Konut Sitesi İcinde Dükkan Acmak. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Konut Sitesi İcinde Dükkan Acmak.

ugurbey026
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
23/07/2017 :  03:33:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Dostlar.
Şimdiye kadar bir cok konuda yardımlarınızı aldım teşekkür ederim. Sagolun.
Şimdi bir konuda daha bilgilerinize ihtiyacım var.
Ben Antalya da yasıyorum. Bulunduğum semtte büyük bir sitede oturuyorum. Sitede 1200 hane var. Yani ortalama 1200 aile yaşıyor. Bu site icinde 3 market var. Sitenin 3 havuzu var. Ben burada ne iş yapmalıyım ki, ne açmalıyım ki para kazanayım. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.
Hepinize saygılar sevgiler. Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
24/07/2017 :  09:14:27  Alıntı
Ben olsam ünlü mailler acardim

Yerleşim : Türkiye / Ankara
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
24/07/2017 :  10:38:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
En büyük havuza yakın cafe aç, evlere servis vs. yap.
Onun dışında Tencere usulu yemekte satabilirsin.
Sipariş üzerine ev yemekleri vs.
Oturan kişilerin gelirine de bağlı bu konular.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
24/07/2017 :  15:41:22  Alıntı

Selamlar...

Hangi bölgede oturuyorsun ona göre yardımcı olmak isterim.Kucuk çaplı bir spa merkezi düşürebilirsin kazanç olarak güzeldir

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
25/07/2017 :  15:05:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Site sakinlerinin paket su kullanım alışkanlıklarına bakarak su filtreleme otomatı işini düşünebilirsin. Henüz Türkiye'de bu işe girişen olmadı. Otomatların görüntüsü şöyle bir şey:

Ayrıca, "water vending machine" diye arama yaparak makina konusunda bilgi elde edebilirsin.

Bu makinalar, atılan paraya göre 1, 5, 10 ve 18 lt (veya farklı miktarlarda) filtre edilmiş su veriyor. Şebeke suyunu kullanıyor ve diğer paket sulardan çok daha düşük bir fiyata tüketiciye sunulabiliyor.
İstanbul'da suyun 1 ton (yani m3) fiyatı 10 tl civarında. Paket suların (19 lt damacana) tonu ise 350 TL ile 450 TL arası değişiyor. Diğer masrafları eklediğinde bile hem çok daha ucuza su verebilir hem de yüksek kâr elde edebilirsin.

İş yeri aboneliği yapacağın için mevzuat açısından sorun çıkacağını sanmıyorum. İşin tek sıkıntılı tarafı da bu yönü olabilir. Daha önce Türkiye'de yapılmadığı için bilgim yok. Bu işte iyi bir makina üreticisi ile anlaşarak marka olabilir, kendi sitende test çalışması yaptıktan sonra işi çok yaygın bir hale getirebilirsin.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
25/07/2017 :  17:34:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
Site sakinlerinin paket su kullanım alışkanlıklarına bakarak su filtreleme otomatı işini düşünebilirsin. Henüz Türkiye'de bu işe girişen olmadı. Otomatların görüntüsü şöyle bir şey:

Ayrıca, "water vending machine" diye arama yaparak makina konusunda bilgi elde edebilirsin.

Bu makinalar, atılan paraya göre 1, 5, 10 ve 18 lt (veya farklı miktarlarda) filtre edilmiş su veriyor. Şebeke suyunu kullanıyor ve diğer paket sulardan çok daha düşük bir fiyata tüketiciye sunulabiliyor.
İstanbul'da suyun 1 ton (yani m3) fiyatı 10 tl civarında. Paket suların (19 lt damacana) tonu ise 350 TL ile 450 TL arası değişiyor. Diğer masrafları eklediğinde bile hem çok daha ucuza su verebilir hem de yüksek kâr elde edebilirsin.

İş yeri aboneliği yapacağın için mevzuat açısından sorun çıkacağını sanmıyorum. İşin tek sıkıntılı tarafı da bu yönü olabilir. Daha önce Türkiye'de yapılmadığı için bilgim yok. Bu işte iyi bir makina üreticisi ile anlaşarak marka olabilir, kendi sitende test çalışması yaptıktan sonra işi çok yaygın bir hale getirebilirsin.

Cin'de yasayan biri olarak, cogu mahalle sakini bu otomattan su dolduruyor ama ben uzak duruyorum ne olur ne olmaz cunku suyun nereden geldigi belli degil, ben marka damacana su getirtiyorum eve.Ama Turkiye'de yapilabilir bu bence, iyi bir su sirketi ile anlasilip, mahallenin belli bir kosesine bir kac tane bu otomattan konabilir.
Bilgi paylastikca degerlenir!

http://www.yiwugo.com

Yerleşim : Çin / Shanghai  |  Meslek : Ticaret
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
26/07/2017 :  00:18:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@behnanoz
Bu otomatlar şehir şebeke suyunu kapsamlı bir filtrasyondan geçirerek müşteriye sunuyor.
Evlerde kullanılan su arıtma cihazlarının gelişmişi gibi düşünün. Tabi fiyat/kalite orantısında farklı model ve markalar var.

ferhattayfun
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
26/07/2017 :  22:53:00  Alıntı
Uğur Bey;
Ben de istanbul beylikdüzünde 800 dairelik bir sitede oturuyorum ve site bölgenin en lüx ve en yeni sitesi. Ben de sizin gibi burada ne yapabilirim diye düşünüp beklemeye karar verdim. Çünkü bu siteye güvenerek 2 tane cafe açılıp kapandı, bayan kuaförü açılıp kapandı, mantıcı kapandı. Sitede migros olmasına rağmen ekonomini adında ufak bir bakkaliye var. Sadece o ayakta kalabildi ( belki mal sahibidir, kiralar 4 bin civarında ) Bahs ettiğim market sabat 6 gece 2 ye kadar hizmet veriyor ve paket servis yaptığı için ayakta kalıyor. Sizin oradaki sitede 3 maket nasıl ayakta kalıyor anlayamadım pek. Spa merkezi mantıklı olabilir veya site yönetimiyle görüşürseniz otoparkına oto yıkama açabilirsiniz. Getirisi güzel iştir ama mevsimliktir. Yoksa eğer bayan yada erkek kuaförüde mantıklı işlerdir. Yakınında yoksa eğer. Havuz başında cafeden uzak durun. Site ne kadar elit olsada genelde ev hanımları haftaiçi kullanıyor ve yanlarına börek çörek vs alıp iniyor. Yasak olmasına rağmen. Geçen seneki cafe işletmecisi bu sene işletmek istemedi zar zor birine vediler. Ekip kurabilirseniz evlere temizlik hizmeti verebilirsiniz.
Doğruluktan Şaşma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
27/07/2017 :  15:15:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu otomatlarda köylerde var Türkiye'de
Çanakkale Kemilialan köyünde camı yanında vardı . Fiyatı 5 lt 0.50tl, 10l 1 tl idi.
Daha sonra bir çok yerde dha olduğunu öğrendim.

Mantık arıtma makinesini otomatla kontrol etmek.

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
@behnanoz
Bu otomatlar şehir şebeke suyunu kapsamlı bir filtrasyondan geçirerek müşteriye sunuyor.
Evlerde kullanılan su arıtma cihazlarının gelişmişi gibi düşünün. Tabi fiyat/kalite orantısında farklı model ve markalar var.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
27/07/2017 :  15:41:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu işi yapmak isteyenler zikredilen köydeki (veya diğer yerlerdeki) makinanın ithalatçısı ile irtibata geçebilirler. Bu durumda işin ar-ge ve yatırım maliyeti oldukça düşmüş olur. Ambalajlı sulara iyi bir altenatif olacağı kanaatindeyim. Bu işin sektör haline gelmesi durumunda, ambalajlı suların naklinde ortaya çıkan yüksek akaryakıt giderinin sıfıra indirilmesi sayesinde ülke ekonomisine de büyük katkısı olabilir.

ugurbey026
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
27/07/2017 :  20:05:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ferhattayfun
Uğur Bey;
Ben de istanbul beylikdüzünde 800 dairelik bir sitede oturuyorum ve site bölgenin en lüx ve en yeni sitesi. Ben de sizin gibi burada ne yapabilirim diye düşünüp beklemeye karar verdim. Çünkü bu siteye güvenerek 2 tane cafe açılıp kapandı, bayan kuaförü açılıp kapandı, mantıcı kapandı. Sitede migros olmasına rağmen ekonomini adında ufak bir bakkaliye var. Sadece o ayakta kalabildi ( belki mal sahibidir, kiralar 4 bin civarında ) Bahs ettiğim market sabat 6 gece 2 ye kadar hizmet veriyor ve paket servis yaptığı için ayakta kalıyor. Sizin oradaki sitede 3 maket nasıl ayakta kalıyor anlayamadım pek. Spa merkezi mantıklı olabilir veya site yönetimiyle görüşürseniz otoparkına oto yıkama açabilirsiniz. Getirisi güzel iştir ama mevsimliktir. Yoksa eğer bayan yada erkek kuaförüde mantıklı işlerdir. Yakınında yoksa eğer. Havuz başında cafeden uzak durun. Site ne kadar elit olsada genelde ev hanımları haftaiçi kullanıyor ve yanlarına börek çörek vs alıp iniyor. Yasak olmasına rağmen. Geçen seneki cafe işletmecisi bu sene işletmek istemedi zar zor birine vediler. Ekip kurabilirseniz evlere temizlik hizmeti verebilirsiniz.
selam

ugurbey026
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
27/07/2017 :  20:15:40  Alıntı
Sn.ferhattayfun
Sitedeki marketlerin ayakta kalma sebebi yakınlarda bir AVM yok. En yakin AVM 1 km uzakta. Birde sabah erken açıp geç kapatıyorlar. Sanirim bu şekilde ayaktalar.

Cafe olayina gelince, bende pek sicak bakmıyorum. Ancak böyle salaş bir çay bahcesi gibi, çay kahve soguk içecekler. Hani aksam üstü gelinse geceye kadar çay kahve sohpet falan nasil olur diyordum.

ugurbey026
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
27/07/2017 :  20:21:18  Alıntı
Bu su \ damacana otomatına da sıcak bakmıyorum. Çünkü bizim insanımız 10lt lik 20 lt lik damacanayı alıp aşağı inecek suyu dolduracak ve tekrar yukarı çıkacak. Zor iş bizim insanımız için diye düşünüyorum. Su bayisine tlf açıyoruz, suyumuz ayağımıza kadar geliyor. :-)

rusyadaticaret
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
29/07/2017 :  05:18:57  Alıntı
uğur bey'e katılıyorum. bizim milletimize uygun model değil. ara gelsin kapında su.
Az olsun ama helalinden olsun! Haram kursaktan geçer amma sızısı kalıcı olur emer emer kanser olur!

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.17 saniye.
06:33:40, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım