 :  16:45:32  Alıntı
evet akın bey akıllı ev sistemlerinde inşaat firmaları ile görüşmem yeterli fakat sizinde dediğiniz gibi dost ahbap olmak gerekiyor bende onu sağlamaya çalışıyorum bakalım önümüzde günlerde ne olacak çok teşekkürler önerilerin için

okurkcu
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/11/2008 :  02:46:31  Alıntı
Merhaba arkadaşım,

Aldığın bayilik hayırlı uğurlu olsun. Satışları arttırmak isteği, tarihte bilinen en eski tüccar iç güdüsüdür.

İçinde olduğun sektörde faaliyet gösteren bir şiketin kurucu ortağıydım. Türkiye'de ilk olan bir ürünün Türkiye distribitörlüğünü yaparak başladık. O dönemde gördük ki Türkiye'de elektronik sektöründen daha rekabetçi ve başı boş, bunun yanında sermaye gereksinimi sıcak paraya dayalı olan başka bir sektör daha yok. Sektörde birlik beraberlik hissiyatının eksiliği ve herkesin aynı mantalite ile çalışması, bayilerin yahut dükkan komşularının dahil sizin rakibiniz olabilme potansiyeli olduğundan çok dikkatli olmalısın.

Gördüm ki, dost ahbap ilişkileri ile satış arttırma tekniğinin başarılı olabileceğine dair öneriler sunmuşlar... Hııı gülüyorum sadece...

Müteahit olan arkadaşlar anlayacaklardır.
Seni bu işe girmeden önce tanıyorsam benden para kazanamazsın çünki bana muhtaç olduğunu bildiğim için fiyatı öldürene kadar düşürmeni isterim... Seni daha sonra tanırsam yine muhtaçsın... Hele ki şu ara inşaat fiyatları yerlerde gezerken...

Ben Eskişehirliyim, bilirim oralarda ne zordur yeni ürünleri anlatmak, tanıtmak, faydasını göstermek... Birde moda vardır ki İstanbul firmasına yaptırılır yahut Bursa... neden? "Çünki daha kaliteli yaparlar..." :)

Aslında fiyatı yüzünden o firmalar seçilmektedirler. Eskişherli firmaların sürümü olmadığından birim maliyetleri İstanbul ve/veya Bursa firmalarına göre daha yüksek kalmaktadır. Dolayısıyla satış fiyatlarıda ona göre yüksek kalacaktır.

Gel gör ki, şu girdiğin işlerde gördüğünün kokusu alınsın eskişehirdeki her elektronikçi hatta bilgisayarcı hatta internet kafe sahibi hatta 5-10 lira parası olan her vatandaş gidip bir akıllı ev sistemi bayiliği almaya kalkacaktır. Hatta anlaşamaların ve bayilik sözleşmen sağlam değilse (iyi bir sözleşme alanında iyi avukatlarla hazırlanmalıdır ve/veya değerlendirilmelidir.) senin bayisi olduğun markayı satan 3-4 firma daha türer.
Böylece rekabetten fiyatlar aşağıya düşer ki buda birim üretim başına karlılığını düşürür. Başa baş'a gelmek için satış hacmini artırman gerek, buda pazarlama ve satış faaliyet bütçesinin artması anlamına gelir.

Şimdi satışları nasıl artırırım sorusunun önünde cevaplanması gereken başka birkaç soru var.
Satışlarını neden artırmak istiyorsun?
Kar marjın düşük, maliyetlerin yüksek olduğu için mi?

Eğer derdin sadece çok para kazanmaksa birim başına yüksek kar potansiyelini koruyacak pazarlama faaliyetlerinde bulunman yeterli. Bunun için bir bütçe planı yapman lazım.

İşte uzun lafın kısası;
Satışlarını artırmak için ne kadar para harcamaya hazırsın?
Artan satışlar ile satış sonrası hizmetleri verebilecek alt yapın var mı?

Bu soruların cevapları kafanda netleştiği anda diğer husuları düşünmelisin.

- Müşteriler neden seni tercih edecekler SEN'i diğerlerinden farklı kılan nedir?
- Bu farkı sözlerle değil akıllarda bıraktığın etkiyle ortaya koyabiliyor musun?

bu soruları yanıtlarken kendine dürüst olmanda çok önemli.

"Sen seni bil seni, sen seni bilmezsen eğer ....." Y.Emre

Değil mi?
İnovasyon her yerde değerini katlayan işler yaratır.
" HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAMALI"
" BİR İŞİ HERKES GİBİ YAPARSAN HERKES KADAR KAZANIRSIN"

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
yeners
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
27/11/2008 :  22:32:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar ,
Öncelikle işiniz ile ilgili etkileyici bir sunuma ihityacınız bulunmakta. Sonra da araç takip sistemlerini en çok hangi firmalar kullanır ? Estim Toptancılar sitesinde birçok firma var ve bence bu firmalar ile randevu aldıktan sonra hazırlamış olduğunuz sunumları paylaşarak ve anlatarak , referansınız olan firmaların da sağladıkları faydalar ile birlikte satışı artırmaya yönelik bir başlangıç olabilir..
Günümüzde firmaların önem verdiği en etkili unsurlardan birisi hizmet kalitesidir..Bu ögeyi karşınızdakine anlatıp ikna ederseniz arkasının gelmemesi için hiçbir neden yok bence..
Tabii ki herşey bu kadar kolay yürümüyor..
Başarılar dilerim..
Rüzgarın yönünü değiştiremiyorsan yelkenleri rüzgara göre ayarla..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.28 saniye.
08:12:20, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım